בין מיתוס לקולנוע

falki

New member
בין מיתוס לקולנוע

שלום לכולם אני מחפש סרט קולנועי שמבוסס ונסמך על מיתוס מיתולוגי. יש רעיונות? תודה רבה לעונים...

לגוטל

New member
טרויה? כאילו וואו ../images/Emo8.gif

יש הרבה, מיני סדרה על האודיסיאה והארגונטים, סרטים על ביאוולף ועל סיגורד. הרקולס, ובטח יש עוד... הסרט על יציאת מצרים גם לדעתי נכלל בקטגוריה.

Y. Welis

New member
על ביאוולף במיוחד יש 4-5 סרטים

ואולי יותר. רק לאחרונה למשל יצאה הגירסה של פריץ לאנג משנות העשרים, ל'שירת הניבלונגים'.

Y. Welis

New member
סידרה ב'הולמארק'

ומהעבר לפחות 2-3 ישנים. בדיקה ב-IMDB תעלה כמה. אני אגב זוכר משהו ישן ונחמד בשם 'התנגשות הטיטאנים', סרט האפקטים האחרון של הארי האריהאוזן (שעשה את סרטי הדינוזאורים הראשונים), עם כמה שחקנים בריטיים מוכרים בתפקידי האלים (לורנס אוליבייה כ-זאוס, כמובן), והארי המלין הצעיר כפרסאוס, ומישהי נאה כאנדרומדה (האמלין ניצל את הסרט לרומאן עם מי ששיחקה שם את אפרודיטה).

לגוטל

New member
ממש אהבתי את המיני סדרה של הולמארק

הרבה יותר טובה ממה שהם עשו עם גיזת הזהב לדעתי

Thestral

New member
אני דווקא ממש אהבתי../images/Emo108.gif

את האודיסאה- בהפקה של הולמרק. ממש נהניתי. כמו-כן, וזו פעם שניה שהסרט מוזכר פה בפורום- הרקולס של דיסני, אמנם לא הכי בטוח בנאמנותו למקור אבל אחד המבדרים והכיפיים

Y. Welis

New member
אני חשב שהספר היה מתאים יותר

כי הסרט היה יותר נאמן למקור (חוץ מהפרשנות על מרים המגדלית, שגם היום זוכה ליותר תשומת לב). אגב מחבר הספר (היווני) כתב גם גירסה מודרנית משלו ל'אודיסאה', ביוונית מודרנית בחריזה העתיקה.

למעלה