בן שנה ו6.5 חודשים

תלמ 300807

New member
בן שנה ו6.5 חודשים

שלום רב בני בן שנה ו6.5 חודשים יש לי כמה שאלות בנוגע לפעילויות וצעצועים. 1.מבוך חרוזים-אחרי ממש מעט זמן זה מתחיל לשעמם אותו והאמת גם אותי ,כמה זמן אפשר להתעסק עם זה ? האם זה בכלל לגילו? למה זה טוב? 2.נדנדה בגינה -הוא לא אוהב לשבת בנדנדה ושאני אנדנד אותו ,אחרי כמה שניות רוצה לרדת כנ"ל לגבי סוסי נדנדה כאלה שבגינה .האם זה נורמלי? ממה יכול לנבוע? 3.בצק וצבעים-שוב בגלל שלא רוצה לשבת הרבה זמן אחרי כמה דקות כבר רוצה לטייל עם הצבע/בצק בבית ,ואני לא רוצה שזה יקרה שלא יצייר על קירות וכו'.האם זה נכון לחנך אותו שעם צבעים בבצק יושבים על שולחן ? או כדאי לתת לו לטייל חופשי? תודה

תלמ 300807

New member
פאזלים

באיזה גיל אמורים להתחיל להרכיב פאזלים אמיתיים לא כאלה מהעץ? יש לנו משחק מספרים בג'ונגל שבו מחברים 2 חלקים אחד לשני.(ספרה וחיה כמו 2 ותמונה של 2 אריות) אני בעקרון מחברת לו אותם כי הוא מבקש "בר" =לחבר .אבל לפעמים הוא גם מנסה. הוא אמור להצליח? איך אפשר ללמד אותו/לעזור לו כשמנסה? תודה

יעל כץ

New member
פאזלים

בדר"כ מגיל שנתיים. ואם כבר את מחברת בשבילו - וזה מצוין בגיל שלו - למה שלא תנסי למצוא פאזלים של חיה וגור, או נושאים קצת פחות מופשטים מאשר ספרות?

תלמ 300807

New member
קניתי וזה ממש מגניב כי ככה הוא יודע

להתאים לבד ,ועכשיו הוא גם למד לחבר לבד . תודה

יעל כץ

New member
בן שנה ו- 6.5 חודשים

שלום לך, 1. מבוך חרוזים - כמו צעצועים רבים, משחקים, מפסיקים, חוזרים לזה וחו"ח. המבוך מתאים לגילו, בהחלט. המטרה - להעביר את החרוזים לאורך הקשתות. אפשר חרוז בודד בכל פעם ואפשר בהדרגה לבקש ממנו להעביר את כל החרוזים יחד. נסי לשלב ממדים נוספים תו"כ משחק, כמו ממד הצבע: הנה החרוז האדום... עכשיו תעביר את החרוז הזה, הכחול. וכו'. וכן אפשר ל'תבל' את המשחק בסיפור: הנה, שני חרוזים עולים ועולים, ו-בום... הם נופלים למטה. או: בא נסיע את הרכבת לתחנה (כל החרוזים שעל הקשת). אפשר לשיר על רכבת תוך כדי שאת דוחפת את החרוזים ומבקשת ממנו לעזור לך או לדחוף בעצמו. המבוך מפתח תאום עין יד, ואם תשימי לב, את מפעילה את פרק כף היד ומשתמשת בדרכים שונות באצבעות, וגם לפעמים נעזרת בשתי הידיים. כך שיש כאן תרגול של מוטוריקה עדינה וגם תכנון. איך להעביר את החרוזים לאורך המסלול. 2. נדנדה - האם תמיד לא אהב נדנדות? 3. בצק - בוודאי שחשוב להקנות הרגלים. ואין סיבה לא להתחיל כבר. כדאי ללוות את ההרגלים בהסברים פשוטים.

תלמ 300807

New member
בן שנה ו- 6.5 חודשים

1.מבוך חרוזים-אז אין מצב שישחק עם זה לבד ? זה נשמע כאילו שרק עם הדרכה אפשר להנות המשחק או שאני טועה? 2.תמיד לא אהב . תודה

יעל כץ

New member
תשובה

1. ברור שיש, אבל בהחלט יתכן שאז משך המשחק יכול להיות קצר יותר. 2. שווה להגיד את זה לרופא הילדים. שיבדוק אם יש כאן רגישות יתר, או הסבר אחר.

למעלה