בלוטת המגן

shiri577

New member
בלוטת המגן

שלום רב, שבת שלום!! אני בת 57 סובלת מבלוטת המגן לאחרונה, רופאת המשפחה שלי שלחה אותי לעשות בדיקות דם ולאחרונה בלוטת במגן יוצאת מהנורמה החוצה גבוה מאוד. כבר כמה פעמים גבוה תאריכים הם כך : תאריך ראשון 30/6 - TSH: 4.58 תאריך שני 18/12 - TSH : 6.07 תאריך שלישי 22/12 - TSH : 6.15 ואחרי כמה פעמים יצאה המנורמה הרופאה ושלחה אותי לעשות סונר של בלוטת המגן - תירואיד סונר בלוטת המגן: אונה ימנית בגודל רגיל _1.7*1.2_*3.7 _ הודגמו מוקדים בודדים זעירים עד 0.4 ס"מ. המיצר בעובי תקין. אונה שמאלית בגודל רגיל __ 1.5*1.2*.3.3__ סמ.הודגמו מוקדים בודדים בגודל עד 0.6 ס"מ. הבלוטה נעה בחופשיות בעת בליעה. בצוואר מימין הודגמו בלוטות לימפה לסתיות בודדות ההגדול ביותר 0.5*1.6 מבנה שמור. השרשרת גוגולרית הודגמו בלוטות לימפה נוספות הגדולה ביותר 0.3*1.4. בצוואר משמאל הודגמו בלוטות תת לסתיות הגדולה ביותר 0.9*2.4 מבנה שמור. לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות נוספות בצוואר משמאל. בבקשה אם אפשר הסבר מה קורה לי בבלוטת המגן? ומה עושים בנידון אני מפחדת נורא. תודה רבה ושבת שלום.

בלוטת המגן

מצב של בלוטת מגן עם קשריות רבות (מוקדים בסונר) ותפקוד לקוי (רמות TSH) שכיח מאוד בנשים קבוצת הגיל שלך. עם זאת, יש לבדוק אותך וכן להתיחס לכלל הממצאים בבדיקת העל קול (סונר). מומלץ כי תשלימי את הבירור, בהצלחה, ד"ר אופיר הנדזל

למעלה