בטן אחרי ניתוח קיסרי

La Milagrosa

New member
בטן אחרי ניתוח קיסרי

היי,
אני אמנם לא אמא (וגם לא אהיה) אבל תיכף תבינו למה באתי לפה.
אני בת 46, רזה (אם כי עם הגיל נהיה לי צמיגון מעצבן בבטן, שלא יורד).
כנראה שאצטרך לעבור ניתוח גניקולוגי שיצריך פתיחת הבטן בחיתוך "קיסרי".
רציתי לדעת האם אפשר להחזיר את הבטן למצב הקודם? הצלקת לא ממש מפריעה לי כי אני כבר מזמן עם בגד ים שלם, אבל אני חוששת מחיתוך/ פגיעה בשרירי הבטן, האם הם מתאחים אחרי כמה חודשים ומאפשרים חזרה לשגרת האימונים?
אני יודעת שהעובדה שאין אצלי בטן של הריון תחסוך ממני (כנראה) את הקפל המרגיז שבד"כ נוצר מעל לצלקת אצל נשים שילדו בניתוח קיסרי. האם זה באמת נכון?
מישהי חזרה לעצמה אחרי ניתוח קיסרי? אשמח לשמוע.

debby12

New member
מנהל
ברוכה הבאה

אני ממש לא מבינה בזה, וד"ר Tנוקי שכותבת פה לדעתי בטיסה היום/מחר אז ייקח לה זמן להיכנס

וגם לא עברתי ניתוח קיסרי. אבל אני כמעט בת גילך, ודי רזה (פעם הייתי הרבה יותר). ילדתי 3 פעמים ו.... יש לי קפל מגעיל בבטן - בלי צלקת מניתוח.

בכל מקרה בלי קשר לעבר - לו הייתי עוברת ניתוח בטן מסיבות אחרות אני אישית הייתי מאוד שמחה לעבור שיפוץ באיזור - אם כבר עוברים מתחת הסכין ממילא...

היכרתי פעם מישהי שעברה ניתוח שיפוץ בטן כזה אחרי 2 לידות שתיהן בניתוח קיסרי (אבל הניתוח היה אחרי שתיהן - לא במקביל). היא סיפרה לי שהפלסטיקאי הציע לה 2 מסלולים. האחד היה ניתוח "מיני" (יעני קטן) שבו לא נוגעים בכלל בשרירי הבטן ורק אוספים עודפי עור. והשני היה מקיף יותר וכלל חיווט/הידוק מחדש של שרירי הבטן

היא הלכה על המסלול המינימליסטי יותר והיתה מאוד מרוצה. מצד שני היא היתה בעיני ממילא חטובה גם לפני כן

לא עזרתי הרבה.... אשמח אם תחזרי לספר איך יצא

La Milagrosa

New member
הבוקר יש לי חדשות מצוינות.

אתמול הלכתי לרופא נשים אחר, לקבל חוו"ד שלישית.
הוא אמר שהמיומה שלי ממש לא מצדיקה פתיחת בטן וניתוח, ושזה ממש מיותר בגילי, כי עוד מעט המחזור ייפסק ואז במילא המיומות יתכווצו.
בקיצור אני לא הולכת לניתוח.

debby12

New member
מנהל
הו - עוד יותר טוב אפילו

אז אפשר לנסות לעייף את הצמיג עם הקפאה או לייזר או משהו לא פולשני שכזה (דיברה דבי מהרהורי ליבה ולא עשתה כלום עם זה, כמו תמיד
)

רק בריאות

La Milagrosa

New member
כן, אני מבררת. אבל בגילי גם ככה יש מלא הוצאות

על תחזוקה שוטפת: בוטוקס, מילויי קמטים, מכון כושר...
בסוף אני מאמינה שאני אעשה משהו, אם כי עוד לא ראיתי תוצאה אמיתית שהניחה את דעתי. זה יצטרך להיות שאיבת שומן ומתיחת בטן.

למעלה