במקום פתק לבן

לכל הפחות אתה מביע את דעתך

ואם יהיו 10 אלף פתקים כאלו בסך כל הקלפיות בארץ, זה כבר יסתמן כתופעה שאי אפשר להתעלם ממנה.
בכל זאת, אנשים הלכו לקלפי(ולא נשארו בבית) כדי להעביר מסר- אנחנו לא מאמינים לכם.

amirx19

New member
פתק לבן = אסון

פתק לבן או צבעוני או כל פתק שאינו נותן את הקול שלך למי שאתה מאמין בדרכו (וזה לא משנה אם זו זועבי מצד אחד או אורי אריאל מצד שני) הוא בעצם חיזוק למי שאינך רוצה להצביע לו.
חובה להצביע גם אם לרע במיעוטו כדי שהקול שלך יהיה שווה משהו.
מי שלא מצביע מאבד את הזכות להתלונן על המצב.
מי שמצביע מסורתית 30 -40 שנים לאותה מפלגה ומתלונן על המצב הקיים מביא את המצב הקיים על עצמו כי הוא לא נותן שום לגיטימציה לשינוי.
תארו לכם מצב שאנחנו מתעוררים אחרי הבחירות והעבודה (או יש עתיד/ כחלון לצורך העניין) מקבלת 40 מנדטים. אמירה כזו תתן לקובעי המדיניות להבין שהמצע שלהם מחייב. אמירה כזו תגרום להם לשינוי המצב בגלל שזה מה שהעם רוצה.
בחירה שוב בליכוד כמפלגת שלטון אומרת שטוב לנו פה כשבעצם אנחנו לא מפסיקים להתלונן כמה רע.

הוא צודק

ת`כלס לא לשים פתק של מפלגה, זה סטטיסטית
כמו להצביע למפלגה שאתה הכי מתעב.

יש פוליטיקאים טובים ואסור להיסחף באווירת ההסתה
הכללית של "כולם מושחתים".

דבריך הם טעות סטטיסטית .

לפתק לבן או הימנעות יש ערך שווה לפי תוצאות הבחירות של כל המפלגות המתמודדת - יחד .

אם אני שם פתק לבן אז המדד לא משתנה .

כל המפלגות מחושבות לפי אותו מדד .
פתק לבן אומר
אני נגד הליכוד , נגד העבודה , נגד יש עתיד , נגד כחלון , נגד שס וכך הלאה .
אם יש מישהוא שאני לא כךכך נגדו אני אצביע עבורו נניח "מפלגת ההזויים" והמדד לכל מנדט נשאר ללא שינוי .

amirx19

New member
אז כשאתה שם פתק לבן אתה גם נגד מי שאתה הכי בעדו

אם באמריקה הגדולה 300 מיליון אנשים יכולים להתגמש ולהצביע בסך הכול לשתי מפלגות גם בארץ אנשים יכולים להתגמש ולהצביע לרע במיעוטו. לא להצביע זו לא אופציה. וכן, אני מודע לכך ששיטת הבחירות שונה, אני מדבר על העיקרון שכל בן אדם שני היה רוצה פה מפלגה סקטוריאלית משלו. אנחנו אוהבים להתפלג ואחר כך לא מבינים מדוע ממשלות לא מחזיקות מעמד.
עריכה:
אם אני לא טועה אחוז הבחירה בבחירות האחרונות היה כ-67 אחוז מבעלי הקולות. נניח ש-100,000 בוחרי שמאל מחליטים שבוז'י וליבני לא שווים את הקול שלהם ולא הולכים להצביע. האם זה לא מחזק את הצד הימני במפה שכן הלך להצביע ?
לדעתי התשובה בוודאי שכן ולכן אי הצבעה מהווה חיזוק למי שאינך רוצה בטובתו.

אל תערבב שני נושאים שונים

מספר המפלגות הוא נושא ניפרד . גם בארהב יש חצי אוכלוסיה שנמנעים .
הצבעה בפתק לבן או הימנעות זה נושא נפרד .

אילו היה מישהוא שאני בעדו הייתי מצביע עבורו . אבל אין .

amirx19

New member
ראש ממשלת חלומותיי

קובי עוז (הזמר) פרסם השבוע טור ב-YNET ובו הוא תיאר את ראש ממשלת חלומותיו.
איך נראה ראש ממשלת חלומותיך ?
האם אתה מעדיף לא להצביע ובעצם לתת לאנשים אחרים לקבוע לך איך ייראה סדר היום במדינה מאשר להצביע למי שבעיניך הוא הרע במיעוטו ?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4606426,00.html

ראש ממשלת חלומותי אינו שולח קישורים . הוא אומר או

כותב את מה שיש לו להגיד .
אם יש מישהוא אשר מהווה עבורך ראש ממשלה אידאלי - כתוב מיהוא ותמול בדעתך עם עובדות ונימוקים .

אם ארצה לנהל דיון עם קובי עוז אינני זקוק למתווך .

מבחינה מתימטית

פתק לבן שווה ערך ללא לצאת להצביע כלל.
אחוז החסימה וחלוקת המנדטים נמדדת לא לפי מספר המצביעים
אלא לפי מספר הקולות הכשרים.
פתק לבן הוא קול פסול (ואני בטוחה שאין לאף מפלגה אינטרס לשנות את זה בחוק..) ולכן אינו נספר כלל.
&nbsp
אני לא יודעת אפילו אם מישהו טורח לספור את הקולות הלבנים/פתקי מחאה - לדעתי יש רק ספירה של כלל הקולות הפסולים (שכאמור לא רלוונטית לכלום חוץ מסטטיסטיקה), שיכולים להיות פסולים מכל סיבה כולל שני פתקים במעטפה בטעות, או מעטפה ריקה, או מישהו שסימן משהו בעט על הפתק וכדומה.
&nbsp
לכן, חוץ מהד תקשורתי מסויים שאולי יכול להיות לכך - פירוש הצבעה בפתק מחאה הוא בדיוק כמו להישאר בבית ולא ללכת להצביע. מבחינת ההשפעה על התוצאות זה מחזק את המפלגות שהמצביעים שלהן קמים והולכים להצביע כאיש אחד. אלה יכולות להיות המפלגות הקרובות ללבך יותר - או אלה שמתועבות בעיניך. בסך הכל - קמת, יצאת מהבית, הלכת להצביע - ולא השפעת כלל.
&nbsp
בעיני - צעד מטופש וחסר כל הגיון, שבוודאי לא יכול לדחוף לשינוי.
&nbsp
&nbsp

למעלה