בחיי שהייתי שמח להפטר מהאוטו

ארכאי

New member
בחיי שהייתי שמח להפטר מהאוטו

לפחות להפטר מאחת משתי המכוניות שלי ושל אשתי, אבל בכל דרך שאני הופך בזה זה לא מתאפשר... אני עצמאי , היא שכירה, השעות לא חופפות, הילדים צריכים להילקח לגן ולהיאסף ממנו, הציוד של העבודה מונע אפשרות לשמוש במוניות, המיקום של מקום העבודה של האישה מונע שמוש בתחבורה ציבורית... וכך סעיף ההוצאות על אחזקת רכב ודלקים הוא אחד הגדולים במשפחה, וכך זיהום האויר חוגג... אבל תכלס אי אפשר אחרת... האישה לא תעזוב מקום עבודה טוב רק בגלל המרחק, אני במילא עובד כל פעם במקום ובשעות אחרות, והמכוניות ימשיכו לתזז... נו מה יהיה ? יש עתיד ירוק אי פעם ? אפשר איזה אוטו חשמלי שקט וירוק ??

drorjs

New member
שקלת החלפה למכונית היברידית?

בעייה העניין הזה. קשה להסתדר בלי אוטו, גם אני נוסע באוטו בנזין (אומנם נטול עופרת) שכנראה במערב אירופה לא היה עומד בתקנים. אין עדיין מספיק חלופות. ואולי זה אני שלא מספיק רציני בקשר לסביבתיות שלי...

ארכאי

New member
שקלתי הסבה לגז

אבל יש לא מעט מינוסים וסימני שאלה בנוגע להנעה בגז (והעתיד שלה) ולכן בינתיים לא עשיתי את זה. מכונית היברידית - זה אומר לקנות רכב חדש, וכרגע אין תקציב לזה. אגב, היברידית נראית לי עדיין לא מוצר אטרקטיבי מספיק. אין היצע גדול של דגמים ולמיטב הבנתי בהשוואה בין היברידית מצויה לבין מכונית רגילה, מהדגמים היותר חסכוניים, זה יוצא בערך תיקו...

beti123

New member
היום ראיתי רכב היברידי בירושליים

העזתי ושאלתי את בעלת הרכב איך היא מסכמת את נסיונה בערך חצי שנה, והיא אמרה שהיא מאוד מרוצה, הרכב סוחב בעליות מצויין, הוא כמעט לא מזהם, שקט ונוסע מעל 20 ק"מ לליטר. לא הייתה לי אפשרות לפתח שיחה ארוכה יותר

4tis

New member
גם ברכב המזהם שלך אתה יכול לצמצם בזיהום שהוא

מיצר: וזאת ע"י מספר פעולות פשוטות כגון שמירה על לחץ אויר תקין בצמיגים, כל הג'אנק בבאגז' שלא חייבים להוציא ולחסוך במשקל מיותר, בכביש מהיר עדיף לסוע עם חלונות סגורים ולהפעיל מזגן(לא תופס בעיר), בכלל כל ענין תחזוקת הרכב כגון קרבורטור נקי מסננים ומצתים גם משפר מאוד את כל הענין, יש עוד הרבה אבל זה בגדול...

שימור אנרגיה וחיסכון - שלום לך פורטיס

פורטיס היקר, האם יש בידך עוד מידע מפורט בנושא זה? תודה, יובל זמירי

ערסמוביל

מהכתבה ב-The Marker מדברי ד"ר קלוטייר רפאיל, אנתרופולוג צרפתי-אמריקני שראיין מאות נהגים של רכבי שטח בארצות הברית ובבריטניה "לנהגים ברכבי שטח יש מוח דמוי זוחל. הם בדרך כלל רפובליקנים, בוקרים בנשמה. ליברל-דמוקרט, בדרך כלל מסוג הקורטקס, ינהג במכונית קטנה וחסכונית." לכתבה במלואה מכאן.

4tis

New member
אין לי משהו מסודר וכתוב, אבל עצות לא חסרות-

עוד אחת לדוגמא : אחוז גדול מהחום שהרכב קולט פנימה לתא הנוסעים נגרם עקב זכוכיות החלונות(הרבה יותר משמעותי מצבע הרכב לדוגמא...) , לכן זכוכיות מוכהות/מגיני שמש/השארת חריץ עליון קטן פתוח יחסכו את הצורך במזגן (אולי לא בשיא אוגוסט אבל בטח בימים רבים בשנה שקצת פחות חם...)

לדעתי גם כדאי

לעשות טיפולים עם חלפים מקוריים במיוחד למנוע ובזמן כדי שתהייה פחות פליטת מזהמים וגם הוא יעבוד ביעילות שהכי קרובה לנתוני היצרן שזה בד"כ הנצילות הכי טובה שאפשר להפיק גם בצריכת הדלק של אותו רכב. בלימות (לא בחרום) ובמיוחד האצות מיותרות הן בזבזניות, אך קודם כל הבטיחות במיוחד בבלימת חרום. לא לנהוג כששומעים צלצולים מהמנוע כלומר התאמת סיבובי מנוע להילוך.

orensaab

New member
חסכון בדלק בנהיגה

המרכיב החשוב ביותר בחסכון בדלק בעת נהיגה הוא רגל ימין של הנהג/ת ! בארץ, רוב האוחזים וגם האוחזות בהגה של מכונית, מנסים להתחרות עם אופנועים ברמזור, וברמזור הבא עוברים מלחיצה חזקה על דוושת המאיץ ללחיצה חזקה על הבלמים. גם אי שמירת המרחק הנפוצה בעת נהיגה בארץ מביאה לתוצאות דומות: האצה - בלימה וחוזר חלילה. חשוב להאיץ לאט, לשמור מרחק ולהוריד רגל הרבה לפני העצירה, תוך תכנון האטה וניצול ההתמדה של המסה הנעה של הרכב, ואני נוהג כך כבר שנים רבות. כמי שכותב בעיתונות מקצועית לבעלי תפקידים בענף הרכב, אני מבצע נסיעות מבחן רבות, ובדגמים שונים של כלי רכב ממכוניות קטנות ועד משאיות. במסגרת זו אני מודד תצרוכת דלק, ולרוב אני נמצא בתחום הגדרת התצרוכת של היצרן בכלל בלי להתאמץ, ובהיגה בזבזנית יותר מהנהיגה הרגילה שלי. כאשר אני משווה את התוצאות לתוצאות של עמיתים למקצוע, אני מגלה הבדלים של עשרות אחוזים בתצרוכת הדלק באותה מכונית עצמה בעת שנוהגים בה נהגים שונים. בברכה, אורן קיפניס

ציבור הנהגים/ות חייב לדעת ולהבין

אורן קיפניס יפה שמצאת לנכון לכתוב כאן בפורום וכבוד הוא לנו, מומלץ מאוד שדברים כגון אילו יחלחלו לתודעת הציבור והנוער יחד עם הבנת ההקשר הפיסיקלי מכני כמה שיותר. לא בטוח ש'נהגוס' יודע על מה אתה מדבר, כדאי לפתוח פינת רכב ונהיגה דרך חברות החדשות כדי שינתנו טיפים במהדורות המרכזיות, במיוחד לנוכח התאונות המחרידות שבהן מקפחים חייהם משפחות ועוברי אורח תמימים, כמו גם נהיגה יותר יעילה. תודה שוב, יובל זמירי

למעלה