בעיה שיש לי

• פותח הנושא roaic
  • פורסם בתאריך

roaic

New member
בעיה שיש לי

אני בן 33.. אתמול,החל מסביבות 4 בצהריים כאשר הייתי בבית במיטה (לא עבדתי ,אני בחופש כרגע) כשקמתי פתאום התחלתי להרגיש סחרחורת איומה!! שמעולם לא הרגשתי.. זה עבר אחרי 6 שניות..אבל זה היה מפחיד. אני בחור בריא תמיד (רק לפני שנה עשיתי בדיקות מקיפות,סתם כדי לראות שהכל בסדר..אחרי ש 20 שנה לא הייתי בקופ"ח...ולשמחתי הכל היה מצויין.למרות ששנה זה מספיק זמן כדי שיהיה שינוי... קראתי קצת חומר באינטרנט וכנראה שמדובר בלחץ דם נמוך?? העיצה שנתנו שם (אני מניח שמלבד להיבדק) זה פשוט לקום לאט מהמיטה ולהתיישר קודם כל...ורק אח"כ לקום. אכן ניסיתי את זה...וזה אכן עובד...אבל אני לא מוכן להשלים עם זה. אני תמיד הייתי פעיל,משחק כדורגל וכל זה (אמנם אני כבר שנה וחצי בלי ממש פעילות,אני לא שמן--אבל אולי משהו בתזונה שלי לא בסדר? --רציתי לשאול האם יש להומאפתיה דברים להציע לי? האם יש לפרי באך דברים להציע לי? (כמה זה עולה?) או שאני צריך ללכת לעשות בדיקות דם,בטח ייתנו לי לעשות CT...וכל השטויות האלה. אני האמת בחור די רוחני ומאמין שהגוף אולי מנסה לדבר איתי. לפני יומיים הודיעו לי שאבא שלי חולה בסרטן הערמונית--אז אני אומר שאולי יש לזה קשר?? (אני לא חושב שאני כזה לחוץ! אבל אולי אני כן טיפה קצת מבואס וחושש מהניתוח שעליו לעבור וכו' וכו'... בקיצור--ממה זה נובע? אני חוזר ואומר --זה רק ממצב שאני שוכב (נגיד 10 דקות..לא דקה או משהו) ואז אני רוצה לקום....ואז סחרחורת איומה. זה קרה אתמול בצהריים כזה....והיום בבוקר שקמתי. עכשיו נחתי קצת חצי שעה...קמתי וגם אותו דבר. (למרות שאני יודע שאם אני לא אקום בבת אחת..אז לא תהיה בעיה!ניסיתי את זה. אבל זה מטריד אותי מאוד בבקשה את עזרתכם

aviavid

New member
כאבי ראש

שלום לך קודם כל אני באמת ממליצה לבדוק לעומק למה פתאום כאב ראש . אולי לא שתית מספיק ? אולי אתה באמת קצת לחוץ ממצבו של אביך ... ולכן אם אתה רוצה עזרה בשליף לגבי תמציות פרחי באך אז רסקיו לילה יכול לעזור קצת אבל לא לפתור באמת את הבעיה תמציות פרחי באך מטפלות באדם ולא במחלה או בסמפטום בריאות טלי

Balancedflow

New member
ברוך הבא roaic ../images/Emo140.gif

קודם כל, ציינת מספר גורמים שיכולים להביא לסחרחורות שאתה מתאר. בהחלט יתכן שמדובר בלחץ דם נמוך, ואם אתה מתאר מצב שבו היית יום שלם בבית, בימים קרים כאלה גם קיימת אפשרות שהחימום עבד ללא פתח איוורור, ופשוט לא נשמת מספיק אוויר צח. כמו כן, בהחלט יתכן שלקחת קצת יותר קשה ממה שנדמה לך את הידיעה בקשר לאביך, תחושות קשות וחרדות בכללן עשויות להשפיע על המצב הגופני שלך. עצם העובדה שעשית בדיקות רפואיות שיצאו תקינות בשנה שעברה זו נקודת התחלה מעודדת, אולם כן יתכנו שינויים במהלך השנה החולפת, ולמען הסר ספק, הייתי ממליצה לך כן לעשות בדיקות דם, שבאמצעותן אפשר יהיה להבין גם אם ישנו חסר תזונתי שהביא למצב שאתה מתאר. אני לא רואה סיבה שיפנו אותך ל - CT על סמך פעמיים בודדות שבהן חווית סחרחורות,אבל אם המצב ימשך, אז יתכן שאתה צריך לעשות את הבדיקה הזו, ובהחלט לא להתייחס אליה בביטול. ועכשיו לנושא בו עוסק הפורום - אם אכן בבדיקות הדם ימצא שהכל תקין, אזי שהמצב שאתה מתאר כפי הנראה באמת מושפע ממצבך הנפשי, ואז בהחלט לפרחי באך יש פתרון. ואולם אני לא ממליצה על "פתרונות בשליף" כמו עמיתתי למקצוע שכתבה לך לפני, ואני גם לא מסכימה עם ההמלצה על "RESCUE NIGHT", כיון שאני לא רואה קשר בין התמציות אותן היא מכילה לבין מצב הסחרחורות שאתה מתאר. יש אפשרות לנסות להכווין אותך יותר על סמך מידע נוסף שתספק לנו כאן, אבל אני ממליצה מקרב לב, לעשות את הבדיקות שמציעה הרפואה המערבית, על מנת לשלול בעיות אורגניות, ואולי גם ללכת לאבחון אצל מטפל/ת מוסמך/ת בפרחי באך. אגב, כדי לסבר את הדעת אני יכולה לתת לך שתי דוגמאות שונות לסיבות מהן יכולות לנבוע סחרחורות - האחת היא בעיות אזניים, ששכיחות למדי בתקופת החורף, והשניה - קשורה יותר למצב שאתה מתאר מבחינה רגשית, ומושפעת מחרדה (אפילו אם אתה לא ממש מודע לה) ולחולשה של מערכת העצבים. אתה מגדיר את עצמך כאדם רוחני ומאמין שהגוף שלך מנסה לשדר לך משהו - אז לטעמי, מאוד חשוב שתקשיב לתחושות הבטן שלך, ותתן לגוף שלך, ובהתאם לנפש, את הקשב המקסימלי, ואת הטיפול הראוי. שנה אזרחית טובה שתהיה לך, בהצלחה, ואנחנו כאן בשבילך

aviavid

New member
מה שאני התכוונתי...

היי כשאני אומרת עזרה " בשליף " אני מתכוונת לכך שהבעיה אותה הוא מציג בפורום מאוד כללית ויכולה אכן לנבוע ממספר גורמים ולכן בתור עזרה ראשונה אני תמיד ממליצה על רסקיו . רסקיו לילה אני ממליצה היות וישנה שם תוספת של וויט צאסטנט והיא קצת עושה " שקט בראש:" מעבר לכך זו דעתי ואין אף אחד מוכרח לקבלה בריאות טלי

להלן דעתי, אף אחד לא חייב להכים איתי

דר' באך הרכיב/מצא/גילה/המציא את הרסקיו רמדי המורכב מ-5 תמציות: Rock Rose Impatients Cherry Plum Star of Bethlehem Clematis פתאום צצים בעולם כל מיני "מטפלים" ולא מעט חברות שמפרסמות שרסקיו טוב לכל דבר... ואם זה לא מספיק אז ממציאים מוצרים חדשים בלי להתבייש להציג אותם כמוצרים של דר' באך.... מעניין מה הוא היה חושב ואומר על זה אילו היה חי. על פי באך הרסקיו משתמשמים ב-3 מצבים: 1- מצב חירום 2- כשלא יודעים מה לקחת 3- אחרי שנוסו כל מיני הרכבים של פרחי באך ושום דבר לא עזר. על פי באך מה שמשמר את האנרגיה שמוצה מהצמח זה האלכוהול, ליתר דיוק ברנדי ענבים, כך שאמור להיות די ברור לכולם שמוצר "באך" שכתוב עליו "חופשי מהאלכוהול" ככל הנראה הוא גם חופשי מהאנרגיה של הצמח.

aviavid

New member
לעמנואל

שלום לך ובמה זה שונה ממה שאני בעצם אמרתי ? אם אמרת שאכן רסקיו זה למצב חרום , אז הנה יש לנו מצב חרום שאין אנו יודעים מה לתת למטופל שדורש עזרה ראשונה או כמו שאני קראתי לה , עזרה בשליף לידיעתך ואינך חייב לקבל זאת ... אני משתמשת ברסקיו לכל מצב לא ברור גם על עצמי , מנסיון של שנים אני חייבת לומר לך שאכן ישנה השפעה נהדרת שפותרת אפילו כאב שיניים וכאבי מחזור אני לא שמעתי על מוצרים נטולי ברנדי , ואכן כפי שציינת הברנדי אכן שומר על התמציות אבל ... שומר על המים שלא יתעפשו ולכן גם היחס הוא אחד לאחד יום טוב לך טלי

שלומות לטלי,

חיפשתי בעברית אך לא מצאתי... באניגלית מצאתי כאן: http://www.rescueremedy.co.uk/About-RESCUE-products_What-is-Rescue-Night---NEW_pg48.aspx ומעתיק את ההתחלה לצורך הדיון: New Rescue® Night - brought to you by the makers of Rescue, is a combination of the 5 Bach Original Flower Essences contained in Rescue Remedy plus the Bach Original Flower Essence of White Chestnut which has been used to help switch off the mind from unwanted repetitive thought. These flower essences combine to help you enjoy a natural nights sleep. Rescue Night is alcohol-free and suitable for the whole family. It is vegan friendly, non-drowsy and comes in two really easy to use convenient formats. כתוב בפרוש: נטול אלכוהול. אף פעם לא השתמשתי, לא המלצתי לאחרים ולא ראיתי בקבוקון של רסקיו לילה... אך אם באתר של היצרן כותב שזה נטול אלכוהול אני מניח שהם לא משקרים... ואם הם כן משקרים אז אני לא רוצה להשתמש במוצרים שלהם. אני לא רואה במצב חרום בהודעה של roaic... הוא פנה בבקשה לעזה, זה נכון... אך לא זקוק לעזרה ראשונה של מצב חרום אלא לפתור אי-נוחות שיש לו. למה את משתמשת ברסקיו לכל "מצב לא ברור" במקום לברר מה המצב ולהרכיב את התמציות המתאימות?... למה לא לבדוק בכל "מצב לא בורור" האם פרחי באך זאת האופציה הכי יעילה?

aviavid

New member
לעימנואל

אין לי מושג מאיפה הבאת את הכתוב אני משתמשת ברסקיו שחברת פרמה גורי מיבאת לארץ שם יש אלכוהול ידוע לי שיש עוד חברה שמיבאת לארץ תמציות פרחי באך אך הן לא מקוריות שוב זו היא דרכי וזו אמונתי אין אני חולקת על גישתך ומצפה שגם אתה לא תפסול את שלי אבחנתי לגבי רועי הייתה מצב נתון שאין עליו שליטה , סחרחורות או כאבי ראש שיכולים לנבוע מאלפי סיבות , ולכן זו הייתה המלצתי בקשר לפרחי באך !

Balancedflow

New member
טלי,

את בהחלט רשאית להביע את דעתך, אבל הרשי לי רק להסב את תשומת ליבך לנקודה אחת שנראית לי מאוד רלוונטית - בשום מקום בהודעתו, רועי לא ציין שהוא סובל מכאבי ראש, אלא שהוא סובל מסחרחורות, ולכן לטעמי, תגובתך ועצתך לנטילת "רסקיו לילה" היתה מעט נמהרת. הערמון הלבן אכן עוזר לפעמים במצב של כאבי ראש, אבל א. צריך לעשות אבחנה מבדלת - ולשם כך נדרש תשאול נוסף על הפרטים שרועי סיפק לנו, וב. כפי שציינתי, השאלה של רועיהיתה לגבי סחרחורות ולא לגבי כאב ראש.

איך את לא יודעת מאיפה הבאתי את הכתוב?

הרי יש בהודעה שלי קישור שמוביל אליו... אני לא "פוסל" אף גישה, זה לא אומר שאני מסכים לכל שיטה. אני בהחלט לא מסכים לשיטה של לקחת רסקיו כברירת מחדל במקום לבדוק מה התמציות המתאימות. אני לא מסכים לפרסומת שיש לגבי רסקיו על אוטובוסים, בעיניי זה לא נותן מידע רלוונטי לציבור הרחב אלא מצמצם את כל התמציות לתערובת אחד מוכנה מהמדף. אני לא מסכים שאם אתה צריך לקום לאט על מנת שלא יהיה לו סחרחורת אז הוא צריך לקחת רסקיו ולקום מהר...

aviavid

New member
לעמנואל

בדקתי את נושא רסקיו לילה ........... יש בו אלכוהול הרשום בדף הקישור טעות בכתיב דאגתי שיודיעו לחברה בלונדון ולחברה בארץ תודה לך

aviavid

New member
בקשר לרסקיו לילה

Thank you for your recent e-mail which has been brought to my attention. Further to your comments, the Bach Flower remedies are supplied in many different countries and in some the base ingredients may be different. For example the Rescue Night preparation supplied in the UK has an alcohol free base (instead of alcohol we use glycerine), in USA the remedy is called Rescue Sleep and contains 27% grape alcohol. We do hope the above helps clarify the situation and if I can be of further assistance please do not hesitate to contact e direct

זה לא אומר הרבה אם...

אם אני לא יודע אם מה שאת קונה בארץ מגיע לכאן מארה"ב או מבריטניה... אך אם לנחש על פי השם אז רסקיו לילה הוא נטול אלכוהול.

aviavid

New member
רסקיו לילה

על פי מה שבדקתי רסקיו לילה בארץ מהול באלכוהול 27 %

"מהול"?

אני באמת לא יודע ני המציא את הנוסחה הזאת, אני רק יודע מי לא המציא אותה: דר' באך. תמציות באך לא מהולים באלכוהול... כחלק מהכנת התמציות, על מנת לשמר את האנרגיה שמים ברנדי ענבים. את יכולה ו/או רוצה לצלם את העטיפה ולהעלות אותה לפורום?

aviavid

New member
מהול

עמנואל אתה נתפס לקטנות מהול בברנדי משומר בברנדי הכל אותו הדבר באמת שלא מעניין אותי מה אתה חושב על כך , אם כך אתה עונה אי אפשר כל הזמן רק לחפש על מה להגיד משהו אם אינך רוצה להשתמש במוצר אינך חייב אני לא מרוויחה ממנו

את צודקת ב-100%

אי אפשר כל הזמן לנסות להבין דברים. אי אפשר כל הזמן לחקור. אי אפשר כל הזמן לדייק. ... או אולי, רק אולי... יש סיכוי שאת טועה וזה כן אפשרי. אם את לא מבינה את ההבדל בין מהול לבין משומר, אם את חושבת שזה "להתפס לקטנות", זה זכותך. אבל כשאר את לא מבינה איזה נזק מביאה הגישה שלך לפרחי באך... אז זה כבר לא עניין פרטי שלך. כשאת כל כך משתמשת, ממליצה ו/או מגינה על פורמולה במקום להבין את המהות של טיפול בפרחי באך את פוגעת בכל מי שמטפל בפרחי באך, ואני אחד מהם. אם את חושבת שלטפל ולהרוויח זה מילים נרדפות אני שואל את עצמי מה הכוונה שלך כשאת משתמשת במילה לטפל... לא, אני לא רוצה להשתמש במוצר "רסקיו לילה". אני חושב שזה נוגד ומתנגש בצורה ברוטלית עם טיפול בפרחי באך, אני חושב שזה נוגש את הגישה של דר' באך והעדפה האישית שלי זה להרכיב תערובת טיפולית של פרחי באך בתאם למה שהמטפל או המטופלת צריך/ה. בהחלט אי אפשר כל הזמן רק לחפש מה להגיד על משהו, אני רק מקווה שאת מקשיבה לעצמך. כי אולי את עושה את זה אך לא אני, אני בקושי כותב בפורום הזה...

למעלה