בן 3 - מסרב להתלבש חם בחורף

רוניק33

New member
בן 3 - מסרב להתלבש חם בחורף

שלום,
הבן שלי בן 3. בזמן האחרון מוכן ללבוש רק חולצה דקה ארוכה. לא מוכן סוויטשירט מעל, לא ז'קט, לא חולצה עבה מעל, גם לא מעיל. (עד לא מזמן לא היתה לו שום בעיה ללבוש ז'קט מעל החולצה).
ניסיתי להלביש אותו בחולצה עבה בלבד (חשבתי שאולי שתי השכבות מפריעות לו), גם לזה לא מוכן. מתחיל לבכות ולהוריד את החולצה. הוא גם אומר בפירוש שרוצה רק חולצה דקה.
הגננות גם אמרו לי שהוא מאד מתעקש בעניין זה. בוכה ומשתולל, ושהן לא רגילות לזה.
הלכתי אפילו לקנות איתו חולצות. לא מוכן להסתכל על החולצות העבות יותר.
ככל שידוע לי אין לו איזו בעיה עם סוגי בד ומגע. נראה לי שזה הפך יותר לעניין של שליטה. אבל בבוקר גם כך אני מנסה לצמצם עימותים, וזה הופך הכל למסובך יותר.
יש איזה רעיון?
תודה רבה!!!

iameden

New member
זה חדש?

האם יש ביטויים לקושי בויסות חושי?
אוהב קר/חם במיוחד?
חזק/חלש?
לא אוהב טיקטים? חולצות צמודות או חולצות עם צוארון צר...
טעמים חזקים?

מה קורה כשהוא מסרב?
איך זה מתנהל?

ועכשיו לשאלתך... האם את בטוחה שלא חם לו.
אני למשל מכירה ילדה שלובשת חולצה קצרה גם בחורף בטענה שלא קר לה (ואכן זה לא נראה ככה). היא ילדה ממוצעת לגמרי מלבד העובדה שלובשת קצר גם בחורף...

אגב. טכנית, לימים הפחות קרים אולי אפשר לקנות חולצות "דקות" עבות יותר .. או אפילו חולצות טרמיות.
אפשר גם לשים חולצה קצרה או גופיה מתחת...

איך הוא ישן? גם עם בגד דק?

רוניק33

New member
כן

תודה רבה על התשובה המהירה.
כן, זה חדש. בתחילת החורף דווקא ביקש ללבוש ז'קטים כמו אחיו הגדול, ופתאום החליט שלא מוכן שום שכבה עליונה. לא שמתי לב לשום רגישות למגע מכל סוג או לויסות חושי אצלו.
כל בוקר אני מנסה להלביש אותו בחולצה שעדין לא ניסה, וקצת עבה מהרגיל מיד אומר בבכי "רק חולצה דקה". ניסיתי אפילו להלביש אותו בגופיה קצרה כדי להלביש אותו בחולצה מעל, ומיד הוריד אותה.
כשאני לא מוותרת ומלבישה אותו בחולצה עבה יותר הוא בוכה תוך כדי ומוריד אותה ברגע שאני מניחה לו. רוב הזמן אני מוותרת מראש...
הוא ישן עם פיג'מה לא עבה מאד, אבל יותר עבה מהחולצות שהולך איתן לגן.
כנראה לא מאד קר לו, אבל בבית מחומם, כך שאין לו מושג מה קורה בחוץ כשהוא מתלבש.. בכל מקרה, גם כשהוא יוצא החוצה ואני מציעה לו ג'קט והוא מסרב.
זה הפך להיות אישיו לדעתי ואני צריכה פחות להתייחס לזה. פשוט משגע אותי שיוצא מהבית בלבוש כל כך לא מותאם...
תודה!

iameden

New member
זה בהחלט נשמע כאילו מדובר בצורך בשליטה

צורך בשליטה ועצמאות שהוא מאוד אופייני לגיל.
נסי לשאול מה רוצה מתוך 2 אופציות. לפעמים זה עוזר.
ונראה לי עדיף להזכיר שבחוץ קר ולשחרר אלא אם זה באמת יום קפוא במיוחד.
בינתיים אולי יסכים ללבוש כובע/כפפות/צעיף עד שיגיע לגן לפחות

למעלה