בחירת מזגן

1030

Member
פרסמתי מודעה לגבי מכירת המזגן שלי תדיראן דגם 35/3i ונשאלתי ע"י מתעניינים "כמה כ"ס יש למזגן" ? עפ"י הרשום יש לו בקירור 27,500 BTU/H וחימום 30,500 . אז לפי הנתונים הללו כמה כ"ס יש למזגן?

יוסי זיו1

Active member
אין חיה כזו יותר, המונח כ"ס נמחק .
המדידה היא רק ב BTU או בוואט קרור.
אבל אם נחזור לאחור כינו אותו פעם כ 3 כ"ס.
אגב, הערה שמופיעה בקטלוגים של החברות המקומיות באותיות קטנות " אין בשמות הדגמים כדי להעיד על ביצועי המזגן" כלומר אל תסתכלו על המספרים , הכל בלוף וטריק פרסומי והכל התחיל בחברה שמפרסמת הכי הרבה, מגיע להם אוסקר על פרסומים.

1030

Member
לפורום וליוסי זיו ברכות.
כאמור ברשותי מזגן תדיראן תלת פאזי 35/3i שיימכר בימים הקרובים. הפור נפל על קניית תדיראן אלפא פרו 35 תלת פאזי 35/3. מתקין המזגן ממליץ(המוכר לי מעבודה קודמת) על החלפת הצנרת לקוטר 1/4"-5/8". הקוטר הקיים כרגע במזגן 35/3i הוא 3/8"-5/8".
מקווה שלא התבלבלתי בקוטרים. כמובן שההתקנה תתייקר בכמה מאות שקלים כי אורך הצנרת הוא כ-8-9 מ' ולא ניתן לקצר אותה.
ניתן לתת את העבודה למתקין על סמך המלצתו? תודה רבה.

יוסי זיו1

Active member
רק שים לב ודרוש מהמתקין בזמן הלחמת הקטעי 1/4 ל 3/8 שיזרים חנקן לצנרת כדי למנוע פיח בצנרת שעלול לעשות סתימה.

1030

Member
דילמה. אם אגיד לו שלא יחליף ויהיו בעתיד בעיות הוא יגיד חסכת כסף וזה מה שקיבלת. אם יהיו תקלות ואקרא לשירות תדיראן והטכנאי יראה שהצנרת לא הוחלפה הוא לא יהיה מוכן לתקן. מצד שני (או שלישי) השינוי יעלה כ-350 ש"ח. מצד רביעי אם אתייעץ עם עוד מתקינים יהיו הדעות חלוקות ולך תדע מה להחליט. בכל מקרה תודה על עזרתך והעיקר ללכת על תדיראן שהשמועות אומרות שהמחירים ינסקו עוד למעלה..

יוסי זיו1

Active member
המחירים יעלו ובהרבה וזה לא שמועות, הנחושת עלתה ביותר מ 50%.
שאלת אותי שאלה, עניתי לך ברמה המקצועית הגבוהה ביותר ולא !!! יהיו לך בעיות ב כ ל ל ,אם היה הפוך שיש 1/4 וצריך 3/8 הייתי אומר לך להחליף.
גם השרות של תדיראן לא יאמר מילה כי זה תקין ותיקני.
אבל ההחלטה היא שלך .

1030

Member
מכירת מזגן תדיראן 35/3i תלת פאזי ורכישת תדיראן 35/3 אלפא פרו תלת פאזי חדש - סוף דבר.
רכשתי באלמ לפני כ-10 ימים בסכום סביר אחרי הנחת מועדון. נעזרתי בטכנאי מזגנים שמוכר לי ולקונה כך שכל עניין הורדת המזגן הקודם מהקיר והתקנת המזגן החדש אצלי והתקנת המזגן שלי אצלו נעשה יעיל ופשוט . רק נותר לקוות שההתקנה נעשתה בצורה מקצועית עקב השינוי בצנרת אחת 3/8 לעומת 1/4. המזגן החדש יותר שקט מהקודם ביחידה הפנימית ולדעתי גם המדחס שקט יותר. לא יודע אם זה חשוב אבל קבלתי מזגן שרשום עליו 2021.

למעלה