ביקור בבי"ח בלילה - שאלה

אמא נחה

New member
ביקור בבי"ח בלילה - שאלה

לפני כמה ימים היה לי דימום באמצע הלילה. כמובן שישר נסעתי לבי"ח (ד"א - שבוע 22). בקיצור - בסוף זה היה בסדר (איבחנו פצע בצוואר הרחם - לא חיובי כ"כ אך אינו מפריע למהלך ההריון). ביקשתי ממאוחדת טופס 17 והם אמרו לי שישלחו את הבקשה למי שאמור לאשר את זה. ואם הוא יאשר אצטרך לשלם 150 ש"ח דמי השתתפות (סה"כ צריך לשלם לבי"ח יותר מ- 500). וזה כי יש לי מאוחדת עדיף ולא שיא. משום מה לא זכור לי מההריונות הקודמים - אך היא טוענת שזה כך מאז ומעולם. מישהי יכולה להאיר את עיניי????

polinomialy

New member
לא יודעת לגבי מאוחדת

אבל בעקרון כל פניה למיון מצריכה הפניה או אשפוז אחרת מחייבים אותך. אם את מגיעה ללא הפניה את יכולה לבקש הפניה רטרואקטיבית ואז בקופ"ח מחליטים אם לתת לך או לא. אם נותנים - הם מתעסקים עם בית החולים ואת לא משלמת דבר (לפחות ככה זה במכבי, ללא כל קשר לביטוח המשלים) ואם הם לא מאשרים את צריכה לשלם את מלוא הסכום. אני לא יודעת לגבי ההשתתפות העצמית. בהצלחה

זה בדיוק מה שקרה לי!

ביום שישי - במהלך חג סוכות (הכל כמובן סגור - גם יום שישי וגם חג) נסענו בעלי ואני לתל השומר בגלל שלא הרגשתי תנועות. בקופת חולים אמרו לי בדיעבד שאני צריכה לשלם סך של 150 ש"ח תמורת טופס 17 (כאשר לבי"ח הסכום היה 566 ש"ח). שאלתי מדוע ונמסר לי שזה מכיוון שהגעתי לבי"ח ללא הפניה. כשאמרתי שלא היתה לי כל אפשרות להשיג הפניה ואני מוכנה להשיג הפניה רטרואקטיבית עכשיו - אמרו לי שלא ניתן ושבכל מקרה אני צריכה לשלם סך זה. בסופו של דבר שילמנו אבל אנחנו מתכוונים לשלוח מכתב לקופת החולים ולברר מדוע נדרשנו לשלם סכום זה כאשר לא היה בנמצא כל אפשרות לקבל טיפול רפואי שלא דרך בית החולים. חוצפה.

גוניבלו

New member
קופת חולים

בכללית יש מוקד טלפוני מאוייש באחיות 24 שעות גם בשבת וחג והרעיון שלהם הוא שאם יש בעיה רפואית להתקשר אליהם ושהאחות תגיד לך שזה מוצדק לפנות לבית חולים והם שולחים מהמוקד הטלפוני הפניה לבית החולים שאת מתכננת לנסוע אליו מדובר לא רק על הריון אלא על כל מצב רפואי אני חושבת שגם בקופות חולים אחרות זה נהוג ככה כי היום לכולם יש מוקד CALL שלא תזדקקי יותר לפניות דחופות אבל טוב לדעת . להמשך הריון בריא וקל

saritamedi

New member
אצלנו בכללית

יש מוקד לילה...מרפאה שפתוחה עד 11 בערך..אז אם חלילה צריך לגשת למיון,פונים למוקד לילה,מקבלים הפניה למיון מהרופא התורן.וככה לא משלמים אפילו שקל...בשעות בהן המוקד סגור וצריך ללכת למיון,פונים לטר"ם...אצחנו זה בבניין מד"א ושם משלמים 65 שקל לביקור...הם מפנים למיון ואז,שוב,לא משלמים כלום במיון. שלא נצטרך!

ettt

New member
זה לא נכון

אני התקשרתי למוקד והאמרתי שאני לא מרגישה תנועות. נתנו לי הנחיות וציינו שאם זה לא עוזר- ללכת לבי"ח. שאלתי מה עם הפניה? התשובה היתה שבלילה אי אפשר לקבל הפניה (כי כל המרפאות סגורות ורק רופא שראה אותך יכול לתת הפניה) אז ללכת לבי"ח- אם מאשפזים לא צריך הפניה ואם לא צריך טופס 17 ומשלמים השתתפות עצמית. "למזלי" אישפזו אותי.

אמא נחה

New member
היי לך!

כרגע יש לי שני בנים ובבטן...... הפתעה! אנחנו לא מספרים לפני הלידה.....!! אני רואה שאתם בדרך לקבוצת כדורגל - זו השאיפה של בעלי! (-: תודה על התשובה

למעלה