בן לאזרחית אמריקאית שחזרה לאמריקה.

samorg2

New member
בן לאזרחית אמריקאית שחזרה לאמריקה.

אמא חזרה לפני כ4 שנים לארה"ב (היא עברה לישראל בגיל צעיר מידי בשביל לתת לי אזרחות באופן אוטומטי).
אני מעוניין להוציא אזרחות אמריקאית.
אני אשמח לקבל ממכם מידע על איך אוכל להשתמש באזרחות שלה על מנת לעבור לשם ומה נדרש ממני.

Boston Guy

New member
הכל תלוי באימא שלך - היא זו שצריכה לבקש עבורך.

אתה לא יכול "להשתמש בה" - היא צריכה להיות מעורבת בצורה אקטיבית בתהליך.
היא צריכה להגיש בקשה ל"איחוד משפחות" איתך - ולהיות הספונסור שלך בארצות הברית.

vinney

Well-known member
תלוי בגיל שלך ומצב משפחתי, זה יכול לקחת שנים...

משהו בין 7 ל12 שנים, נכון לעכשיו, של המתנה בתור.

samorg2

New member
האם יש דרך להאיץ את התהליך?

ואיך מתחילים את התאריך?

vinney

Well-known member
להאיץ? לא.

מי שמתחיל את התהליך זאת אימא שלך. היא ממלאת טופס I-130 והתחייבות לדאוג לרווחתך (להיות ספונסורית שלך, כספית) בטופס I-864.

כשהI-130 יאושר, תכנס לתור המתנה של שנים ארוכות לויזה. כשהויזה תתפנה - תוזמן לראיון בשגרירות בו תציג מחדש את כל המסמכים שהוגשו, כולל את התחייבות האמא להיות ספונסורית וכולל הוכחת היכולת שלה להיות כזאת. בנוסף תדרש לעבור בדיקות רפואיות. אם הכל בסדר - תקבל ויזה ויהיה לך חצי שנה לממש אותה.

סך הכל מדובר בסד״ג של 10-15 שנים.

samorg2

New member
האם אני יכול להוציא ויזת תייר במקביל?

ומה היא צריכה לעשות כדי להוכיח שהיא יכולה לתמוך בי כספית ולכמה זמן?

vinney

Well-known member
וודאי שאתה יכול להוציא ויזת תייר.

היא צריכה להראות את ההכנסות והנכסים שלה ולהתחייב (בכתב) שתממן אותך לפי צרכייך כדי שלא תדרש לשום סיוע מצד המדינה. אם תקבל סיוע מהמדינה, היא תתחייב להחזיר למדינה את הכסף שקיבלת על חשבונה.
&nbsp
היא צריכה להראות הכנסה של לפחות פי 4 מרף העוני בארה"ב, אם אני זוכר נכון. בהוראות לטפסים יש את הסכומים הספציפים.

Boston Guy

New member
זה ישים אותך בקטגורייה שנקראת F2

"ילדים לא נשואים, בני יותר מ 21, של אזרח ארה"ב".

אם תתחתן - זה יעביר אותך לקטגוריה שנקראת F3 - "ילדים נשואים, בני יותר מ 21, של אזרח ארה"ב".

לכל קטגורייה כזו יש "תור" משל עצמה, וזמן ההמתנה בכל אחת מהן אחר. התור לקטגוריה F3 הרבה יותר ארוך מהתור לקטגורייה F2.

samorg2

New member
האם זה משהו שאני יכול לעשות לבד או שאני צריך עורך דין?

vinney

Well-known member
אפשר לעשות הכל לבד, אין צורך בעורך דין אם אין שלדים בארון

אם בעבר הפרת את תנאי הויזה, או היית עציר/אסיר, אז אולי כדאי להתיעץ עם עו״ד.

Boston Guy

New member
אני אחזור שוב על מה שכתבתי: רק אימא שלך יכולה לבקש עבורך.

אתה לא יכול לעשות שום דבר בנושא קבלת גרין קארד על סמך זה שאימא שלך אזרחית. רק לאימא שלך יש את הזכות לבקש כזה - עבורך.
צריך שהיא תחתום על הטפסים ותגיש אותם בשמה - כשאתה המוטב של הבקשה.
תן לה להחליט אם היא רוצה להתמודד עם הטופסיאדה לבד או להשתמש בעו"ד.

samorg2

New member
בגלל הזמן המדובר

מהי הדרך הכי מהירה שאני אוכל לבקר את אמא שלי, והאם האזרחות שלה יכולה לעזור.
אני מדבר על חופשה של כשבוע בניו יורק.
והאם אני יכול לעשות את זה לבד או שכדאי לדבר עם עורך דין?

vinney

Well-known member
תוציא ויזת תייר וסע

תצטרך להראות שיש לך קשרים מספיקים לארץ ושאתה לא מתכוון להשאר שם באופן לא חוקי, כמו כל אחד אחר. זה שאמא שלך גרה שם ואתה לבד בארץ עלול להקשות בנושא הזה.

אין משהו שעו״ד יכול לעזור בו בבקשת ויזת תייר.

samorg2

New member
הבעיה היא שאין לי קשרים חזקים לישראל.

לכן שאלתי לגבי אפשרויות להעזר באמא שלי כדי לבקר או לעבור לאמריקה.
אני מחפש דרכים אחרות כדי לפחות לבקר את אמא שלי בעזרת ויזה תייר, גרין קארד או אזרחות, כך שאני אוכל לבקר את אמא שלי מתי שאני ארצה.

vinney

Well-known member
אכן בעיה. לבקר בארה"ב זאת רשות, לא זכות.

אם הם חושבים שאתה הולך להשאר שם בניגוד לתנאי הויזה - הם לא יתנו לך להכנס. וכשאתה אומר שאין לך ממש קשרים לארץ ואמא שלך גרה שם, די הגיוני מצד פקידי ההגירה לחשוב שתרצה לעבור לגור ליד אמא.

samorg2

New member
לכן חשבתי לדלג על הויכוח ולעבור ישר לאזרחות.

אלא אם כן אני אצליח למצוא דרך אחרת להוכיח שאני רק מתכוון לבקר שם באמריקה, ולא לעבור על על התנאים של הויזה ולהישאר שם.

vinney

Well-known member
אם אתה יכול לרשת אזרחות מאמא שלך זה עניין אחר לגמרי

כתבת שזאת כנראה לא אופציה רלוונטית, אבל תבדוק בפורום "עוברים לארה"ב" שם יש הרבה אנשים עם הרבה ידע בנושא (הפורום הזה שאתה כותב בו הוא די מת).

אבל אם אתה לא יכול לקבל אזרחות, אז התהליך שדיברת עליו זה תהליך שיביא אותך לתושבות קבע בארה"ב (גרין קארד), מה שבפירוש דורש שכן תשאר שם. לכן יש פה סתירה בין הכוונות שלך, שפקידי ההגירה בשגרירות בוודאי שיעלו עליה ויצביעו עליה. אם אתה מדבר על הליכי איחוד משפחות עם אמא והיותה ספונסורית ובאותו זמן מנסה לקבל ויזת תייר - סיכוי סביר ביותר הוא שהבקשה לויזת התייר תדחה על הסף.

למעלה