בעיה דחופה עם חתולה!!!!

• פותח הנושא ip
  • פורסם בתאריך

ip

New member
בעיה דחופה עם חתולה!!!!

יש לנו חתולה כבת 4.5 חודשים. לפני כחודש החלה תופעה של חנק/רצון להקאה שקרה בערך פעם או פעמיים ביום למשך מספר שניות. בד``כ זה הופיע מתוך שינה או בזמן מנוחה. בבדיקה אצל וטרינר הועלו מספר אפשרויות: 1. אסטמה - נשללה מכיוון שהסימפטומים אינם תואמים. 2. כדורי שיער - ניתן לה ``ממתק`` מיוחד לטיפול בכדורי שיער וכן משחה מיוחדת. 3. וירוס בשם קליסי וירוס [משהו כזה...] שבו נדבקה עקב שהייה במחיצת חתולים רבים לפני שהגיעה אלינו. זמן קצר אחרי תחילת התופעה קבלה אנטיביטיקה לטיפול בצינון והתופעה נחלשה משמעותית באותה התקופה. עם סיום האנטיביוטיקה התופעה חזרה בעוצמה הולכת וגוברת - מספר פעמים בערב למשך מעל ל- 12 שניות. רוב המקרים מתרחשים בעת מנוחה. החתולה מתעוררת נעמדת ונחנקת ולאחר הרגיעה הבטן עדיין מתכווצת/מפרפרת לכמה דקות והיא חוזרת למנוחה. בנוסף לציין כי בוצע צילום מקיף לחתולה ולא נמצא משהו חריג בדרכי הנשימה או בקיבה. ממתין לתשובה דחופה איתי

חתולה מקיאה

ראשית האם החתולה חוסנה האם נעשו בדיקות דם האם נעשתה בדיקת צואה השאלות הנל מכוונות למספר בעיות אחרות למרות שכדורי השיער בהחלט יכולים להוביל לסימנים שאנו רואים והיא הבעיה הכי שכיחה שוביל אליהם בדיקת דם תוכל לאבחן בעיה על רקע זיהומי ולכך אנטיביוטיקה תעזור - אפשר להיעזר בבדיקת תרבית ורגישות לבחירת האנטיביוטיקה הטובה ביותר לחתולה גם תולעת הפארק היא אפשרות למרות שזו מוגבלת לאיזורים מסויימים בארץ - בעיקר איזור המרכז - בעיה זו ניתן לאבחן בעזרת בדיקות צואה - זוהיאבעיה נדירה יותר אצל חתולים ולפעמים ניתן גם לראתה בצילום למרות שאנדוסקופיה של הושט היא שיטה טובה יותר לאבחנה חשוב לדעת גם את גיל החתולה מפני שהוירוסים הם לרוב אבל לא תמיד בעיות של חתולים צעירים אנה המשיכו להתכתב - אשמח לעזור בהצלחה נעם

ip

New member
המשך

ראשית תודה על ההתייחסות. בהמשך לעניין: 1. כן החתולה כבר חוסנה. 2. לא בוצעו בדיקות צואה או דם. 3. החתולה בת 5 חודשים. אני חייב להוסיף שביומיים האחרונים סימפטום החנק כמעט נעלם אולם סימפטום השיעול הכבד למשך מעל 15 שניות בתחיפות גבוהה קיים ומתגבר. החתולה שהתתה במחיצת חתולים רבים [עשרות] בפיקוח וטרינר לפני שהגיע אלינו. מה אתה מציע לנו לעשות? כפי שציינו 2 וטרינריםלא יכלו לעזור לנו? ממתין לתגובה תודה

שיעול המשך

קשה לי קצת להציע טיפול מבלי לראות את החתולה הייתי רוצה לראות . לבצע צילום ריאות ותרבית חיידקים על ההפרשות אם יש כאלו קשה גם לשלול אפשרות של אסטמה ואולי טיפול לאסטמה יוכל לשלול את האבחנה הייתי מציע הכי הרבה ללכת לוטרינר בעל שם באיזור המגורים שלכם או בבית החולים הוטרינרי בבית דגן בהצלחה נאעם

ip

New member
המשך

ד``א היא לא הקיאה לא פעם אחת. ועוד נקודה מעניינת - יש לה ריח רע מאוד מהפה - האם יש מה לעשות? האם זה נורמלי? האם זה עובר לבד? אם כן מתי?

ריח רע

ריח רע יכול לנבוע מאוכל לא מתאים ובעיקר שאריות מהבית של אוכל מתובל וכו סיבה נוספת היא אבן שן רצוי לנקות שיניים לחתולים וכלבים אחת לכמה חודשים

למעלה