בלוטת התריס ומשך ההנקה

טיקטק30

New member
בלוטת התריס ומשך ההנקה

שלום
יש לי תינוק בן שבועיים שיונק מלא. אבל כל הנקה לוקחת כשעה וחצי בערך. הוא כל הזמן נרדם באמצע ואז מתעורר אחרי 20 דקות רעב שוב.
שמעתי שיכול להיות שהמצב קורה בגלל חוסר איזון בבלוטת התריס אצלי...
האם מוכר לכן? אם כן, איך אני בודקת את העניין!
האם יש לכן עצות איך לשפר את תהליך ההנקה? רוב היום הוא על הציצי... אני כבר ממש באפיסת כוחות

קיווי83

New member
כשיש תת פעילות בבלוטת התריס, יש פחות חלב

אבל זה דווקא מאוד נפוץ בלי קשר לתפקוד הבלוטה, שתינוק כ"כ קטן ינק כ"כ הרבה ולמשך זמן רב. חוץ מזה, יש קפיצת גדילה סביב הגיל הזה שיכולה להסביר הכל.

אם את חוששת מתפקוד בלוטת התריס, ניתן לברר זאת דרך בדיקת דם פשוטה.
אם את חוששת שאין מספיק חלב, מדד החיתולים המלאים והעלייה במשקל הוא (לדעתי) הדרך הנכונה לבדוק את העניין.

מאחלת לך שינה ערבה בקרוב

מסכימה עם קיווי

ומוסיפה שני דברים - 1. כדאי לוודא שההנקה תקינה ושהתינוק מקבל מספיק חלב. הנה כמה כלים איך לעשות את זה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=317&aId=88139
2. יכול להיות שכשאת מניחה אותו הוא מתעורר לא כי הוא רעב אלא כי הוא זקוק לקירבה ולחום שלך. נסי לשים אותו במנשא כריכות או בשמיכת עיטוף.
אם את חוששת שההנקה לא תקינה, הכי כדאי לפנות ליועצת הנקה. את יכולה גם ללכת לייעוץ קבוצתי במקום כמו דיאדה בנמל או לקבוצה של לה לצ'ה.

michal@gal

Active member
מנהל
לא להיות קשר

גם אם יש תת פעילות, ברגע שתהיי מאוזנת תרופתית, לא תהיה בעיה.

כדאי לפנות לרופא ולבקש הפניה לבדיקת דם מתאימה.

כן!!! תת פעילות של בלוטת התריס עלולה לפגוע

בכמות החלב.
אצלי היו חוסרים בכמות החלב עד שהצלחתי לאזן בחזרה את הבלוטה.
לכי בהקדם לעשות בדיקת דם של תפקודי בלוטת התריס, ואם המדדים לא תקינים תתחילי לטפל מיד!
בינתיים, אני ממליצה לך בחום ליצור קשר עם יועצת הנקה שתדע לבדוק אם אין עוד בעיות שמפריעות לכם, אצלי למשל היו גם תינוקות קטנים עם לשונות קשורות שלא הצליחו להוציא מהחזה את מעט החלב שהיה בו.
התהליך שעבד אצלי והוביל פעמיים להנקה ישירה מלאה תוך חודש וחצי- חודשיים היה כזה:
הנקה + תוספת בבקבוק + שאיבות אינטנסיביות במשאבה איכותית (לקטינה של מדלה), ובמקביל בדיקות תקופתיות של בלוטת התריס וטיפול להגעה לאיזון.
לקטנצ'יק גם פתחנו את הלשון הקשורה, לקטנטונת היא לא הפריעה לינוק.
בהתחלה הכמויות שנשאבו היו מיקרוסקופיות והתוספת הייתה של תמ"ל.
בהמשך הכמויות בשאיבה עלו והתוספות היו יותר ויותר של חלב שאוב, עד שהצלחנו להיפטר לגמרי מהתמ"ל.
לאט לאט הורדנו כמויות של תוספות בבקבוק, תוך מעקב צמוד על כל המדדים שמראים על כך שהתינוקות מקבלים מספיק חלב.
בסופו של התהליך נשארנו רק עם הנקות ישירות.

תת פעילות אחרי לידה

לרוב לא מתחילה בשלב כזה אלא אחרי 3-4 חודשים, לאחר שלב של דלקת לאחר לידה.
לי זה קרה עם הבכור ולא חשדתי בכלל. הוא התחיל להתעורר לעיתים קרובות, לקטר על השד, להתנתק הרבה. הייתי חייבת לשלב תמ"ל עד שבגיל חצי שנה הפסקתי לחלוטין. רק בבדיקות דם אחרי חצי שנה נוספת גיליתי תת פעילות.
אבל כל הרופאים שהייתי אצלם דיברו על זה שאחרי הלידה ככל הנראה יש אצל נשים עם תת פעילות-דוקא פעילות יתר.
בדיקה פשוטה ביותר אם את מודאגת-נקראת tsh . לרוב רופאים נותנים אותה בקלות.

למעלה