בזמן ההמתנה לטלפון המיוחל...

מעין686

New member
בזמן ההמתנה לטלפון המיוחל...

האם התקשרתם לעו"ס? שלחתם מיילים?
אנחנו כבר ממתינים שלוש וחצי שנים לאימוץ בארץ
מאז שמילינו טופס תיאום ציפיות, לפני קרוב לשנה שלחנו רק מייל אחד לעו"ס להגיד שלום
אנחנו יודעים ש"להציק" לא יזרז את התור אבל רציתי לדעת מה אתם עשיתם? האם קיבלתם תשובות מהעו"ס לגבי מקומכם בתור?

סביון1

New member
למה את חושבת ש"להציק" לא יזרז את התור?

אמנם בעקרון התור קשיח, אבל בפועל זה לא בדיוק כך.
עשיתם כבר סדנת הכנה לאימוץ? אני מנחשת שעוד לא ..

מעין686

New member
עשינו לפני שנה

אולי זה נאיבי ויותר מידי מתן אימון אבל חשבתי שזה עובד לפי מקום בתור ולא יעזור אם נציק...
לפני הסדנה "הצקנו" הרבה יותר כי רצינו כבר לבצע את הסדנה וזה כן משהו שיכולים להגיד מתי או להקדים... אבל סיימנו בדיוק לפני שנה ומאז שמילינו טופס ציפיות שלחנו רק מייל אחד (הקשר שלנו עם העו"ס תמיד היה בעיקר מיילים) וחשבנו להמתין עד החגים לשלוח עוד מייל של "חג שמח- מה קורה?"
ההמתנה זה אחד הדברים הקשים...

סביון1

New member
אני לא יודעת להגיד לך בודאות

יתכן שמכיון שעשיתם כבר את הסדנא אז אין מצב ש"שכחו" אתכם. אבל אני בהחלט הייתי יוצרת קשר. לדעתי אין שום סיבה שלא תתקשרי כל חודשיים-שלושה לעו"סית ותדברי איתה. אני לא יודעת מה קורה היום, בזמנו כשאנחנו אימצנו, בקושי היה מחשב בשרות למען הילד. לעו"סית עצמה לא היה מחשב. דהיינו עבדו עם תיקים ומסמכי נייר. דברים יכולים ללכת לאיבוד גם כשממוחשב, על אחת כמה וכמה כשעובדים עם ניירת. ממליצה לך בחום להתקשר, לשאול מה נשמע, לפטפט ולהחליף כמה מילים. במילים אחרות - להזכיר לה את קיומכם ולהתעדכן. כשאת שולחת מייל היא יכולה להחזיר תשובה לקונית בלי לבדוק כלום. כשאת מדברת בטלפון את יכולה לנווט את השיחה כך שתוודאי שהיא יודעת במי מדובר ואיפה אתם עומדים. אם לא יועיל זה בטח לא יזיק.

סביון1

New member
ההמתנה אכן קשה

חוסר הודאות מטריף, במיוחד כשאין תאריך סופי כלשהוא. אתם בקשר עם זוגות אחרים שהיו בסדנה?

מעין686

New member
תודה

לא שמרנו על קשר בעיקר בגלל שזה הרגיש שהסיבה היחידה שנשמור על קשר זה לדעת מתי כול אחד מקבל ילד... הזוגות שיותר התחברנו איתם גרו ממש רחוק מאיתנו ולא הרגשנו שהקשר יחזיק מעמד
אולי זה היה טעות אבל זה לא שלא רצינו פשוט לא יזמנו
תודה על ההמלצה להתקשר, אני בתקווה שבגלל שהכול ממחושב אז לא יהיה מצב שישכחו אותנו אבל כמו שאמרת- אם לא יועיל זה בטח לא יזיק. וזה בוודאות יעשה לי הרגשה יותר רגועה!

למעלה