בירור לקראת התחלת התהליך...

Liatuli

New member
בירור לקראת התחלת התהליך...

היי, אני עדיין בבירורים לגבי התהליך. מתלבטת מאוד בעיקר בגלל ההוצאה הכספית הלא קטנה. נתקלתי בכתבה הזו, שמישהו כאן העלה ויש לי כמה שאלות: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5728966,00.html * האם באמת, אם אוציא דרכון פורטוגלי, זה לא ממש מאפשר מעבר חופשי או מגורים בכל מדינות אירופה ? * אני רואה שיש כאן אנשים שנמצאים כבר שנה, שנה וחצי בתהליך, האם מאוחר מידי להתחיל את התהליך ? * האם יש אפשרות רק לפתוח תיק ולקבל אישור לזכאות, ולהמשיך את התהליך מאוחר יותר ?

ד קובי

New member
תשובות - בירור לקראת התחלת תהליך

1) אם מקבלים דרכון פורטוגלי - משמעו אזרחות פורטוגלית = אזרחות אירופאית לכל דבר ועניין., ולכן הדבר מקנה זכות מעבר ומגורים בכל אחת ממדינות האיחוד. 2) לא מאוחר להתחיל בתהליך שכן כרגע עוד מתנהלים על פי החוק הקיים, ישנן קריאות בממשלת פורטוגל להקשחת התנאים , לכן עדיף להתחיל לפני מועד הקשחת התנאים. 3) הבקשה לאזרחות מתנהלת בשלב הראשון מול הקהילה היהודית ויש לקבל מהם הכרה כצאצא למגורשי ספרד ופורטוגל. לאחר שיש אישור מהקהילה היהודית יש להכין תיק מסודר בצירוף כל המסמכים הרלוונטיים ולהגישו לממשלת פורטוגל (קונסרבטוריה - כמו משרד הפנים בארץ) לצורך המשך התהליך. ניתן לעשות את השלב הראשון הכרת הקהילה, ואז פשוט לא להגיש לממשלה , אבל חבל!!!

למעלה