בניית חזון

רונה ה

New member
בניית חזון

שלום לכולם, יש לי מתאמנת שלא מצליחה להגדיר את חזונה. שאלתי אותה שאלות כמו: מה נועדת לעשות? מה מלהיב אותך? מה העתיד שאת רוצה ליצור...? וכו' וכו' ו- כלום. אשמח לעצותיכם בעניין, איך עוזרים לתמאמנת כזאת להגדיר חזון? תודה, רונה

ordanco

New member
ברור....

שלום רונה, איך את בדמיון מודרך? האם היא תהיה מוכנה לקבל את זה? איך ראיית החיים שלה? (אופטימית או האם היא מיואשת מהחיים -חסרת תקוה ואין למה לצפות)? איך האמון שלה באנשים? אורן טוקר

רונה ה

New member
היי

תודה על תגובתך. להלן תשובותיי: אני נוגעת בדימיון מודרך (לא עברתי הכשרה של קורס אלא "טעימות" במסגרת קורס אימון). אני מניחה שהיא תסכים לקבל את זה. ראיית החיים שלה פסימית ומדוכדכת ויחד עם זאת יש תקווה באימון. לדעתי יש לה אמון באנשים (מסוימים).

אליה68

New member
לכי עם קול התותחים

היי רונה לא ביטוי הכי סימפטי אך המשמעות חשובה. המסר הוא לזרום עם המתאמנת שלך ולעזור לה להגיע לצומת מאפשרת. והכוונה הפרקטית היא: אם היא פסימית וממוקדת במה שאין, במה שקשה, במה שהיא אינה אוהבת בחייה - לכי על זה. בקשי ממנה שתפרט מה היא לא אוהבת בחייה, הקדישו זמן להבנה ולונטילציה של הענין. הבנה, משמעה בין השאר היא חקירה של מה שהדברים הללו מזמנים לחייה, כיצד הם מעצבים את היום יום שלה ולאחר שמיציתן את הנקודות הללו, את יכולה לשאול אותה "איך יראו חיים בלי...(הבעיה)?" "מי את תהיי בלי....זה?" "מה יהיה זמין בחייך?". עצה קטנה שיכולה לעזור (אולי) היא להוריד את המילה "חזון" מהלכסיקון. את ואני כמאמנות יכולות להשתמש בה, במרחב שבינינו. זה לא תמיד נכון מול מתאמנים. למדתי (וגם הרגשתי) שהמילה "חזון" נתפשת כמשהו גדול מדי, רחוק מדי ולעיתים מאיים מדי. עבור אנשים מאוימים ממילא (פסימיים, השרדותיים), המילה הזו יכולה להיות מאד בעיתית וחוסמת.

רונה ה

New member
תודה אליה68

על תגובתך. השאלות שאת מעלה נראות בעיניי כמתאימות להגדרת יעד או מטרה ואני רוצה לעבוד איתה על חזון, היות ואני רואה בחזון אבן דרך בסיסית ומשמעותית להצלחת האימון. חזון כמשהו רחב וארוך טווח. אולי יש לך עוד רעיונות...? תודות

אליה68

New member
הרעיון הטוב ביותר שאני יכולה לתת מנסיוני, הוא

לאמץ גישה שמגמישה עקרונות (יפים ככל יהיו) לטובת עשיה מקדמת. כפי שיכולת לשים לב, אני לא עוסקת בכותרות ("מטרה", "יעד", "חזון") ובהגדרות - מה שאני מאמינה שצריך לעמוד לנגד עיניי כמאמנת הוא המתאמן שלי על צרכיו האמיתיים ויכולותיו הנוכחיות. מה שאני מאמינה שאני, כמאמנת צריכה להביא זה המון פתיחות וגמישות על מנת למצוא את הדרך הטובה בשביל המתאמן שלי, להגשים את עצמו ולא פחות חשוב....יחד איתו!!!!!!! כמאמנת, האמירה שלך "ואני רוצה לעבוד ...." בחויה שלי מרגישה לא נח האם גם המתאמנת שלך במקום הזה? או שהאימון נועד לשרת את האג'נדה שלך? האם המתאמנת שלך מעונינת לעבוד על "משהו רחב וארוך טווח"? האם זה שלה או שלך? בעצם, מה שאני שואלת רונה זה מהי המטרה או החזון שלך כמאמנת? מקווה שהארתי משהו ותרמתי. המשך יום יפה

Yin

New member
חנוך לנער על פי דרכו

או לנערה על פי דרכה. אני מניח שאת מאמנת שאומרת שצריך לעבוד עם מה שיש, כך מלמדים, נכון? אולי כדאי גם כאן. אין חזון, אז אין. יש מטרות לזמן קצר, מעולה - אפשר להתחיל לזוז. יכול להיות שאח"כ אפשר יהיה לדבר על חזוןף יעוד ושלל מילים של טווח ארוך. עדי

ordanco

New member
מסכים...

עד כמה שחזון קריטי לאימון גם שיתוף פעולה והתאמה למתאמן חיוני לאימון, נראה שמה שאליה68 וYIN מציעים לך ממש מתאים, חשוב לשים לב מעצם היותנו פורום רחב יותר לשים לב שמדובר בצעד מאוד לא שגרתי ובד"כ אימון ללא כיוון רחוק טווח, מעין מגדלאור מאוד לא רצוי. כמה כלים נוספים: לגבי דמיון מודרך - כלי מצויין לקחת את המתאמן לעולם אחר ואף בזמן אחר. לגבי תפיסת אמון ותקווה - משם נראה שאפשר לזהות מה לא אפקטיבי בחיי המתאמנת גם בעיניה. בהצלחה!

idan178

New member
רונה ה

הי רונה רק כהצעה, נראה כאילו את מנסה לשאול שאלות אשר מעוררות רגש(מעמתות אותה מול דברים)- מה מלהיב אותך מצריך להתחבר רגשית. במידה והיא לא מגיבה, נסי ללכת איתה תחילה לסיפורי הצלחה שלה, במידה ובניתן ערכים תעוררי אותה משם, חפשי נקודות ריגוש שעוררו אותה. אם היא מעלה התנגדות ליצירת תמונה עתידית מיטבית תקשיבי למה שהיא אומרת - אין דברים שמלהיבים אותך- האם היו בעבר... מתי הרגשת טוב עם עצמך.... תעצימי אותה , ואז תאפשרי לה ללכת צעד קדימה, כפי שעדי רשם לך גם מטרה כרגע זה יכול להיות מצויין לחווית הצלחה (הכל תלוי במקרה הספציפי שאת נתקלת) בהצלחה ,את מוזמנת לעדכן איך התקדם

רונה ה

New member
אולי זו הזדמנות בשבילי לוותר על

הפרדיגמה שחזון הכרחי לתהליך האימון... בהחלט מקבלת את ההצעות שלכם - תודה. עידן, הדרך שלך מעניינת אותי ונראה לי שיכולה להתאים לעבודה איתה. אשמח לשמוע איך ממשיכים מסיפורי ההצלחה מהעבר? תודה ולילה טוב

נשמע רעיון מצויין..

לא כל מתאמן יכול לנסח חזון בתחילת האימון, ישנם מתאמנים שכדי להגיע לחזון עליהם "לנקות" דברים מסויימים שמונעים מהם לראות ו/או להגיע לשם. לפעמים כשאנחנו המאמנים "משחררים" זה משפיע על המתאמן ומוביל את האימון למקום חדש . בהצלחה וחג שמח

תלתלית3

New member
נסי לעבוד איתה עם כלים אחרים

דמיון מודרך, קלפים, משחקים, דברים שיגרמו לה להוציא מה גורם לה לאושר. אגב, הערכים אמורים לעזור. בהצלחה טליה

תלתלית3

New member
אפשר גם להגדיר את החזון כחלום

אפשר לשאול על דמות שהיא רוצה להיות כמוהא ומה יש לה ומה היא עושה, חושבת ומרגישה. אפשר דרך משחק קלפים. אפשר לשאול איזה סרט הייתה רוצה לביים אם הייתה יכולה. העיקר לעקוף את המיינד ולהגיע לאותן תוצאות. בהצלחה

למעלה