בלוטת התריס

טרי

New member
בלוטת התריס

שלום! אני סובלת מבעיות בבלוטת התריס. יש לי היסטוריה של היפר, שהתהפך בעקבות טיפול להיפו (לפני 3 שנים). מאז לא היו בעיות ולא הייתי על טיפול תרופתי. לאחרונה התחילו שוב בעיות. יש לי ערכים גבוהים מאד של הבלוטה (בדיקה אחת 17.6 בדיקה שניה 22). התחלתי טיפול באלטרוקסין. השאלה היא לגבי הסימפטומים. יש לי את הסימפטומים ההפוכים, כאילו יש לי היפר: אינסומניה, הרזיה מטורפת, חוסר שקט, עצבנות, דכאון נוראי, בכי לא מוסבר. האנדיקרינולוגית שלי לא התייחסה כמעט לנושא הסימפטומים, אלא רק לבדיקות הדם. האם זו תופעה ידועה? האם ידוע על מצב בו הבדיקות מראות א אבל הסימפטומים מראים ב? תודה!!

סימפטומים של פעילות יתר בתת פעילות

שלום לך, שאלתי היא האם הסימפטומים האלה התחילו לפני הטיפול או בעקבות הטיפול. אם זה בעקבות הטיפול (אם כי קשה לי לקבל שזה היה כבר גורם להרזיה מרשימה) יתכן כי המינון מעט גבוה מדי. טיפול במינון גבוה מדי בהחלט יכול לחקות סימפטומים של פעילות יתר, סה"כ זה הגיוני כי את מקבלת בדיוק את ההורמון שהבלוטה מייצרת. אם כל זה היה לפני הטיפול, אזי הם באמת לא הסימפטומים האופניניים של תת פעילות. אמנם לעיתים חולים עם תת פעילות מדברים על עצבנות, בכל זאת, עם הירידה במשקל הזו, הייתי מחפשת בכוון אחר. דרך הרשת קשה לי לחשוב על איזה כוון, מבלי להכיר אותך או לראות אותך ובדיקות נוספות, אבל זה מה שהייתי ממליצה. גשי לרופא/ה שמכיר/ה אותך (אם יש כזה), ספרי את כל הסיפור ואלי יצוץ איזה רעיון. בהצלחה!

טרי

New member
אלו היו התופעות לפני הטיפול

וראיתי כבר 2 רופאים שלא התיחסו באופן ספציפי לנקודה הזו, אלא התייחסו רק לתוצאות הבדיקות. מעבר לזה, אני בטיפול אלטרוקסין כבר חודש וחצי ויש לי תחושה שהמצב לא משתפר (אמנם לא חזרתי על הבדיקות בשבועות האחרונים, אני מתכוונת לעשות את זה בקרוב). איזה כיוונים נוספים זה יכול להיות? יכול להיות שהטיפול באלטרוקסין אינו הטיפול המתאים כי זה רק מחזק לי את הסימפטומים הקיימים? על איזה בדיקות נוספות היית ממליצה? אם זה משנה אני אוסיף שיש לי נטיה לבעיות אוטואימוניות שונות (קרישתיות יתר, רגישות לשמש), אבל נשלל בעבר מספר פעמים חשד ללופוס.

טרי

New member
עוד תוספת

בזמנו (לפני כמה שנים) עשו לי בדיקות נוגדנים ויצא לי באיזור ה-1,000.

אלו היו התופעות לפני הטיפול

שוב שלום, אם הטיפול היה במקום, אם ה-TSH הצדיק התחלה של אלטרוקסין, אז את צריכה אותו ואין חוכמות. אפשר תמיד להתחיל בצורה הדרגתית. לגבי שיפור, תראי כבר באמת בבדיקות הדם. מה הכיוונים האחרים? הם רבים, גופניים כנפשיים, אני לא יכולה לתת לך ממש טיפ טוב. את צריכה לראות רופא/ת משפחה טוב/ה שי/תחשוב לאיזה כוון ללכת.

טרי

New member
רופא משפחה או אנדיקרינולוג?

ועוד 2 שאלות, סליחה על ההצקה - 1. יש מה לעשות נגד הסימפטומים, במקביל לאלטרוקסין? 2. אני מבינה שאת לא מכירה את התופעה של היפוך התופעות. לא נראה לך שזו נקודה שכדאי שאני אברר? נראה לך הגיוני להתעלם מהניגוד שיש כאן? תודה !

רופא משפחה או אנדיקרינולוג?

שלום טרי, לא אמרתי שאני לא מכירה את התופעות. יש כל מיני דברים בטבע, ובהחלט כבר נתקלתי בפציינטים שמשמינים תחת טיפול באלטרוקסין וההיפך. התוצאות שלך היו חד משמעיות לגבי תת פעילות. אני דווקא לא חושבת שיש פה מקום לבירור אנדוקריני כל כך מקיף. זו הסיבה שהצעתי לחפש בכוון אחר. לכוון האחר התכוונתי בעזרת רופא/ת המשפחה. בהצלחה.

yyosefy

New member
גם אצלי

תופעות הפוכות בקטע של השמנה/הרזיה יש לי תת פעילות ולפני שהתחלתי טיפול רזיתי מאד (למרות שהייתי אמורה להשמין..) כעת כשאני עם אלטרוקסין ומאוזנת , דוקא עליתי במשקל. פעמים רבות התלבטתי האם זה תקין, או שאולי איני זקוקה לאלטרוקסין למרות שבדיקת דם מראה שכן. מה דעתך?

התלבטות בנושא אלטרוקסין

שלום יפעת, הורמון התירוקסין אינו רק מפקח על משקל הגוף. יש לו תקפקידים רבים אחרים, לכן אם המעבדה הצביעה על חסר משמעותי שדורש טיפול לא הייתי מוותרת עליו פן יופיעו עוד מיני תופעות.

למעלה