ביקורת סרט לפארק היורה

ביקורת סרט לפארק היורה

"פארק היורה" הוא סרט הרפתקאות בדיוני בבימויו של סטיבן ספילברג משנת 1993, המבוסס על ספר באותו שם מאת מייקל קרייטון. עלילת הסרט מתמקדת באי הבדיוני הנקרא איסלה נובלר, שבו קבוצת מדענים מומחים להנדסה גנטית, בראשותו של מיליונר שאפתן הקימו פארק שעשועים של דינוזאורים משובטים מעידן המזוזואיקון. קבוצת חוקרים מוזמנת לבדוק את בטיחות ואמינות הפארק לפני פתיחתו לקהל הרחב, אך בזמן ביקורם הדינוזאורים יוצאים לחופשי, על כל מה שמשתמע מכך.

לאחרונה הסרט חגג 20 שנה לצאתו והוא הופץ מחדש בטכנולוגיית תלת מימד. אני צפיתי בסרט ואני יכולה להגיד לכם שבניגוד לדינוזאורים, הסרט שרד את מבחן הזמן. נקודה אחת אשר מבהירה את זה היא שאנחנו לא יכולים לדמיין דינוזאורים באופן אחר מזה המוצג בסרט. חשבו על זה לרגע ותנסו לדמיין דינוזאור בראש שלכם. האם אתם מסוגלים לחשוב על משהו אחר מלבד היצורים המוצגים בסרט? לא. אתם יודעים למה? כי הסרט כבר הפך לקאלט, והדימויים שבו הפכו לממים תרבותיים.

דבר נוסף ששרד את מבחן הזמן הוא הפסקול של הסרט, בניצוחו של ג'ון ויליאמס. אם יש דבר אחד שסרטיו של סטיבן ספליברג ידועים על פיו זו המוסיקה של זוכה חמש פרסי האוסקר לאקדמיה לקולנוע. ואם אתם שומרים תוצאה, ויליאמס היה מועמד ל47 פסלונים כאלה. וזה לא פשוט לרגש עם מוסיקה שנועדה להיות האבן התומכת של סרט אימה. אבל אל תתנו לי לספר לכם עד כמה היא טובה, אתם מוזמנים לשמוע אותה ולשפוט בעצמיכם.

הסרט הזה הקדים את זמנו. היום אנחנו רואים את הארי פוטר נלחם בוולדמורט ולרובינו האפקטים הויזואליים הם לא עניין של מה בכך. "פארק היורה" המציא את המושג טרילוגיה עוד לפני שהרעיון ל"דמדומים" נולד. ואם עדיין לא הבנתם, אריאנה ריצ'ארדס (שמגלמת את לקס מארפי בסרט) יכלה בקלות להיות מודל לחיקוי לבנות נוער כיום, בדיוק כמו קטניס אוורדין עם "משחקי הרעב" שלה.

לאחרונה אני רואה שאולפני הקולנוע מנסים את מלוא כוחם כדי להביא את הצופים לראות סרטים בדיוניים, "מלחמת העולמות Z", "איש הפלדה", ו"פסיפיק רים" הם רק חלק מהרשימה, אבל רובם המוחץ נוחל מפלה עוד בסיבוב הראשון שלהם כשזה מגיע לתחרות מול סרטים אחרים. ההבדל בין "פארק היורה" לכל השאר הוא לא בעובדה שזהו סרט בבימויו של סטיבן שפילברג, וגם לא בכך שמדובר בהרפתקה אל זמנית, אלא בנקודה שאתה עדיין בחיים כשהם מתחילים לאכול אותך!

אם אתם רוצים לקרוא עוד דברים שאני כותבת, אתם מוזמנים להכנס לבלוג החדש שלי:
http://netamimi.blogspot.co.il/

אם אתם רוצים שהמילים הנהדרות שאני ממציאה יהיו אצליכם באתר, אפשר לדבר גם על זה בכתובת מייל הבאה:
[email protected]

תגובות יתקבלו בברכה, שאלות יתקבלו בהבנה, קטילות ושאר הדברים אתם מוזמנים לשמור לעצמיכם.

CallMeCavanaugh

New member
לא הבנתי את הקטע עם "לדמיין דינוזאורים"

הסרט לא הכתיב לאף אחד איך לדמיין דינוזאורים. מה שהיה מדהים בו כשהוא יצא זה שהצליחו ליצור דינוזאורים שנראים כמו שאנשים דימיינו.

אגב, היום אני כבר מדמיין דינוזאורים אחרת, כי היו הרבה תגליות בתחום מאז שהסרט יצא.

אני חושבת שמדובר רק באסכולה

שתומכת בעובדה שדינוזאורים הפכו בסופו של דבר לציפורים. אני לא חושבת שזה נכון.

CallMeCavanaugh

New member
לא

זאת התיאוריה המקובלת היום לגבי איך נראו הדינוזאורים.

לגבי זה שהעופות הם צאצאים של הדינוזאורים, אין לאף אחד ספק בעניין.

CallMeCavanaugh

New member
את שמה לב איזה שטויות את כותבת?

אני מקווה מאוד שאת כותבת בלי לחשוב, כי אם חשבת וזה מה שיצא לך, המצב ממש עגום.

הוא יוצר הכללה שלא במקום...

לא כל הדינוזאורים הסתיימו בלהיות ציפורים!!

חלק אולי כן -- ככה לפחות טוענים כמה מאלו שנחשבים ליודעי דבר.

אבל הרוב המכריע שלהם התחיל כדינוזאור ונגמר כדינוזאור!!

CallMeCavanaugh

New member
שזה בכלל לא מה שאמרתי

תראה לי איפה אמרתי שכל הדינוזאורים הפכו לעופות, זה מאוד מעניין אותי. או שאתה פשוט לא מספיק חכם בשביל להבין משפט מאוד פשוט.

CallMeCavanaugh

New member
אתה לא רציני

אני אמרתי שהתיאוריה המקובלת היום היא שלחלק מהדינוזאורים היו נוצות.

בוא תסביר לי איך בדיוק הסקת מזה שאני אמרתי שכל הדינוזאורים, ללא יוצא מן הכלל, "הסתיימו בלהיות ציפורים"?

לפני שאאלץ לגרום לך למבוכה בלתי חוזרת,

בוא נסכם שאני לא רציני ואתה לא יודע על מה אתה מדבר
ומנסה להתפתל בכדי לצאת מהבוץ, וגמרנו......

חבל על האנרגיות.

CallMeCavanaugh

New member
לא, לא נסכים

זאת בכלל לא שאלה של ידע בדינוזאורים. זאת שאלה של ידע בהבנת הנקרא. איך בדיוק המשפט "היו דינוזאורים עם נוצות" מכיל בתוכו את המשפט "כל הדינוזאורים התפתחו לעופות"?

טוב נו, במיוחד בשבילך אנרגיה אחרונה וסופית

בנושא הזה....

כאשר אדם מגיב ככה:
"היום אני כבר מדמיין דינוזאורים אחרת, כי היו הרבה תגליות בתחום מאז שהסרט יצא."
אז הוא מדבר בהכללה גורפת שלא חייבת שתהיה בה המילה "כל" בכדי שכל קוראיו יבינו
שהוא מדבר על כלל הדינוזאורים.

עד כאן ברור?

אז נמשיך:

וכאשר אותו אדם עונה לשאלה "אני חושבת שמדובר רק באסכולה שתומכת בעובדה שדינוזאורים
הפכו בסופו של דבר לציפורים...."
וכו'.
(וכל בר דעת לא יזדקק למילים "רק באסכולה אחת שתומכת..." [ואולי עם תוספת של "מיני רבות"...] בכדי להבין את הכוונה...)
והתגובה היא במילים: "לא זאת התיאוריה המקובלת היום לגבי איך נראו הדינוזאורים. לגבי זה שהעופות הם צאצאים של הדינוזאורים, אין לאף אחד ספק בעניין."
אז אף אחד גם לא יחליט על דעת עצמו להבין מעצם דרך הכתיבה שכוונת המגיב היא לא לגבי כל כלל הדינוזאורים!!!!

ומכל זה נובעת ההתכתבות שהתחילה עם: "....תראה לי איפה אמרתי שכל הדינוזאורים הפכו לעופות...." וכו'.
וההמשך ידוע!!

עכשיו אתה בטח גם תעלה בפנינו את מילות הקסם שלך: "שלהרבה דינוזאורים היו נוצות, הנה תמונה של איך
חושבים היום שנראה דיינוניכוס...."
וגו'.
בתגובה לשאלה: "כמו מה?" של מישהו אחר לגמרי, כהוכחה לכך שלמעשה לא התכוונת ל"כל" הדינוזאורים....

אז קודם כל, זו היא שבירה ברצף השירשור ולא מענה ישיר לשאלותיה של נטע מימי אליך.
שנית, "להרבה דינוזאורים היו נוצות" אומר שלרובם המכריע היה.
זה אולי לא "כל" מוחלט, אבל "הרבה" זה כמעט כמו "כל", ואף אחד לא עמד כאן עם סנטימטר וירטואלי כלשהו בכדי
לבדוק היכן בדיוק נגמר ה"הרבה" והיכן מתחיל ה"כל".....

לכן על כל בר דעת להסיק שתגובותיך לא רק שאינן מדוייקות בפני עצמן, אלא שגם כל מי שקורא אותן
יכול להתרשם מהן שאתה בהחלט ובמפורש כותב על "כל" הדינוזאורים - ואם לא זו היתה כוונתך אז יש
לך בעיה......!!!

CallMeCavanaugh

New member
איזה גיבוב שטויות

נראה שאתה מבין בעברית אפילו פחות ממה שאתה מבין בתלת מימד.

כבר בטיעון הראשון שלך כל מגדל הקלפים הזה קורס. אני מדמיין דינוזאורים אחרת. איך אתה מסיק מזה שהכוונה היא לכלל, או לרוב, או אפילו ליותר משני דינוזאורים? לא ברור. שים לב גם שדיברתי על תגליות והנוצות היו רק דוגמא לאחת מהתגליות הללו.

ואז מגיעה גולת הכותרת. מהמילה הרבה אתה מסיק שהתכוונתי לרוב, שזאת טעות ראשונה, ומהמילה רוב אתה מסיק שהתכוונתי לכל, או כמעט כל, שזאת טעות שניה. הרבה ורוב הן אמנם מלים שקשורות אחת בשניה, אבל הרבה זה לא בהכרח רוב, ורוב זה ממש לא כל.

ואפילו אם נניח שערימת הצואה המהבילה הזאת שהטלת כאן בפורום נכונה ואני באמת חושב שלכל הדינוזאורים בלי יוצא מן הכלל היו נוצות, זה עדיין לא אומר שאני חושב שכל הדינוזאורים התפתחו לעופות בסופו של דבר.

אז, לא, לא הצלחת לגרום לי למבוכה בלתי חוזרת, תהיה משמעות גיבוב המלים הזה אשר תהיה.

הצליחות לצוד את זווית עיני....

עזוב אותך מהשפה העברית, בה נראה שאתה מתקשה באופן קיצוני.

ספר לי (לנו) במקום זה מה אתה "מבין" בתלת-מימד??.....

מאד "מעניין" יהיה לשמוע....

אין לי שום עניין ב"דיסקוסיה" איתך...! אתה הוא

זה שנגעת שוב בנושא כאן: "נראה שאתה מבין בעברית אפילו פחות ממה שאתה מבין בתלת מימד."
אז מאחר וכל מה שעשית עד עכשיו זה לתקוף אותי כאילו שאין לי מושג על מה אני מדבר בתחום
התלת-מימד, הגיע הזמן שתראה לי, ולכל מי שקורא את זה, מה אתה מבין ויודע בתחום הזה.

הראה את מידת גאוניותך שלך בנושא, והרקע שלך בתחום - בלי לגזור ולהעתיק מויקיפדיה....!!!!

למעלה