ביקור במיזורם\מאניפור

צול1

New member
ביקור במיזורם\מאניפור

שלום לכולם.
מישהו פעם ביקר במיזורם או במאניפור ויכול לשתף קצת בחוויות?

kogawa

New member
מה אתה רוצה לדעת?

אלו מדינות מעניינות אבל לא קלות לטיול
כתבתי מדריך לטיול במיזורם ומדריך למאניפור - כל מדריך בהיקף של כחמישים עמודים ולא תצפה שאעלה את זה לכאן.
טיזר אחד ממנו תוכל ללמוד מעט על מיזורם תמצא כאן http://www.gotravel.co.il/travel/index.asp?p=2163
אגב, למה מדינות אלו מתוך שבע האחיות? למה למשל לא טריפורה או גארו-הילס במגהאליה? או אסאם העילית ורכס הפאט'קאי?

צול1

New member
תשובות

אם אני אחליט ללכת למיזורם או למאניפור אז אני אבקר גם באסאם. יש לי שם חבר שהזמין אותי לבקר אצלו במידה ואני אגיע לאיזור.
אני חוכך בדעתי אם ללכת לבקר את הקהילה היהודית שחיה שם. יש לי שלשה וחצי שבועות פנויים בהודו בספטמבר אוקטובר.

kogawa

New member
אין שם קהילה יהודית

ישנם שם אנשי קוקי-צ'ין שהחלו בתהליך גיור ומספר בתי כנסת שהוקמו על ידי מיסיונרים יהודיים, בהם מתפללים אנשים בשפה אותה אינם מכירים או מבינים. אוהב אותם כאנשים, אבל אל תאמין לשטות הזאת שיש שם יהודים או שבט משבטי ישראל שאבדו לפני 2,700 שנה.
רק קח בחשבון שהמסלול קולקטה-גוואהטי-סילשר-אייזול לוקח שלושה ימי נסיעה אלא אם טסים לשם.

צול1

New member
ברור לי שזאת הנפצה

ודווקא בגלל זה מעניין אותי לפגוש אותם. אני לומד לימודי מזרח אסיה ומעניין אותי לכתוב עליהם סמינר.
תודה על העזרה.

kogawa

New member
תתחיל מלפגוש את 1300 נציגיהם כאן

חשבתי לכתוב תזה עליהם ומצאתי שאין מה להיכנס לתהום הפוליטית ולהתנגש עם אוניברסיטת בר אילן המגמתית. באייזול לא משתפים פעולה במוסדות האקדמיה עם ישראלים, וכל חומרי העזר שיש הם בעברית כך שאם זאת הכוונה, חבל על המאמץ. בכל מקרה, אשמח לקרוא את הסמינריון שלך כשיכתב, ולהעיר עליו לפני הגשה

צול1

New member
נראה אם אני בכלל באמת אסע לשם.

אתה בטח מכיר את התחושה. אני צריך להחליט עם עצמי שאני באמת עושה את זה.
בכל מקרה פחות מעניין אותי הסיפור אם הם באמת איזשהו נצר לפיצול בעם ישראל או לא. יותר מעניין אותי לראות את הדינמיקה שלהם עם הסביבה הקרובה שלהם לאור ה"חזרה בתשובה" שלהם.
אתה מכיר מישהו מהם פה בארץ שיוכל לקשר אותי לראשי הקהילה במיזורם?
בכל מקרה נסיעה לשם תלויה גם בעוד כמה דברים כמו למשל למצוא שם מורה פרטי להינדי לתקופה שבה אשהה שם. המטרה הראשונית שלי בנסיעה להודו הייתה לשפר את ההינדי אצל מורה פרטי.
תודה רבה על העזרה.

kogawa

New member
אין שם ראשי קהילה

- הכל נעשה בהדרכת המיסיונרים הישראלים שנשלחים מכאן.
לימוד הינדי, אין לחפשו בכל מקרה בצפון מזרח הודו שם לא רק שלא דוברים הינדי, אלא שזו אפילו לא שפה שנייה או שלישית (שניה אנגלית ושלישית בנגולית)
הינדי ממש לא מובנת שם, ומדוברת רק ברצועת הפרה שלאורך הגאנגה.

צול1

New member
איך אני יוצר קשר עם העמותה שבקשר איתם?

יש עם מי לדבר פה בארץ?

ובקשר להינדי- אני יודע שהינדי לא מדוברת שם בכלל. השאלה היא אם אני אוכל למצוא שם איזשהו מורה פרטי להינדי.

kogawa

New member
ישנה אגודת מיסיונרים יהודים

הם נקראים "שבי ישראל" בראשות הרב פרוינד
המייל שלו [email protected]
http://www.shavei.org/about-us/stafstaff/?lang=he
הם שבויים בקונספטים הזויים שיש יהודים קרב האינק'ס, באמזונס, ובכל מקום בעולם, והם שלחו רבנים לגייר את הקוקי-צ'ין.

לגבי לימודי הינדי בצפון מזרח הודו, בטוח שבין 40 מיליוני הודים שחיים שם יש כמה בודדים שמלמדים הינדי, אבל זה יהיה לך קשה מאד למצוא אותם. זה כמו למצוא בקנדה מורה לאלבנית עתיקה. הינדי ממש לא מדוברת שם וכאופוזיציה לרפובליקה ההודית הם גם לא מתגאים בהכרות בסיסית של הינדי מסרטי בוליווד ומהטלוויזיה.

sailor

New member
בקצור, פנטזיה של אינדיאנה ג'ונס יהודי אמריקאי

צול1

New member
תודה רבה על העזרה:)

אני אצור איתם קשר ואמשיך מכאן לבד.
בכל מקרה, אני יודע שכל הסיפור שם הזוי. דווקא בגלל זה מעניין אותי להגיע לשם ולחקור את הנושא. אני גם אגיע בתקופת החגים אז בטח יהיה שם ממש הזוי.

למעלה