ביוספירה - שאלות

shninush

New member
ביוספירה - שאלות

לחלק יש תשובות, אבל אני לא בטוחה שהן נכונות: 1. היו 2 שאלות זהות עם אפשרויות מעט שונות (כלומר יש למטה 2 תשובות נכונות). אלמוגים בוני שוניות: א. נפגעים מעליית CO2 בגלל קושי בבניית השלד.- חומציות שעולה פוגעת בתהליך הקלציפיקציה ב. ניזונים מעיכול אצות שיתופיות. ג. יוצר פוליפים נוספים ע"י רבייה מינית. ד. במושבה יש שונות גנטית. ה. נהנים מעליית CO2 בגלל עלייה בפוטוסינטיזה של האצות השיתופיות. ו. בעלי יכולת התרבות מהירה יותר מקצב עליית מפלס המים. ז. עלייה בריכוז CO2 תגביר את כושר התחרות של האלמוג מול האצות. שאלה 10: מחזור החנקן בטבע – הוא: תשובה: בעיקר ביולוגי. שאלה 11: מחזור הפחמן בטבע הוא: תשובה: מואט ע"י פעולות האדם. היתה גם תשובה: שהוא א- ביוטי. לא בטוח מה נכון.???? שאלה 16: למה גורם הקור שבאנטרקטיקה לאצות שבסמוך לה? שאלה 17: הנארגיה המגיעה כיום מהשמש – מה ניתן להגיד עליה ? שאלה 28: מה נכון ? תשובה: עליית ריכוז החמצן באטמוספירה התחילה הרבה אחרי היצור הפוטוסינתטי הראשון שנוצר. ????

uaizenman

New member
תשובות

1. א (נראה לי שזה ברור למה) וג. כי אחת מאפשרויות הרביה של האלמוג הוא שחרור זרע וביצית ויצירת זיגוטה. 10. המחזור מונע ע"י חיידקים שהופכים חנקן אנאורגני לחנקן אורגני. נראה לי שחיידקים משתיכים לקבוצה הביולוגית. 11. מחזור הפחמן בטבע מונע ע"י הפוטוסינתזה ולכן הוא ביוטי. יכול להיות שבתשובה לגבי ההאטה התכוונו לכריתת יערות מסיבית שמאיטה את ספיחת הפד"ח ע"י הביומסה הצמחית. 16. לא נתת אופציות- מצד אחד הקור מגביל אותם ומצד שני הוא מאפשר השרדות ע"י הורדת הנשימה למינימום בחודשי החשכה 17. לא נתתאופציות- אפשר לומר עליה מלא דברים 28. ברגע שהופיע היצור הפוטוסינטתי הראשון לפני 3.2 מליארד שנה אם אינני טועה הוא התחיל לחמצן את הברזל וכשהוא סיים הוא חמצן את כל שאר הים והיבשה ורק כשהוא סיים גם את זה, לפני מליארד שנה בערך, הוא התחיל לגרום להצטברות של חמצן באטמוספירה (ואז החיים יכלו לעלות מהים ליבשה).

shninush

New member
תדה-

האופציות פשוט לא היו מנוסחות ברור... בשאלה 16 היתה אפשרות שהקור גורם להגבלה במספרן ובשאלה 17 - שהיא מספיקה גם לאדם... נשמע הגיוני?

uaizenman

New member
אז ככה

16 נשמע הגיוני לגבי 17 אני לא סגור מספיק כדי לענות על זה אני מניח שצריך לראות מה האפשרויות האחרות ולעשות אלימינציה

MichalYF

New member
עוד שאלות..תודה!

11. באור נמוך- מה קורה לאלמוגים? עיקר האנרגיה שלהם מתקבלת מטריפה. 12. מה מגביל את גודל היקום שאפשר לראות? א. מהירות האור. ב. איכות טלסקופים. ג. שקיפות האטמוספירה 13. כוכב שיותר רחוק א. מהירותו יותר גבוהה. ב. רואים אותו בגיל מבוגר יותר. ג. טמפ' נמוכה יותר. ד. טמפ' גבוהה יותר. 14. מודל לוגיסטי ואקספוננציאלי קצב הגידול יהיה זהה: א. בצפיפויות נמוכות ב. בצפיפויות גבוהות. ג. כאשר N=K ד. קצב גידול מקסימלי כאשר N = K/2

שחור

New member
מעט תשובות

באור נמוך האלמוגים טורפים כדי לקבל אנרגיה מהירות האור מגבילה את גודל היקום הנראה לוגיסטי ואקספוננציאלי זהים בצפיפיות בצפיפויות נמוכות

spirit1985

New member
שאלה 16

אבל אם המים קרים אמור להיות ערבול ויהיה הרבה נוטריינטים , אז לא בדיוק הפוך?

uaizenman

New member
יש ויש

יש קר ויש קר בטמפ' של 5 מעלות זה יופי טופי ויש נוטריינטים מתחת לזה הקור כבר מתחיל להשפיע על התפקודים הביולוגים ובתוכם המטבוליים וזה יוצר הגבלה מסוימת. צריך לראות מה האופציות האחרות באותה שאלה כי אני מסכים שזאת לא תשובה מושלמת

spirit1985

New member
עוד שאלה קטנה

כאשר שונית אלמוגים נחשפת לרמת נוטריינטים גבוהה (אאוטרופיקציה) א. עולה תרומת הזאוקסנטלות לבעל החיים- האלמוג ב. הזואוקסנטלות נפלטות מהאלמוגים (הלבנה- בליצינג) ג. קטנה תלות האלמוג בטריפה ד. קטן ריכוז הזואוקסנטלות ברקמת האלמוג ה. הזאוקסנטלות מתרבות במהירות מה התשובה בבקשה?

uaizenman

New member
התשובה היא ה.

הם מתרבות בקצב של פעם בשבועיים במקום פעם ב70 יום כמו בד"כ

למעלה