בלי לקפוץ למסקנות..

DearU

New member
בלי לקפוץ למסקנות..

בבניין ליד, האבא כל הזמן צועק. הוא בחור כזה, צעקני. לא שאני מכיר אותו אישית, אבל אפשר לשמוע אותו צועק כל הזמן ועל כל דבר. הוא מדבר אל הילדים שלו בזלזול, ובאיומים, כל הזמן מתרה בהם שאם הוא יעלה/ירד אליהם, הוא "מפרק אותם" - "אני עולה למעלה, אני שובר לך את כל השיניים"... (ממש עכשיו שמעתי). הוא מדבר אליהם דרך האינטרקום או בצעקות דרך החלון.. אפשר להגיד שהוא "ערס" או "ברברי" ואפילו "ישראל מכוער"ולעבור על זה... והאמת, גם אין לי כח להכניס את עצמי לעניינים שלו. לא שמעתי עד היום גילויי אלימות פיזיים, והילדים לא נראים או נשמעים מפוחדים (כן, גם הם עונים לו דרך החלון או האינטרקום). אישתו נראית נינוחה מאוד לנוכח האיומים שהוא מאיים עליהם.. [אני שוקל להקליט אותם "משוחחים" פעם... אפילו דרך הנייד, מהחלון שלי, ישמעו הכל...] מה אומרים?

אין מה לומר

מצערת העובדה שיש ילדים שגדלים כך - באווירה אלימה ולא מכבדת. הם מתרגלים לזה, זה חלק מהחיים המוכרים, לא כולם ולא תמיד ממש מתרגשים מזה. חלקם הופכים להיות מבוגרים כאלה. חלקם לא. מה אומרים אני לא יודעת. גם מה עושים לא. אפשר כמובן לדווח לרשויות הרווחה. כאשר מדובר באלימות מילולית אני לא בטוחה אם ימצאו לנכון להתערב. מה שקורה, לעתים, זה שעוד משהו "מתפרק" - קורה משהו עם אחד הילדים, יש פנייה לרווחה מבית הספר או הגן של אחד מהם, משהו מתפרץ - ואז יש מקום לרווחה להתערב.

למעלה