בעיה

oneman2

New member
בעיה

התגייסתי לפני 7 חודשים עם סעיף נפשי, אחרי דיכאון ממושך שלא ממש יצאתי ממנו עדיין. אחרי לא מעט מאבקים הצלחתי למצוא מקום שיתאים לי, מטה חיל האוויר בקיריה. התפקיד נחמד ולא לוחץ מדי והאנשים החמדים, הבעיה היא השמירות. אני פשוט לא מסוגל לשמור, לא להשאר שבתות ובטח שלא לצאת לאבט"ש, ולא משנה גם אם זה שבת פעם בחודשיים, זה עדיין יותר מדי בשבילי... אז פניתי לקב"ן, כשאני נמצא במעקב של קב"נים כל כמה שבועות מאז הגיוס, והוא אומר שאין דבר כזה חייל שלא יכול לעשות שמירות. הוא אומר שאם אני לא יכול לעשות שמירות אני לא יכול להיות בצה"ל ואז יוציאו אותי על 21. אני לא רוצה לצאת, בעיקר בגלל שאני יודע שאם יוציאו אותי מהצבא אני אחזור לאותו מקום שהייתי לפני הגיוס, שזה אומר לשבת בחדר כל היום ולא לעשות עם עצמי כלום, כי עם כל הטיפולים והעזרה אני לא זז מילימטר וההבדל היחיד הוא שעכשיו יש לי מסגרת שאני הולך אליה כל יום. אני לא רוצה לצאת מהצבא אלא להשאר בתפקיד הזה ולהמשיך לעבוד על עצמי בשביל שכשאני אשתחרר אני אוכל לעשות משהו עם החיים שלי, אבל הם לא מוכנים לאפשר לי את זה... השאלה היא אם באתמ אין דבר כזה חייל שמקבל פטור גורף משמירות לכל השירות? דווקא זה שאמור לעזור לי להשאר בצבא אומר לי שאני צריך לצאת, למרות שאני לא רוצה...

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
פטור גורף משמירות

יקר, נראה שנושא השמירות מטריד אותך מאוד מצד אחד אתה מרגיש שאתה לא מסוגל מבחינה נפשית לבצע שמירות ומצד שני נראה שהיית מאוד רוצה לסיים את שרותך הצבאי לצערינו אין בידינו מידע מדויק לגביי הכללים של צה"ל בנוגע לשמירות אולי אם תנסה להפנות את השאלה שלך בפורום סדירים תוכל לקבל תשובה יותר מדוייקת בנוסף תוכל לנסות לפנות לגורמים אחרים בצבא כגון משק"ית ת"ש או המפקד הישיר שלך כדי לנסות להסביר להם את הנושא ולקבל מידע יותר ברור מאחלים לך הצלחה בהמשך השירות הצבאי

חבר

קח עצמך בידיים ותנשום עמוק. יש לך מה להפסיד בצבא, אתה אמרת. וזו הזדמנות מצויינת לחצות את הפחדים שלך, ולהרחיב את הגבולות של מה שאתה חושב שאתה מסוגל או לא מסוגל לעשות. זו הסיבה האמיתית שאתה לא זז מילימטר- אתה מפחד מדי, ומאמין שאתה לא מסוגל. כאן יש לך הזדמנות להוכיח לפחדים שלך שאתה כן מסוגל להרבה דברים, למרות הסרטים שהם יוצרים בדמינך. אין כמו המציאות בשביל לגדול. אם תמצא את עצמך בשמירה, ותגלה שאתה לא מת, ומחשבות האימה לא מתקיימות במציאות - תבין שלמדת משהו, על מה שאתה כן מסוגל לעשות, גדלת באותו הרגע. הרי כשהיית בן שנה ולמדת ללכת, בהתחלה זה גם נראה מסוכן ובלתי אפשרי. עד שהוכחת לעצמך אחרת. ככה אנחנו לומדים לעשות דברים בחיים, הגדילה תמיד מתחילה מהתנסות או חוויה שנראית מאיימת, כי הלא-מוכר מפחיד אותנו מטבעינו אנושיים. מי שנשאר עם הפחדים ולא נותן לעצמו אפשרות אחרת - מגשים את הפחדים במציאות והופך להיות משועבד. מי שמעז לחשוב מעבר לפחד, ולבדוק במציאות מה הוא מסוגל לעשות, ורוצה באמת להגיע לתוצאות מסויימות - יתאמן על חציית הפחדים ויגלה בעצמו יכולת הגשמה מעבר לכל גבול. הצבא הוא מעבדה נפלאה להתפתחות אישית, אם רק תדע לראות את ההזדמנויות. ובעיני, לגדול - זו המשימה העיקרית שלנו בחיים. בהצלחה בדרכך

kfxz

New member
אל תהייה תמים

ברור שיש פטור משמירות, הרבה מאוד חיילים בעלי סעיף נפשי לא שומרים. לי אישית הקבן הציע שירות בלי שמירות ואני סירבתי. תציין את זה שגם שאתה נרתע מנשק ושאתה חושב שאתה לא במצב הנפשי להחזקת נשק, עקב חשש לפגיעה בעצמך. הוא לא יוציא אותך מהצבא, הוא יתן לך פטור מנשק. משמע פטור משמירה, תהנה.

kfxz

New member
אם אתה תוהה למה סירבתי

זה מכיוון שיצאתי על 21.

למעלה