בית ספר יסודי - חטיבות ביניים - תיכונים

ש ק 1

New member
בית ספר יסודי - חטיבות ביניים - תיכונים

בעקבות הנושא שהועלה אתמול אני מבקש להעלות את הנושא לדיון חט' הביניים לאן האם לחזור לעבר שמונה שנים ביסודי וארבע תיכון, להישאר במתכונת הקיימת, ואו מתכונת חדשה מקווה לשיתוף פעולה תודה

ATAF151

New member
לבטל את החטיבות

אני מעדיף את שיטת שמונה שנים ביסודי וארבע בתיכון, אבל אפילו שיטת השש שנים ביסודי ושש בתיכון עדיפה על פני המצב ברעננה היום. כמובן אפשר לתת לכיתות ז ו ח ביסודי איזשהו אגף נפרד, כך שהם גם ירגישו בוגרים וגם לא יעקרו מבית הספר שלהם. המעבר לחטיבות גורם לקשיים לילדים שנאלצים שוב להיות הכי קטנים בבית הספר ולהתרגל לכיתה חדשה ולבית ספר חדש וכך נוצר פתח לנפילה בהישיגים הלימודיים. וראה, שבכל פעם שיש אפשרות להשפיע ההורים מעדיפים בלי החטיבות (למשל בתיכון הדתי החדש, בתל"י, בדמוקרטי וכו).

qrst1 האחת

New member
לחטיבת הביניים תפקיד חשוב בחיי ילדינו...../images/Emo131.gif

מניסיוני - למדתי במקום שלא אימצו את חטיבות הביניים... 20 שנות הוראה בתיכון שש שנתי... ושלושה ילדים שסיימו ללמוד בחטיבת ביניים... אני מוצאת שלחטיבת הביניים יש תפקיד חשוב בלעזור לילדינו להתבגר...פשוטו כמשמעו... שכן, ישר אחרי התיכון הנערים/ות מתגייסים/ות לצבא, שזה "השוס" של החיים ומי שלא מגיע מוכן, נכשל לאורך כל הדרך... בחטיבת הביניים הילדים נהפכים לנערים/ות, החברויות שלהם, שלא כמו בית ספר יסודי- נטולת אינטרסים... ואז כשהנערים/ות מגיעים לתיכון, בגיל בו הם מקבלים תעודות זהות... מתחילים במבחני בגרות... מקבלים רישיון נהיגה...והופ- הופ...אחת ושתיים - מתגייסים!!! והופכים מנערים/ות לאנשים קטנים עם אחריות גדולה על החיים שלהם ושלנו... חטיבת הביניים עושה את ההבדל - ואני רואה הבדל זה בביתי... מה שכן יש לעשות על מנת לשפר - בחטיבות הביניים, הוא ללמד פחות חומר למידה ויותר כיצד ללמוד...

למעלה