בידוד אקוסטי בדו משפחתי

• פותח הנושא אוהב_שקט
  • פורסם בתאריך
א

אוהב_שקט

Guest
היי לכולם,
אני מתכנן לבנות דו משפחתי יחד עם אחי.
אמנם מדובר במשפחה אבל כל אחד מאיתנו מעוניין בפרטיות ושקט.
מסיבות תכנוניות הקיר המשותף יכלול:
סלון מול סלון.
חדר שינה מול אמבטיה.
חדר שינה מול חדר שינה.
לבתים יהיה גג רעפים ותקרת עץ חשופה (בסלון ובמטבח).

איננו מעוניינים לשמוע אחד את השני בין אם בדיבור ובין אם במוזיקה/טלווזיה.
בוודאי שגם לא נרצה לשמוע בחדר השינה את המים הזורמים באמבטיה, או את קולות הצעדים של כל אחד ומשפחתו (וילדיו האנרגטיים...) בביתו...
האם קיים איזשהו תקן מחייב או מומלץ, להפרדה האוסקטית בין הבתים?
אני מניח ובעיקר מקווה שכן ושזה לא נתון לשיקול דעת וכל בעל מקצוע יאמר לנו דברים אחרים/הפוכים...

תודה רבה!!

בינא

Member
היי לכולם,
אני מתכנן לבנות דו משפחתי יחד עם אחי.
אמנם מדובר במשפחה אבל כל אחד מאיתנו מעוניין בפרטיות ושקט.
מסיבות תכנוניות הקיר המשותף יכלול:
סלון מול סלון.
חדר שינה מול אמבטיה.
חדר שינה מול חדר שינה.
לבתים יהיה גג רעפים ותקרת עץ חשופה (בסלון ובמטבח).

איננו מעוניינים לשמוע אחד את השני בין אם בדיבור ובין אם במוזיקה/טלווזיה.
בוודאי שגם לא נרצה לשמוע בחדר השינה את המים הזורמים באמבטיה, או את קולות הצעדים של כל אחד ומשפחתו (וילדיו האנרגטיים...) בביתו...
האם קיים איזשהו תקן מחייב או מומלץ, להפרדה האוסקטית בין הבתים?
אני מניח ובעיקר מקווה שכן ושזה לא נתון לשיקול דעת וכל בעל מקצוע יאמר לנו דברים אחרים/הפוכים...

תודה רבה!!
יש כמה תשובות לשאלות שלכם:
1. התכנון חייב לכלול אלמנטים מבודדים הרבה יותר גבוהים מהתקן כי התקן הוא פשרה בין מה שנדרש למה שמוכרים...;
2. אדריכל שלכם אמור לקבל יעוץ תכנוני על-חשבונכם (בתוספת תשלום שלכם) ;
3. בידוד כנגד רעשים מתחיל בקורות היסוד, עולה לרצפות ולקיר המשותף, ממשיך בתקרות/גגות/חללי הגגות ;
4. צנרת מים שקטה וצנרת שופכים וביוב שקטים יש לחברת "פקסגול" וזה אמור להופיע בתוכניות ובמפרט הטכני שיוציא האדריכל ;
5. כשמתכננים נכון ואת כל מה שצריך, כולל פרטי בצוע ומוציאים מפרטים טכניים מפורטים בעזרת מפקח מקצועי, אין לבעלי המקצוע שיקול דעת ולא משנה בכלל מה הם אומרים לכם, כי המפקח אמור להיות איש הקשר ביניהם למתכננים = אדריכל, מהנדס/קונסטרוקטור, יועץ/מהנדס אינסטלציה, יועץ/מהנדס חשמל, יועץ/מהנדס אקוסטי, יועץ/מהנדס מ"א ומערכות (אם נדרש כזה) ולהביא לכם לידיעה, כולל עלויות עוד לפני שמתחילים לבנות... אחרי שיש תוכניות לבצוע...
6. לפי השאלה שלך כבר תכננתם כי ציינת את מיקום החדרים, לכן אני מניח שהתוכנית בהגשה(?) אם כן, נדרשות תוכניות לבצוע ;
7. עקרונית, הפרדה של 2 היחידות אמורה להיות מוחלטת מהיסודות, דרך הרצפות, קיר משותף כפול (1 לכל אחד עם הפרדה של קל-קר בעובי 4ס"מ לפחות עד הגג, כולל!!!
8. במקרה שלכם, לדרוש מהקונסטרוקטור לתכנן לכל חלק מבנה בנפרד, עם חיבורי קורות יסוד לאורך בין המבנים בלבד!
9. בניה בשיטת בניה מודולארית, תקל עליכם כי בתוך השיטה יש כבר פתרונות אקוסטיים בדוקים כחלק מהשיטה.

GuyMar

New member
האדריכל שלך אמור לתכנן את שתי הבתים כולל להגדיר את הקירות במבודדים.
ניתן גם להתייעץ עם יועץ אקוסטיקה

למעלה