בני ערובה פרק 10 - הפרק האחרון !! צפייה ישירה

tiger claws

New member
מישהו יכול להסביר לי...

למה באתר הבית של בני ערובה השעון זמן (=ספירה לאחור) מראה שהפרק האחרון מתחיל היום?

מישהו מוכן להסביר לי מה הפרק ההזוי הזה

ואם מישהו יותר חכם ממני תעשו לי חיבור בין כל מה שקרה בפרק האחרון

דנה1982

New member
יש קישור לצפייה ישירה בפרק כבר עכשיו

http://10tv.nana10.co.il/Category/?CategoryID=600155

לא ידעתי את זה עד שנכנסתי לראות למה התכוונת

אני צריכה לצאת אבל אין ספק שאראה את הפרק עוד הלילה, ברגע שאחזור!!

MellowMel

New member
לפי מה שהבנתי...

הסרטון על המחשב מציג את ראש הממשלה אונס את אמא של נטע, וכתוצאה מהאונס הזה נטע נולדה כלומר שמואל נצר הוא אבא שלה.
נטע זקוקה להשתלת מח עצם ומכיוון ששמואל הוא אבא שלה אז יש ביניהם התאמה מלאה (זה מה שהראה המסמך שיעל מצאה)
בגלל שהכלב לא מת, יעל הבינה שהחומר הזה רק מדמה מוות והוא לא באמת הורג, ולכן שמואל נצר התעורר

תודה רבה על ההסבר

ראיתי שוב את הפרק והבנתי כבר בעצמי את מה שכתבת עדיין יש פה ושם דברים שלא התחברו לי כמו למשל למה רצה השר להרוג אותו... ואיך השודד השני זה האח של החולה
בגדול אחלה סדרה!! מצפה לעונה 2!

MellowMel

New member
תהיה עונה שניה?

גם אני נותרתי עם הרבה שאלות לא פתורות... הפרק הזה הסביר לנו רק את המניע של אדם, אבל מה היה המניע של האחרים? ומה יהיה עם ראש הממשלה אחרי שייקחו ממנו את מח העצם?
מצד אחד אני בספק אם זה מותיר מקום לעונה שניה...מרגיש קצת כאילו שהתסריטאי התעצל להמשיך לכתוב את הסדרה וניסה לסיים אותה מהר מהר. לדעתי עוד פרק-שניים היו משלימים את הכל.
בכל אופן נהניתי מהסדרה, היא ריתקה אותי למסך והליהוק של השחקנים היה מושלם. עם זאת יש לציין את חוסר הריאליזם הבולט ואת החורים בעלילה.
אני מקווה שאם תהיה עונה שניה, היא תתעלה על הראשונה בעניין הזה.

הדמר

New member
מסכימה, נשארו הרבה הרבה שאלות לא פתורות

1) איפה אלה? לאן היא נעלמה?
2) איפה גיורא? רצח את מוני אבל הוא מחפש את אדם, מצד שני התוכנית שלו כאילו הצליחה.
3) למה אדם לא היה יכול לבקש מד"ר דנון שתתן לו דם מנצר? למה להרוג?
4) למה יעל לא הולכת למשטרה? אז מה אם אייל נתן להם להכנס יש כאן אירוע פלילי שתמיד הוא יוכל לטעון שהוא נסחט.|
5) איפה יונתן? מה איתו? מחה עם הקשר שלו ושל נועה? ואגב זה, למה לעזאזל היא לא נסעה איתו לבית-חולים אלא נטשה אותו שם?
6) לא היה יותר פשוט לפרסם בעיתון את הסיפור וע"י זה לסחוט מנצר תרומת מח עצם? למה ישר הוא הלך לפלילי בעיקר בהתחשב בעובדה שהוא שוטר והוא יודע מה ה אומר.
7) אנשים צריכים לזהות את הגופה לפני הקבורה או אחרי הטהרה, זה כלל של חברה קדישא, למה שלא יזהו שלא מדובר באותו אדם?
טוב ויש עוד שאלות שהם של העתיד אז נוותר עליהם כרגע

דנה1982

New member
מסכימה ומוסיפה עוד משהו קטן

כל הסיפור עם נצר היה לא אמין וזה די הרס לי - אין לי בעיה עם אי-דיוקים וקצת אי אמינות מידי פעם, אבל זה היה מאוד בולט... קשה לי להאמין שזה כל כך פשוט להחליף את הגופה של ראש הממשלה ככה.

anguly

New member
סיפור טוב צריך להשאיר לצופה להשלים פרטים

הוא השאיר לך חומר למחשבה - אין באמת קצוות פתוחים.
המשימה הושלמה נצר נותח, "מת", והוחלף בגופה, לצורך לקיחת מח עצם ממנו.
מה יקרה איתו אחר כך זה ממש לא מעניין, ולא רלוונטי.
ד"ר דנון עשתה את הדבר הנכן, היא לא באמת הרגה מישהו, אבל היא מסייעת להציל את נטע - הדבר הנכון לעשות בנסיבות.

1. אלה לקחה את הכסף, מיוסרת על זה שהיא חיסלה את האהוב שלה - אין צורך בהמשך מעבר לזה.
2. מבחינת גיורא המשימה הושלמה ולכן אין לו מה לחפש את אדם.
3. לא ברור למה אדם נדרש לדרך פעולה זו - אבל זה לא באמת משנה למה הדמויות בוחרות בנתיב מסוים כל עוד הן עקביות.
4. יעל לא הולכת למשטרה כי אז כל התכנית להצלת נטע תהרס - הרבה מאד אנשים יפגעו - אדם, נטע, אח של נטע החוטף הנחמד, אייל וגם שמם הטוב של ילדיה.
5. יונתן לא מת - הוא מתאושש מהניתוח זה המידע האחרון שניתן לנו. נועה המשיכה במנוסה, לא באמת היה לה מה לעשות נגד הפסיכי הזה.
6. כן ברור שזה יותר פשוט - אבל לא היה סיפור
7. הם חיפשו מישהו דומה זה הוצג בפרקים הקודמים....

אני הרגשתי חורים בעלילה בהיבט של דברים שהם לא הגיוניים וגם אחרים כתבו פה.
איך יתכן שאנשים נעלמים משגרת החיים ואף אחד לא מחפש אותם - מנהל בית ספר, רופאה מנתחת, גנן, חייל שעזב יחידה. זה לא מוסבר ומשאיר תחושה של סיפור לא סגור.

אבל בסך הכל הסידרה מצוינת ומאד מאד מותחת!

דנה1982

New member
אני מסכימה

השאלה "מה קורה אח"כ" לא חייבת להיענות, אין ספק לגבי זה.

גיורא - ברור שהעובדה שהמשימה הושלמה מבחינתו אומרת שאין מה לחפש את אדם. מצד שני, הניתוח היה יום אחרי שהמשפחה שוחררה. איפה הוא היה ביום הזה, למה נועה לא סיפרה לאימא שלה שגיורא מעורב? זה אולי לא "קצה בלתי פתור" אבל בעיני כן חור שהיה צריך לפחות להתייחס אליו.

הבעיה בסעיף האחרון (העובדה שחיפשו גופה שדומה לגופה של נצר) - זה שלא מדובר בהחלפה "פשוטה" בין שתי גופות אלמוניות. מדובר בהחלפת גופתו של ראש הממשלה. לא נראה לי שזו באמת משימה כל כך פשוטה...

anguly

New member
אולי מנקודת הראות של אדם

לא היה אכפת אם הסיפור יתפוצץ על חוסר בהתאמה בגופה, כל עוד הוא השיג את מה שצריך.

איך "הדבר הנכון"

הוא משהו שמתבטא גם בכך שמדינת ישראל נכנסת לכאוס בגלל מות ראש הממשלה?

הסיום היה בסדר גמור מכיוונים רבים. הוא לא היה בסדר מכיוון זה שראש הממשלה "מת" ובעצם חי. הוא כמובן לא יוכל פשוט לחזור. זה קצה מאוד פתוח ודי מעוות.

anguly

New member
ראש ממשלה אנס צריך ללכת בכל מקרה

והרבה מדינות מערביות כבר התמודדו עם מוות של מנהיג מסיבות טבעיות ולא טבעיות (כולל אנחנו) - זה לא מוביל לכאוס יש העברת שלטון מסודרת. יש מספר שתיים אוטומטי.

יש דרכים יותר נורמליות לעשות את זה

וחוץ מזה, מי שם את הרופאה להיות שופטת? מפיסות ראיות היא יכולה לחרוץ את דינו של אדם לחיים של סוג של לימדו כי הוא לא מת, אבל רשמית הוא חי?

הסדרה היתה טובה. הסוף מטופש. מילא אם היא היתה פותרת את הפלונטר בדרך אחרת ומשכנעת אותו לתת תרומת מח עצם.

down under

New member
שחרר, תרגיע, זו כולה סדרת דרמה טלויזיונית

ולא תסריט אמיתי מהחיים עצמם.

אתה מנסה להפעיל נורמות שיקול מוסריות של אישה רגילה לחלוטין על איילת זורר
ושכחת שהיא היתה במשך כמעט שבוע חטופה, שבעלה משכן את הבית בלי ידיעתה
וכן שהיא ראתה מול עיניה אישה גוססת כאשר היא עצמה (או אמה) היו במצב
הזה בעבר.
ברור שבמקרה של כל צבר האירועים (חטיפה, משכון הבית, ילדה בהריון, היא עצמה
או אמה היו גוססות בעבר ואז רואה אשה גוססת שאפשר להצילה)
והכי חשוב, הבן שלה הראה לה את הסרטון בו רואים את שמואל נצר אונס אשה
בלשכה בשגרירות.
אשה סבירה מפתחת אנטי כה עצום נגד אנסים עד שהיא (האשה הסבירה) תהיה
מוכנה להרוג בעינויים אדם שנתפס על חם באונס.

כך שאפילו במציאות עצמה המקרה זה יכול היה להתקיים (רופאה שתסכים לביים
מוות של אדם), קל וחומר כאשר זה כולה סדרת טלויזיה (אמנם מעולה אבל עדיין
רק סדרה).

ברור שזו רק סדרה

אבל זה לא משנה כי בשביל זה קיים פורום ובשביל זה אנשים מדברים עליה, כדי להחמיא וגם כדי לבקר. וצר לי, הסוף היה מטופש ואני לא מסוגל לקבל את הניסיון למצוא בו היגיון. מהסרטון בשגרירות, אני בכלל לא בטוח שאפשר לזהות את הבן אדם כפי שהוא נראה 35 שנים קודם לכן. מתחו את העניין קצת יותר מדי.

down under

New member
הגזמת, ראית תמונות של אריק שרון משנות ה-50

ו/או תמונות של יצחק רבין משנות ה-50 וה-60?
אפשר גם אפשר, ובקלות יחסית, לזהות אותם.
גם יש תמונה מפורסמת של רפול משנת 53' או 54' או 55' (התמונה בה אלוף
הנצחון, שמחוני, עומד עם הרמטכ"ל משה דיין ועם אריק שרון ועוד כמה קצינים
זוטרים מן הצנחנים) ודי בקלות מזהים את הרמטכ"ל לעתיד ושר לאיכות הסביבה
רפאל איתן. וכאמור זו תמונה מלכל המאוחר שנת 56' ורפול נהרג בשנת 2004.
כלומר 50 שנה, לא 35, קודם לכן ומזהים את בן האדם שמופיע בה.

זה לא מספיק כדי לחסל לבן אדם את החיים

מכל ההילולה, הרופאה הטובה יצאה מטופשת. אם זה היה הרעיון מאחורי הסדרה, אז יופי...

down under

New member
זכותך לחשוב כך

אני (ולהערכתי גם רוב הצופים) חושבים אחרת.
זה מה שיפה במדינה חופשית.

הדמר

New member
בתכלס מסכימה...

א- הרופאה לא יכלה לקחת לעצמה את הסמכות לעשות את זה.
זה לא פגע רק בנצר, אלא גם באשתו, בילדיו שחושבים שהוא מנת וזה עוד לפני שבכלל מדברים על התפקיד שאותו נושא.
ב- מה הוא יעשה שהוא "יחזור לחיים" הרי הסביבה שלו כבר קיבלה את זה שהוא מת, איך הם יקבלו אותו עכשיו?

למעלה