במה להשקיע לטווח של 2 -3 שנים בסיכון מינימלי

מצב
הנושא נעול.

dodo4815

New member

הסכום המדובר 50.000 ש"ח משהו שיכסה מדד + ההשקעה גם יכולה להיות ארוכה יותר ( רק לא מניות ) תודה

rigoletto111

New member
תעודת סל על מדד תל-בונד

הסכום המדובר 50.000 ש"ח משהו שיכסה מדד + ההשקעה גם יכולה להיות ארוכה יותר ( רק לא מניות ) תודה
תעודת סל על מדד תל-בונד
תל בונד 40 או תל-בונד 60 המדד מאגד אג"ח קונצרניות בסיכון מינימלי

dodo4815

New member
האם האגחים הקוצרניות בסיכון יותר גבהוה ממשלתי

תעודת סל על מדד תל-בונד
תל בונד 40 או תל-בונד 60 המדד מאגד אג"ח קונצרניות בסיכון מינימלי
האם האגחים הקוצרניות בסיכון יותר גבהוה ממשלתי

חגי

New member
הסיכון האמיתי במדדים האלו הוא דווקא

כן
אבל השאלה היא האם הוא זניח. לדעתי, כן - לפחות אלה בתל בונד 20. בנוגע ל-40 ו-60, מסוכן יותר, אבל לא ממש.
מכיוון הזמן לפדיון שלהם. חלק גדול מהאגחים האלו הינם ארוכים למדי וירידת מחיר של 2-4% בטווח קצר הינה תרחיש מאד אפשרי (בדיוק כמו שמחירם עלה בחודש האחרון בין 2-4%) עדיף לדעתי לבחור אגח צמוד (כי זאת ההעדפה שהוגדרה - לא כי אני חושב שזה חכם) לטווח 3 שנים שהינו סחיר במידה נאותה ולשבת עליו.

NS101

New member
אצלי, למשל

מכיוון הזמן לפדיון שלהם. חלק גדול מהאגחים האלו הינם ארוכים למדי וירידת מחיר של 2-4% בטווח קצר הינה תרחיש מאד אפשרי (בדיוק כמו שמחירם עלה בחודש האחרון בין 2-4%) עדיף לדעתי לבחור אגח צמוד (כי זאת ההעדפה שהוגדרה - לא כי אני חושב שזה חכם) לטווח 3 שנים שהינו סחיר במידה נאותה ולשבת עליו.
אצלי, למשל
המח"מ של הצמודים הוא בין 3 ל-4.5. נראה לי סביר לחלוטין. אם במקרה באחד מהתיקים המנוהלים יש נומינאלי - אז אני הולך על מח"מ של בסביבות 3, אולי קצת יותר. כמו בז"ן ג', שהיה אטרקטיבי יחסית מלפני כמה חודשים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה