בן בת

בן בת

ערב טוב, ברכות על פתיחת הפורום ובהצלחה!! אני אם חד הורית לילד בגיל 6‎. החל מגיל שנה אני מגדלת לבדי את ילדי ומזה כשנתיים עברנו לגור עם בן זוגי הנוכחי אשר, יש לציין, אוהב ומתייחס לבני כאילו היה בנו הביולוגי‎. ילדי נפגש עם אביו הביולוגי כפעם, פעמיים בשבוע ובשבתות לסירוגין‎. והנה אני מגיעה לבעייה: בני מאוד רגיש ומחובר לצד הנשי . הוא מתחבר ומזדהה עם דמויות נשיות החל בדמויות מהסרטים (סינדרלה,היפהפייה הנרדמת והכי הכי..בת-הים הקטנה) , דרך התעסקות עם בובות וכלה בחברות קרובות בגן (ללא אף חבר "בן‎"), יש לציין כי רק לאחרונה נוצר קשר מיוחד עם ילד מהגן, ואני מצידי נוטה לעודד את הקשר‎. בחודשים האחרונים הוא החל לצייר, דבר שלא אהב לעשות לפני כן‎.. בני מצייר שוב ושוב את אותה דמות , "בת הים הקטנה" , ומסרב לצייר דברים אחרים‎. הוא מצייר אותה בכל מיני וריאציות ולבסוף מקדיש לנו את ציוריו‎. האם זה אומר משהו עליו? האם אני צריכה לדאוג בנושא נטיות מיניות‎? מה אפשר לעשות‎ ? יש לציין שהוא אוהב גם דמויות כמו באטמן וספיידרמן אבל משום מה "הנסיכות" תמיד מנצחות‎.. אודה על תגובתכן‎.. --------------------------------------------------------------------------------

"נטיות מיניות"

להלן תגובתו של ד"ר מיכאל ינקו, פסיכיאטר מומחה בטיפול בילד ובמתבגר, מרכז "צעד צעד". שלום רב, בהתייחסותי למקרה המתואר יש חשיבות עליונה בהתבוננות רחבה ככל האפשר על המערכת המשפחתית בה גדל בנך. למשל האם ישנן דמויות גבריות כגון סבים משני הצדדים, דוד קרוב, איתם היה קשר יציב וסדיר מאז ילדותו המוקדמת? האם הקשר עם האב הביולוגי נשמר לאורך השנים מאז מימוש הגירושין? שאלות כגון אלו חשובות כדי להבין יותר את דמויות ההזדהות והחיקוי של הילד. מומלצת הערכה משפחתית רחבה על מנת לנסות ולהבין באופן מעמיק יותר את עולמו הפנימי של הילד כחלק מהמערך המשפחתי הכולל בו הילד גדל. בגילאים אלו אין אנו מדברים על נטיות מיניות אלא על דמויות הזדהות כחלק מהתפתחות האישיות.

למעלה