בחירת סמינריון

Myrath

New member
בחירת סמינריון

אני מתלבט בין סמינריון העוסק בחוזה מתנה מול סמינריון בנושא מיסוי חברות [שנה ג' במכללה למנהל]. ההתלבטות שלי נובעת מכך שבחוזה מתנה הסיכוי לציון טוב גבוה יותר ומה גם שהנושא
קל ומעניין יותר. מצד שני, סמינריון במיסים תמיד נשמע לי 'יוקרתי' ומה גם שאם אבחר לעסוק בתחום המסחרי אולי הידע שאצבור יהיה חשוב.

מישהו עד כמה מעסיק מסתכל על הסמינריון הנבחר? או עד כמה סמינריון במיסים באמת קשה או משעמם?

תודה מראש :)

אני לא לומדת שם, אבל הכלל הראשון בבחירת

סמינריון הוא המלצות מאנשים שעשו את הסמינריון הספציפי במכללה שלך. תשאל חברים אם עשו או בקבוצות פייסבוק

Myrath

New member
תודה על תגובתך, אך דווקא בגלל זה אני שואל כאן

תודה על תגובתך, אך דווקא בגלל זה אני שואל כאן, מפני שאת השלב הזה כבר ביצעתי. הבנתי שמיסים זה קשה וחוזה מתנה יחסית נחמד - השאלה שלי היא בעצם אם להתפשר על הציון ועל הקושי של הסמינריון [שאולי גם ישפיע על שאר הציונים שלי] בשביל להכניס "סמינריון בדיני מיסים" לגליון הציונים. האם זה באמת כ"כ יוקרתי בשביל לעשות את הוויתור הזה? האם לדעתכם אצבור ידע פרקטי מסמינריון לשוק העבודה? או להתמקד בנוחות ובציונים?

תודה רבה :)

Ariel aka Rel

New member
זה תלוי בך

לכל אחדיש את ההעדפות שלו, אני מעדיף את הציון הגבוהה במינימום מאמץ.
המעסיק הפוטנציאלי לא יתחיל לבדוק בדיוק איזה קרוסים לקחת ולה, הוא יסתכל בכלליות על הציונים בקורסים העיקריים. ובכל מקרה תמיד אפשר לחרטט..

Whale1

New member
אשמח אם תוכל לפרט מעט

לא מסתכלים על קורסי בחירה? אני לא מתכוון על כל קורס בנפרד אלא על המכלול?
לגבי סמינריון - הוא לא סתם קורס בחירה.. הוא העבודה המרכזית שיש בשנה ג'. למעסיק זה ממש לא משנה?

"תמיד אפשר לחרטט"? לא ברור... כדי להראות שלקחתי סמינריון אחר עליי לזייף גל"צ...

Ariel aka Rel

New member
מסתכלים על קורסי בחירה

אבל במעין מבט כללי לבדוק לאן נושבת הרוח.. לא נכנסים לפרטים.
לדוגמה אם תלך למשרד מסחרי ורוב קורסי הבחירה שלך הם פלילי/נזיקי זה לא יראה טוב.
את העבודה המרכזית של שנה ג' בכלל לא תוכל להציג בראיון כי הראיונות הם באמצע שנה ג' ואת הסמינריון עושים בדר"כ רק בסוף השנה.

בלחרטט -התכוונתי לחרטט הסבר.

לדוגמה:
למה הציונים שלך במקצועות הליבה נמוכים ובמקצועות הבחירה מאוד גבוהים?
תשובת חירטוט - רוב מקצועות הליבה היו בשנה א' ובשנה הזאת עבדתי במקביל ללימודים בעוד 2 עבודת ולא היה לי מספיק זמן להתרכז בלימודים.

sacrament

New member
בסמינר הולכים לפי מה שמעניין וקל

את כל שאר השיקולים תשאיר למקומות אחרים
מעביד יעדיף לראות ציון גבוה מאשר סמינר במיסים

שלא נדבר על זה שהתחום המסחרי רחב מאוד. הסיכוי שתעסוק במיסוי הוא נמוך.

maayanzvig

New member
לדעתי..

היי, אני אישית הייתי עושה בנושא של מיסוי משום שזה אכן נושא "יוקרתי" כמו שציינת. כמו כן, אתה יכול להיכנס לאתרים שמציעים שירות של קניית סמינריון http://acadelist.co.il/acaAboutUs.aspx ולבדוק באיזה נושא הם היו עושים את העבודה..

למעלה