בן שנה ורבע שובר שיאים בהרדמות לילה

בן שנה ורבע שובר שיאים בהרדמות לילה

הילדון שלי בן שנה ו-4 חודשים כמעט. ישן פעמיים במהלך היום והולך לישון סביב 19-20 בערב. בחודש האחרון החל לשבור שיאים במשך הזמן שלוקח להרדם. אני איתו בחדר אך רוב הזמן רק שוכבת במיטה שלי, לא נוגעת ולא מסתכלת. (בתחילה הוא זקוק קצת למגע או להרגעה מילולית אך תוך כמה דקות נרגע, שם ראש ומנסה להרדים את עצמו, מיד זמן מה מבקש מים (עדיין לא מדבר מלבד מילים ספורות מאוד) וזה יכול לקחת המון המון זמן. אפילו שעה במקרים מסוימים. זה כמובן מאוד מקשה עלי בעיקר בימים בהם אני לבד איתו ועם אחיו בן ה-4 בערב.
אחרי שנרדם סביר שיתעורר פעם או פעמיים סביב 21-22-23 יבקש וישתה קצת מים ויחזור לישון בצ'יק, ואז ישן רצוף עד הבוקר, סביבות 6. לפעמים אפילו עד 7 ולפעמים יתעורר סביב 5, יסכים לנסות לישון עוד אבל לא יצליח. ב-6 אני בדר"כ נשברת וקמה...

אשמח לקבל רעיונות - א- מה יכול לגרום לצורת ההרדמות והשינה הזו?
ב- מה אפשר לעשות כדי לשנות את ההרגל המציק הזה?
אנמירגילה מהגדול שהיה ישן רצוף לגמרי בשלב זה ולא זכור לי שהיו בעיות הרדמה, למרות שגם אצלו היינו נשארים בחדר עד שנרדם בגיל זה.
הוא מחזיק חיתול ביד, ללא מוצץ כלל.
בשנות היום נרדם בקלות תוך כמה דקות, בבית וגם במשפחתון...

Pixelss

New member
כמה שנות יום יש לו?

באיזה שעות ולכמה זמן כל פעם?

כמה שאלות
האם הוא נרדם עם המים?
אם לא, מה קורה בשאר הזמן עד להירדמות? איך הוא נרדם בסופו של דבר?
כמה שעות הוא ישן בסה"כ במהלך היום ובאילו שעות?

הבקבוק בפינת המיטה, לא בפה

מבקש לשתות פעמיים שלוש בדר"כ וזהו. מרגישה שזה מרגיע אותו אבל לא ממש מרדים.
אחרי שנרגע ושוכב בשקט מבלי שמבקש שאלטף אותו (הכל בסימנים ובעיקר בהתבכינות כי עדיין לא מדבר) הוא פשוט שוכב רגוע. זז קצת, מתהפך מצד לצד...אדם שמנסה להרדם... אבל יכול לקחת לו המון זמן כולל מקרים בהם הוא עצמו מתיאש ומוחה ובוכה.
&nbsp
במהלך היום כפי שציינתי ישן פעמיים, פעם אחת 3/4 שעה ופעם אחת שעה וחצי.
בבקרים קם בין 5:30-6:50 הכי מאוחר. לגמרי לא קבוע כרגע.
&nbsp

זה נשמע שהוא פשוט מגיע עייף מדי לשעת ההשכבה
בסה"כ במשך היום הוא ישן בסדר.
אבל אם השינה האחרונה שלו מסתיימת בשעה 14, אז ללכת לישון ב-20 זה מאד מאד מאוחר.
אני הייתי מנסה להקדים קצת את שעת השינה שלו ולראות איך זה מסתדר.
&nbsp
מעבר לזה, כדאי לקחת בחשבון שיש תקופות שבהן ההרדמות הן ארוכות יותר / דורשות יותר נוכחות בגלל "גלים" של חרדת נטישה, וגיל שנה הוא מאד אופייני מבחינה זו. רק חשוב לשים לב שלא מקבעים הרגלים חדשים ותלות חדשה בעקבות זאת. למשל שתיית המים - בגיל שנה הוא יכול לקחת את המים לבד מפינת המיטה ולשתות. את לא צריכה להיות חלק מהעניין....
מה דעתך?

אנסה לחזור ולהקדים את ההשכבה

למרות שהגענו לשמונה בדיוק בגלל שבשבע זה לקח שעה להרדם...אנסה לאתר סימני עייפות לאורך הערב ולהתאים לכך... אם זה רק העיתוי אז זה יפתר אבל אני חשבתי שיש שם עוד משהו... תודה בכל אופן בינתיים

והוא נרדם בסוף פשוט כי הוא נרדם

אין איזה ארוע מיוחד- אם הוא מצליח לשכב בשקט בסוף זה קורה אבל זה יכול לקחת המון המון זמן.
אני תוהה אם הוא מגיע עייף מידי או לא מספיק עייף למיטה.
הוא ער מ14-15 אחה"צ, ולפני כמה שבועות עברנו להתכוונן ל-20:00 כיבוי אורות כי 19:00 הרגשנו שאולי באמת עוד עירני מידי. אבל זה לא עזר.
אציין שהרוטינה היא אמבטיה עם אחיו, ספר במיטה שלנו (ישן איתנו בחדר) ואז כולם הולכים מהחדר והורה נשאר איתו מכבה את האור, מלטף קצת ואז מתחיל כל העסק.
בימים בהם אבא משתתף בטקס יש בדר"כ יותר השתוללות (יש קטע כזה לגברים שלא מבינים שלהשתולל לפני השינה זה לא בדיוק מרדים את הילד?!) אבל אני לא מרגישה שאז יש איזה שינוי קיצוני לרעה בהקשר הזה...

למעלה