בחילות והקאות

S A R A H 2 0

New member
בחילות והקאות

שלום רב, אני בת 21, בתולה, המחזור שלי אף פעם לא היה סדיר (בערך אחת ליותר מחודשיים) והוא מלווה בגודש בחזה ובכאבים קשים בבטן ובכל הגוף. לאחר בדיקות דם מקיפות, ובדיקת אולטרסאונד אובחנתי עם שחלות פוליציסטיות. הרופאת נשים נתנה לי גלולה מסוג "אורטו-סיקלן", הבעיה היא שמאז שהתחלתי ליטול את הגלולות (מזה כחודש), אני קמה כל בוקר ואפילו לפנות בוקר, עם בחילה איומה,הקאות מידי פעם, זיעה חמה וקרה, ודפיקות לב חזקות. אני מתלבטת האם להמשיך ליטול את הגלולה כרגיל או להפסיק? פשוט שמעתי שלא כדאי להפסיק את הגלולות באמצע, וכרגע אני בגלולה מספר 6 של החודש. ביומיים האחרונים, אני סובלת מהקאות על הבוקר (אני נוטלת את הגלולה בלילה ממש לפני השינה) ויש לי הרגשה כללית ממש רעה. אני בטוחה שזה מהגלולות, כי לפני זה לא סבלתי מהתופעות הנ"ל. מה עליי לעשות? האם להפסיק או להמשיך כרגיל? באם זה נורמאלי? שרה

בחילות והקאות

שרה שלום, התגובה שלך היא תופעת לואי קיצונית לגלולות. בחילות כתוצאה משימוש בגלולה הן דבר מוכר וידוע אך מכיוון שאת מקיאה וסובלת מתופעות נוספות נראה לי שכדאי להפסיק את הגלולה וליצור קשר עם הרופאה שרשמה לך אותן. יש גלולות אחרות שכדאי לנסות וגם הן יתאימו למה שיש לך.

למעלה