בסמסונג שוקלים לעזוב את אנדרואיד

פרסאוס

New member
בסמסונג שוקלים לעזוב את אנדרואיד

http://propakistani.pk/2016/06/14/samsung-is-considering-leaving-android-for-tizen-report/

לא חו"ח להפסיק לדחוף זובלה לטלפונים שלהם, אלא להמציא את הגלגל. כי זה עבד להם מצויין פעם קודמת שהם ניסו לדחוף את tizen.
עכשיו שיצרניות סיניות "פענחו" (באמת? כולה לייצר מכשיר עם אנדרואיד מינימלי) את הסוד,
סמסונג רואה כרסום ניכר במכירות. אז הפתרון שלה זה לעזוב את המערכת הכי נפוצה בעולם לטובת מערכת משלהם.
הם צריכים להיפגש עם חברה אחרת שמנסה את זה כבר שנים, חברה שאשכרה
בנתה מערכת הפעלה אחת או שתיים שיכולה לספר להם כמה קל להתחרות באנדרואיד.

BravoMan

Active member
מה רע?

אם למישהו יש את הכוח לדחוף עוד מערכת ולערער קצת את הדואופול שנוצר בתחום הסלולר, זו בהחלט Samsung.
&nbsp
לא יודע איך היא על טלפונים, אבל על השעונים שלהם Tizen עובדת משמעותית יותר טוב מ-Android Ware. (לפחות, לפי מה שראיתי אצל אחד החברים שלי שהחליף רום).
&nbsp
האמת, שבדיוק ניהלתי דיון בפורום עבודה בהייטק (308) השכן, מה דרוש כדי להביא מוצר ללקוחות.
ספציפית, למה לינוקס לא תופס על שולחן עבודה.
&nbsp
טענה שלי היית, שהבעיה המרכזית אינה איכות המוצר, אלא חוסר בחברה חזקה שתשים מחשבים עם המערכת מותקנת מראש על מדפי הרשתות הגדולות.
&nbsp
Samsung היא חברה בגודל מתאים בעלת כוח ומוניטין מתאימים, וסה"כ Tizen מבוססת על Linux כמו Android, אז אני לא צופה קושי רב כ"כ להפיץ מכשירים איתה.
&nbsp
ייתכן שייקח זמן לשבור את "מחסום האפליקציות", אבל יש כמה דברים ש-Samsung יכולה לעשות כדי להקל על העניין.
&nbsp
אני אומר - מגוון רק מוסיף (כמובן, כל עוד לא מדובר בהעתק עלוב ונעול כמו WP
)

nocgod

New member
השאלה היא לא מה רע, השאלה היא מהטוב?

אין ספק שמגוון זה חשוב למחירים ותחרות זה חשוב לפיתוחים.
אבל מה Tizen מביאה לשולחן שאין למתחרה הגדולה שלה?
אם אין שם שום בשורה אמיתית ורק חוסר עמוק באפליקציות באקו-סיסטם, אז מה הטעם שלי לקנות מכשיר עם Tizen או לעשות flash למכשיר שלי?

אותה הטענה כלפי ubuntu mobile. הרי בתחלס, לא הביאו בשורה בשום דבר, ואף אחד לא באמת הולך להשתמש במכשירים ה mid tier שלהם בתור מכונת desktop אמיתית.

יותר סיכוי שאחבר את ה nexus 6p שלי למסך וסט עכבר מקלדת ואשתמש בו כתחנת עבודה ולא בubuntu mobile כי פה לפחות יש לי מבחר עצום של אפליקציות פרודוקטיביטי זמינות שידוע שרצות טוב במכשיר

computer helper

New member
זה קצת ביצה ותרנגולת

ברגע שיהיה למערכת אחרת מספיק אפליקציות כדי להיות מתאימה למשתמש ממוצע, היא תוכל גם להציע פיצ'רים יותר משמעותיים. (כלומר, ישתלם לה לשקיע כסף בפיתוח של פיצ'רים כאלה)
אני לא יודע מה המצב בטיזן, אבל אם הם יאפשרו התקנה של אפליקציות של אנדרואיד לא תהיה להם בעיה של היצע של אפליקציות, זה עניין של החלטה של סמסונג. קנוניקל לדוגמה כרגע לא רוצים לעשות את זה, הם רוצים לשמר את הייחודיות שלהם. ולא להיות עוד הפצה של אנדרואיד. לסמסונג לא בטוח שזה משנה.
&nbsp

BravoMan

Active member
BlackBerry ניסות לעשות בדיוק את זה

להריץ אפליקציות Android כדי להשלים את החסר, אבל התברר שזה לא מספיק.
&nbsp
לפרוץ לשוק רווי זה ממש לא פשוט. בוא נראה מה Samsung תעשה...

BravoMan

Active member
אני לא מכיר את Tizen מספיק עמוק כדי לענות לך

בפרטי פרטים, מה שכן, גם היא וגם Ubuntu touch נפתרות מ-Java כ-User space יחיד ובלעדי, מחלה שעוד תחזור לנגוס ל-Android בתחת.
&nbsp
להערכתי, מבנה האפליקציה המוגבל שיש ב-Android ו-iOS, מתאים בול לתחום הסלולרי כל עוד התחום היה מוגבל בעוצמת חמרה, וצורת ממשק.
&nbsp
אבל הוא מאוד לא Future Proof.
עכשיו שטלפונים מגיעים עם מעבדים 8 ליבות ו-6GB RAM (ראה OnePlus 3), מה שלא כל מחשב שולחני מתהדר בו, וממש מעבר לפינה יש מסכים גמישים שיכולים לשנות גודל, או תצוגה ווירטואלית דוגמת Google Glass , הגיע הזמן לחשוב על סביבה יותר עשירה.
&nbsp
ספציפית, אחד הדברים שמעצבן אותי היום ב-Android הוא החובה לארוז את כל הספריות שלך עם האפליקציה שלך.
Hello World שנוצר ב-Android Studio יתפוס 1.5MB רק בגלל שנדחף לשם ה-AppCompat.
&nbsp
בלעדיו, הוא יתפוס כ-30kb.
&nbsp
ככל שנעשה מעבר מאפליקציות ניידות בסיסיות לדברים מורכבים יותר, כך הצורך בשימוש בספריות צד ג' יגדל, הצורך במודולריות תוכנות יגדל, וכאן יש מגבלות במודל הנוכחי.
&nbsp
ספציפית לגבי Ubuntu Touch, יש גם תמיכה הרבה יותר רחבה בשפות תכנות שונות כאזרחיות מדרגה ראשונה בפלטפורמה, זאת בניגוד למובילות הנוכחיות Android ו-iOS, שמתחילות לעשות בעיות ברגע שחורגים מהכלים הרשמיים של היצרנית שלהן.

bismark1

New member
מסוכן אבל עם פונציאל עסקי מפתה מבחינתם

יהיה קשה להתחרות באנדרואיד אבל בשביל חברה כמו סמסונג היכולת להתנתק מגוגל/מייקרוסופט שווה הרבה כסף.

למעלה