בני בן 5וחצי

שלי55

New member
בני בן 5וחצי

שלום בני בן 5 וחצי בגן חובה . הוא נמצא השנה באותן גן בו שהה בשנה שעברה, בשנה הקודמת(טרום חובה) הוא לא שיחק עם ילדים בגן כמעט בכלל במשך כל השנה והעדיף להיות צמוד לגננת. השנה חל שינוי משמעותי ביותר מתחילת השנה וזאת מפני שהגיע לגן ילד חדש שבני התחבר עימו ויש בינהם כימיה, הגננת אמרה לי מתחילת השנה שזה "ילד אחר" והוא משחק יפה שמח פעיל וכו' זה מאד שימח אותנו כהורים (וגם את הגננת) אבל יש לנו בעיה: הילד החדש הוא ילד חברותי מאד ומשחק עם כל הגן ויש לו הרבה חברים, ובני "תלוי" בקשר הזה בלבד אם מדובר בלהזמין חבר אחה"צ הוא רוצה רק אותו , הילד ההוא נפגש עם עוד ילדים ולא תלוי בבן שלי מצער אותי שזה ההפך . מה גם כשבכל פעם שהחבר לא משחק איתו גן הוא מרגיש בודד, ואפילו קרה פעם אחת שלא רצה ללכת לגן ,ניסיתי להזמין לו חברים אחרים אבל לא הייתה ממש כימיה והוא ממש "מאוהב" באותו ילד מה אנחנו עושים? אודה לכם על תשובתכם (איך מסירים את התלות) סיגל

קושי חברתי בגן

בטרם התקבלה תשובתה של הפסיכולוגית במרכז "צעד-צעד", רציתי להתייחס להודעתך: ניכר כי לבנך חסרה מיומנות חברתית של יצירת קשרים, יוזמה והשתתפות בפעילות קבוצתית, אולי ניתן להשתמש בילד האהוב על בנך כמתווך, ולהזמין אותו ועוד חבר אליכם הביתה, שווה לנסות. בכל מקרה- מבחינה מקצועית- ייתכן כי הצטרפות לקבוצת מיומנויות חברתיות, המנוהלת על יד תרפיסטית מוסמכת ומנוסה, יכול לסייע ולהקנות לבנך את הכישורים הדרושים לו. בכל מקרה זוהי תשובה ראשונית, ואני בטוחה שהפסיכולוגית שלנו תרחיב ותייעץ באופן מעמיק יותר, בהצלחה בינתיים.

התמודדות חברתית בגן

להלן התייחסותה של שרון לפידות - שליו, מטפלת בתרפיה בדרמה במרכז "צעד צעד": שלום סיגל, זהו באמת מצב לא פשוט המעורר צער רב ותחושה של חוסר אונים. נשמע שבנך הינו ילד רגיש ומיוחד הנוטה לרגישות לדחייה ושאת אם המודעת לצרכיו ולרגשותיו. אני מצטרפת להמלצותיה של עינת ומבקשת לקבל ממך פרטים נוספים: 1. האם בנך הוא ילד יחיד, בכור, צעיר וכו' 2.האם קיים קושי להיפרד ממך (בעיקר בגן)? האם משתתף בחוגים וכיצד מתנהל בהם? כיצד מגיב כאשר נתקל בדחייה (כעס, תוקפנות, הסתגרות)? האם נתפס בעיניך כילד ביישן? אשמח לקבל ממך תשובות לשאלות הללו (ואם יש דברים נוספים העשויים להיות רלוונטיים לקבלת תמונה מקיפה יותר) בכדי שאוכל לכוון אותך בצורה מדויקת יותר. בברכה שרון שליו - לפידות

למעלה