בנדיקט קאמברבאץ' לא יהיה מושלם בתור הדוקטור?

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

MonicaF

New member
באיחור רב התחלתי לצפות בשרלוק

אני מכורה לסדרה. מסטר-פיס ממש. בעיקר פרק ראשון של עונה שניה.
את מכירה את קאמברבץ' משרלוק או ממשחק החיקוי?

Arana

Active member
מנהל
מ"שרלוק". את "משחק החיקוי" לא ראיתי

אכן, מאסטר
-פיס. בתור קוראת ותיקה של סיפורי שרלוק הולמס אני יכולה להגיד שהעיבוד לתסריט היה מבריק, לא פחות, וזה ניכר לא רק בכך שהם הצליחו לקחת את העלילה הבסיסית של הסיפורים, לעבד אותה, להתאים אותה לימינו ואחר כך גם לשנות את פתרון התעלומה כך שגם מי שמכיר את הסיפורים עדיין יופתע; זה בעיקר בפרטים הקטנטנים, כמו החלפת המקטרות של הולמס במדבקות ניקוטין (בתור מי שזוכרת את ה-three pipes problem בסיפור המקורי, הקטע הזה קרע אותי לגמרי
). הבעיה היחידה עם הסדרה הזו היא הזמן שצריך לחכות בין עונה לעונה - נו, באמת, אנשים, כמעט שנתיים עד עונה 4? לא הגזמתם?!
בנדיקט קאמברבאץ' לגמרי עושה את הסדרה, הוא כל כך, כל כך מעולה שם! לכן גם חשבתי עליו בכיוון של הדוקטור (לא רק אני, כמובן, ראיתי ברשת שיש הרבה שמייחלים שייקח את התפקיד) - כי הוא אמנם בד"כ שחקן דרמטי, אבל ב"שרלוק" הוא מפגין מספיק יכולת קומית כדי שניתן יהיה לראות את הפוטנציאל (הקטע שהוא משתכר עם ווטסון לפני החתונה שלו הוא זהב טהור). אגב, רצו שמועות שהוא אולי יהיה המאסטר החדש - אני מעדיפה אותו בתור הדוקטור.

ראיתי במקום אחר שהתפקיד של הדוקטור באמת הוצע לו (אני לא זוכרת אם אחרי טננט או אחרי סמית) והוא סירב כי לא רצה להתחייב אליו - בהנחה שזה נכון אני יכולה להבין את זה, כי הוא השתתף בהרבה סרטים, ובכל זאת התפקיד של הדוקטור זאת חתיכת מחויבות לשחקן; מעבר לצילומים עצמם יש את ה"מסביב" של דיבוב משחקי וידאו, קידומים, כנסים ועניינים, כנראה הרבה יותר מאשר ב"שרלוק". אני לא יודעת מתי הגיע כרונולוגית הקטע שקישרתי אליו שבו הוא אומר "לא רק פרק" (וניתן להבין שהוא רוצה תפקיד ראשי), האם לפני או אחרי הסירוב שלו, אבל אני ממש-ממש מקווה שהוא יהיה הדוקטור מתישהו...

ובינתיים אפשר לחלום על איזה איחוד שכזה, לא?
https://www.youtube.com/watch?v=q3bGYljQ5Uw

MonicaF

New member
המממ

נראה לי שעשית לי ספוילר קטן למעלה. כי לא סיימתי לראות את הסדרה שרלוק (סיימתי פרק שני עונה שניה).
במשחק החיקוי קאמברבאץ' פחות חתיך, פחות הורס, הוא מצליח להיכנס לדמות שהוא מגלם. אל תצפי לאותה הילה סביבו. אגב, לא רוצה לספיילר לך, אבל אם תראי את משחק החיקוי אשמח לציין נקודה משותפת בין שרלוק למשחק החיקוי, מלבד השחקן.
קאמברבאץ' לא נראה לי בתור דוקטור. הוא יהיה שרלוק הולמס שנכנס לנעלי דוקטור הו
זה כמו שרוברט דה נירו שיחק פעם את מפלצת פרנקנשטיין והוא נשמע (ונראה) מאפיונר איטלקי שעבר מוטציה.
לגבי סדרת הספרים של דויל, לצערי אולי קראתי כמה סיפורים. אני תוהה אם יש טעם לקרוא, כי אני די בקיאה בחומר וזאת רק מצפיה בכל הסדרות והסרטים שעשו בהתבסס על ספרים אלה. אבל אני מתה על לונדון ועל האנגלים, עוד יש סיכוי שאקרא.
(כל כך הרבה ספרים לקרוא)

Arana

Active member
מנהל
אוי, סליחה

חשבתי שסיימת את "שרלוק", לא הבנתי ממה שכתבת שאת באמצע. אבל זה לא ספוילר שהורס משהו בצפיה, לדעתי. סתם נותן לך משהו לצפות לו

את יכולה לציין את הנקודה המשותפת בין "משחק החיקוי" ל"שרלוק", אני לא בטוחה מתי אראה את זה, אם בכלל (פחות מתחברת לדרמה. אני מעדיפה לראות את "הפינגווינים ממדגסקר", שם הוא גם מדבב
). זה נושא האוטיזם או הלקות החברתית של הדמות?

לגבי "שרלוק הולמס שנכנס לנעלי דוקטור הו" - מראש הסיבה שהוא נראה לי מתאים זה בגלל שהרבה פעמים אכן הדמות של שרלוק והדמות של הדוקטור דומות (בקטעים שהדוקטור רציני, that is), אז בעצם מה שקאמברבאץ' צריך להוסיף זה את הזווית של התזזיתיות והטירוף העליז. לא יודעת, זה כרגע לא על השולחן בכל מקרה. we'll see when we get there...

לגבי הספרים - אני תמיד בעד לקרוא את המקור. העיבודים תמיד משנים משהו, בעיקר הסרטים של רוברט דאוני ג'וניור והסדרה הנוכחית. כאמור, גם אחרי שקראתי את הספרים, הסדרה הפתיעה אותי כי שינו את העלילה כך שמי שקרא עדיין לא יידע מה הפתרון. בכלל, יש בספרים האלה את הקסם של המאה ה-19 - "שהספרות בה היתה גדולה, האמונה בקידמה - חסרת גבולות, והפשעים בוצעו ופוענחו בחן ובטוב-טעם" (בוריס אקונין, סדרת פאנדורין).
עכשיו כשהוציאו מחדש את כל הסיפורים במהדורה ותרגום חדשים זה מאוד נוח, קראתי אותם מחדש ומאוד נהניתי. רוב הסיפורים קצרים וזורמים מהר, ואפשר לקרוא אחד-שניים בכל פעם.

MonicaF

New member
סיימתי עוד בחג
לשרלוק ועונה 3 עם טננט

אני מכתירה את שרלוק לאחת הסדרות הטובות שראיתי עד כה.
לגבי הנקודה המשותפת למשחק החיקוי ושרלוק: קובנטרי. נושא הפצצת קובנטרי מוזכר בשרלוק והוא נושא מרכזי בסרט משחק החיקוי.
הפינגווינים ממדגסקר - לא אהבתי, ואני דווקא אוהבת סרטי "ילדים".

ועוד משהו בנושא שרלוק והדוקטור.
אולי כבר שמת לב ואולי לא.
באחד הפרקים עם טננט "ניסוי לזרוס" שיחק מארק גטיס, הלא הוא אחיו של שרלוק, מייקרופט.
כשמצילים את שרלוק מה"התאבדות", שרלוק שולח הודעה לאחיו על "מבצע לזרוס".
ובשתי הסדרות יש משותף של כמעט מוות שמישהו ניצל ממנו.
אני כל כך אוהבת קישורים כאלה בין סדרות.
ויש עוד קישור מדהים ומרגש, אבל הוא קשור לאולף סטייפלדון והוא לא כל כך מוכר בארץ. אם תרצי, אספר לך. אבל זה לא קשור לדוקטור.

חוץ מזה, אבא של שרלוק ושל מייקרופט: מיד כשהופיע על המסך אביהם, אמרתי: די, הוא ובנדיקט כל כך דומים, הוא חייב להיות אבא שלו.
בדיקה קטנה ברשת גילתה לי ששני ההורים שמשחקים בסדרת שרלוק, הם אכן הוריו האמיתיים של בנדיקט קאמברבאץ'

טוב, דיברנו הרבה על שרלוק, ובקושי על הדוקטור

Arana

Active member
מנהל
שרלוק מעולה-מעולה-מעולה

אבל את היוצרים של הסדרה צריך לתפוס באיזו פינה אפלה ולפוצץ אותם במכות. כמה זמן אפשר לחכות לעונה הרביעית?!
נדמה לי שהם לא מצליחים לפתור את הקליף-האנגר שהם השאירו בסוף העונה השלישית... לפחות הם מבטיחים ספיישל חג המולד. נו, למדו משהו מדוקטור הו

לא שמתי לב לנושא קובנטרי בשרלוק, אבל זו די טראומה לאומית בבריטניה; זה בטח מוזכר גם בדוקטור הו איפשהו
הזכרת לי שזה היה אחד הנושאים המרכזיים ב"מלבד הכלב" של קוני וויליס. עכשיו כשאני חושבת על זה, יש לטכניקת המסעות בזמן של וויליס ולדוקטור הו כל מיני דברים משותפים, למשל בדוקטור הו יש נקודות קבועות בזמן שלא ניתן לשנות, ואצל וויליס יש נקודות-מפתח בעבר שלא ניתן "להצניח" אליהן נוסעים בזמן מחשש שישבשו אירועים היסטוריים חשובים.

כן, ראיתי את מייקרופט ב"ניסוי לזרוס", איזה קטע זה היה
(אמרתי שאני בודקת את השחקנים ב-IMDB). לגבי השימוש של המילה "לזרוס" בשרלוק, לא הייתי מייחסת לזה הרבה חשיבות, אחרי הכל זה מושג מאוד מוכר בתרבות המערבית-נוצרית - הסיפור של לזרוס/אלעזר שישו הקים לתחיה. אצל רוברט היינליין יש דמות בשם לזרוס לונג, אם יצא לך להכיר. את אולף סטייפלדון אני לא מכירה, אז בטח לא אבין את הקישור

הקטע עם ההורים של שרלוק (כשהם מגיעים לראשונה לבקר אותו) היה ענק, בכיתי מצחוק
גם אני ראיתי אחר כך שאלה ההורים האמיתיים שלו, הם בעצמם שחקנים.

ולא נראה לי שיש בעיה שאנחנו מדברות על שרלוק, אין כמעט דיונים אחרים, וחבל

MonicaF

New member
קובנטרי

אני מתארת לעצמי שזה נושא קשה וכואב שחוזר על עצמו, אבל השילוב של קאמברבאץ' וקובנרטי באותו נושא (פיצוח הקוד הגרמני) שחזר על עצמו, מאד בלט לעין.
בגלל זה גם לזרוס בלט, השילוב החוזר על עצמו של לזרוס ומרק גטיס.
לא קראתי אפילו ספר אחד של קוני וויליס. נדמה לי שיש לי בבית ספר אחד שלה. ברגע אחד של OCD ספרתי את כל הספרים בספריה הביתית: 469. הכוונה לספרי קריאה, כי יש לי עוד הרבה ספרים אחרים. בקיצור מתוך ה-469 קראתי כשליש. מי יודע, אולי הבא בתור יהיה של קוני וויליס

כרגע קוראת ספר מדע-פילוסופיה ששמו "הדג שבתכוני". ספר שמתאר אותנו מבחינה ביולוגית, אני מאד אוהבת אותו. ובמקביל קוראת אוסף סיפורים קצרים לא ז'אנרים מאת אלדוס הקסלי, את בטח מכירה את הסופר. ובמקביל ספרי לימוד מן הסתם.
אבל תמשיכי לעשות לי חשק עם ספרים ז'אנרים - כי זה בעיקר מה שיש לי בבית. רכשתי את כל הכותרים השווים ואני קוראת אותם לאט לאט.

למעלה