ביופסיה ללא הרדמה. עינוי נוראי.

ביופסיה ללא הרדמה. עינוי נוראי.

לאחרונה עברתי ביופסיה של הוצאת חומר מבלוטות הלימפה עם אולטרהסאונד בחלל הבטן. אמרו לי שזה נעשה ללא הרדמה משום ש"זה רק כאב של דקירת מחט". באינטרנט קראתי לפני הדיקה "שיתכן שאחוש אי נוחות או כאב". הבדיקה הייתה גהינום. הרדימו שיטחית את העור ואחר כך חוררו אותי 3 פעמים לעומק שער הכבד. שאלתי לפני הבדיקה, כשעוד לא ידעתי מה מחכה לי למה לא מרדימים? אמרו לי שזה לוקח "רק כמה דקות ואין טעם". אני רוצה לומר לכם שאת מה שעברתי לא אשכח כל חיי. זה לקח כ 10-15 דקות. אל תסכימו לעולם לבדיקה כזו ללא הרדמה כללית. אני מעדיף למות ולא לעבור את זה שוב. למה זה קורה? האם חוסכים ככה כסף לקופת חולים? להביא מרדים עולה כסף. שאלתי את הרופאה למה לא מרדימים והיא ענתה שזה בדיקה "קלה יחסית"... אשמח לשמוע תגובות. מתי.

דיקור מילעורי של הכבד

ממצאים שונים בכבד דורשים הבחנה ע"י דיקור של הממצא, רוב הפרוצדורות מתבצעות אכן בהרדמה מקומית כאשר רקמת הכבד הפנימית אינה אמורה לחוש כאב, כאשר מבצעים פרוצדורות בהרדמה מקומית ועדיין יש כאבים ניתן לעצור את הפרוצדורה ולבצע אותה בהמשך בהרדמה. על ממצאים בכבד וטיפולים ממליץ להתייעץ עם מומחה בכירורגיה כבד, ניתן לבצע זאת במרפאת כבר בביה"ח "איכילוב", יש להזמין תור דרך מוקד זימונים: 03-6974000.

למעלה