בני זוג...

QueenOfMagic

New member
כתבתי משהו כל כך יפה אבל..

רק לי זה יקרה - המחשב קרס!! בכל מקרה זה משהו שעוד אני והוא ניאלץ לשוחח עליו וכמובן שאם לא תהיה ברירה אני אאלץ להחליפו במודל שלא דורש ממני לחוות חוויות שאינן לי. רק השיחה על זה מדכאת אותי כי אני מפחדת שהוא ינסה לשכנע אותי כשאני לא שלמה עם החלטתי לגבי ילדים.

I s t a r

New member
לצערי אין לי עצה בשבילך..

אני יכולה להעיד רק על עצמי. אישית, לא הייתי נכנסת לקשר עמוק עם אדם שאלה דיעותיו ורצונותיו,כלומר קשר רציני לא היה בא בחשבון מבלי שהנושא הזה דובר והובן ונהיר ל2 הצדדים. אישית, קשר כזה שבו דבר כ,כ עקרוני לי אינו מקובל ומובהר מלכתחילה באופן מלא פשוט לא בא בחשבון . מאחלת לך הצלחה בכל מה שתבחרי..

SaraGubits

New member
סבתא שלי בת מעל תשעים

היו לה 10 ילדים, וכל אחד היה לו בין 6 - 12 ילדים. הבית שלה שוקק אנשים. נכון, יש לה פילפינית שמנקה והכל, אבל יש לה משפחה אוהבת שכולם מבקרים אותה. לעומת זאת אני מכירה שכנה שאין לה ילדים. היא בגיל דומה. הבית שלה שקט שומם והיא בודדה. לא נראה לי נחמד להיות משהו בלי המשך. אני חושבת על העתיד שבסוף יש משפחה וילדים ונחת מהנכדים

קספיאן

New member
זו לא סיבה מספיק טובה

להביא ילדים רק בשביל שיארחו לי חברה או שיסעדו אותי כשאהיה זקן זו גישה מאוד אגואיסטית.

inbal76

New member
לא חייבים להיות לבד

אדם חברותי לרוב יכול למצוא לעצמו חברה גם מחוץ למעגל המשפחתי. אם אותה שכנה כל כך בודדה, כנראה שהיא לא השכילה לטפח לעצמה קשרים חברתיים במהלך חייה, או לא הבינה שחשוב לשמור עליהם, ואולי היא פשוט בנאדם לא הכי נעים או חברותי, ולכן אנשים התרחקו ממנה. יכול להיות כמובן שיש לזה סיבה אחרת, אני לא רוצה סתם להשמיץ מישהי שאני לא מכירה. אבל מי שרוצה תמיד יכול למצוא לעצמו חברים בכל מיני מסגרות, לצאת מהבית ולהכיר (כן, גם אנשים מבוגרים. יש חוגים למבוגרים, מועדונים, מסגרות לימוד והעשרה, וכולי. ובימינו אפשר למצוא אנשים דומים לך אפילו לפני שיצאת מהבית - תודה לאל שאנו בעידן האינטרנט
) להיות בודד זה לא בהכרח גורל משמיים. לעומת זאת, מי שחברתו אינו נעימה - עלול להשאר לבד גם אם יש לו משפחה. ויש רבים כאלה. אני אישית מכירה מקרה של קשיש שהתגרש מזמן ויש לו שלושה ילדים ואף אחד מהם לא בקשר איתו, כי הוא בנאדם מאוד קשה. לאחרונה הוא נפל בביתו ושכב יום שלם על הריצפה עד שמצאו אותו, אח"כ נלקח לבי"ח ועכשיו הוא בבית הבראה, ואף אחד מילדיו או נכדיו לא ביקר אותו אפילו פעם אחת ולא מתעניין בשלומו! היחידה שדואגת לו היא הבת של אחייניתו, וגם היא לא סובלת אותו ועושה את זה בעיקר בתקווה שתזכה בירושה שלו. אני לא מזלזלת בטיעון שלך, אני גם חושבת שחוסר משפחה זה מחיר לא קל של ההחלטה לא ללדת. אבל רק ללמדך - להיות בודד או לא, זה לפעמים יותר עניין של אישיות מאשר עניין של משפחה.

Mירב

New member
נכון מאוד../images/Emo70.gif כל מילה זהב

ורציתי להוסיף רק: יש גם קרובי משפחה אחרים!!

Mירב

New member
שרה, אנחנו כאן כדי לתמוך

- לא כדי להתווכח. את כל מה שיש לך להגיד נגד, כבר אמרו פה וכבר אין לנו כח לשמוע את זה. באמת. (משום מה מדיניות ההנהלה בפורום הזה היא סובלנית מאוד כלפי מתנגחים מן החוץ, וחבל בעיני.) בכל מקרה, אני לא יכולה להימנע מלשאול: האם את לא מכירה גם זקנים אשר ילדיהם ונכדיהם לא מבקרים אותם, ושאצלם הבית שקט וריק, והם לבד?? כי אני כן, ותאמיני לי, להם זה הרבה יותר כואב מאשר לזקנים שנשארו לבד מבחירה חופשית

אני מסכימה עם אלה שטענו

שהפער ברצונות גדול מדיי - לא נראה לי שאפשר לגשר בין גבר שרוצה ילדים לאישה שלא רוצה ילדים.זה מהותי מדיי (באמת לאחר חתונה, כמובן). נכון שזה לא תפקידו לומר לך מה יהיה לך טוב ומה לא - אם כי בן זוג בהחלט יכול להביע את דעתו - אבל לדעתי הוא צודק בזה שאת לא תוכלי לדעת מה זה ילד בלי לחוות אחד. אדם מרגיש הכי טוב משהו רק כשהוא מתנסה בו.זאת לדעתי עובדה. ודרך אגב, האינסטינקטים האימהיים שאת מדברת עליהם באים רק אחרי הלידה, ולעתים קרובות הרבה אחריה.

ודרך אגב,

נכון שהרבה זקנים נזנחים על ידי ילדיהם, אבל הסיכוי להיות בודד בזקנה גדול הרבה יותר כשאין לך משפחה מעגל ראשון משלך. לא?

גם לאנשים עם ילדים

יש חברים וקרובי משפחה רחוקים, אבל בניגוד לאלו בלי הילדים יש להם גם ילדים, וכתוצאה מכך חתנים, כלות, נכדים, נינים וכד'. הסיכוי שעם כל הקבוצה הענקית הזו הם ישארו לבד לגמרי הוא הרבה יותר קלוש מאשר אדם שיש לו רק חברים ומשפחה רחוקה. זה לא אומר שאין זקנים בודדים עם ילדים, כמובן, אבל נראה לי שילדים בהחלט עשויים לעזור בהמשך.

I s t a r

New member
לצערי...../images/Emo10.gif

בבית האבות היפהפה בו שהתה סבתי ז"ל עד מותה- כל החוסים היו בעלי ילדים. הזוג היחידי שהיה תמיד יחד- כלומר שהבעל היה יום יום ליד אישתו- היו נטול ילדים. כל שאר הקשישים היו לבד למעט ביקורי בן/בת הזוג . אימי ואחותה היו מקבלות אינספור מחמאות על העובדה שהן הבנות היחידות שמבקרות את אימן 3 פעמים בשבוע. את יודעת, מעבר למחשבה הכל כך אגואיסטית שנובעת מהפחד להיות לבד- ולכן לעשות ילדים- כמעין תעודת ביטחון שהם יטפלו בך בזיקנה- האשליה הזו לא מחזיקה מעמד זמן רב... אני חושבת שאנשים פועלים מפחד אבל בעיקר מאשליה. ילדים גדלים והופכים מבורים ויש להם חיים משל עצמם, אף אחד לא הולך לטפל בזקנה הסיעודית בבית או להיות אצלה יום יום בבית האבות, זה גם הדבר הכי לא הוגן שאפשר לדרוש מאדם שהבאת אותו לעולם- שישמש לך מטפל בגיל מאוחר.

כל אחד נתקל במה שהוא רוצה

את נתקלת בבית אבות שיש בו זקנים זנוחים. אני נתקלת בהורים רבים שהילדים מטפלים בהם במסירות רבה. אני מעדיפה שלפחות תהיה לי האופציה העתידית לא להיות לבד (כמובן הלוואי שלא נזדקק לעזרה והלוואי שהילדים יגדלו להיות ילדים לתפארת...)

SaraGubits

New member
זקנה א אומרת לזקנה ב

יש לי בעיה... שני הילדים שלי רבים אצל מי אהיה אצלו בבית? זקנה ב: הלוואי עלי כזאת בעיה! זקנה א: אח זאת בעיה כי ראובן רוצה שאהיה אצל שמעון, ושמעון רוצה שאהיה אצל ראובן...

למעלה