בעיה

meravo3

New member
בעיה

שלום רב, אני עובדת באותו מקום קרוב ל5 שנים, ובשנה האחרונה האוירה נהייתה פחות נעימה לי , אני יושבת ליד אישה שבתקופה האחרונה מאוד לא נעים לי בחברתה, אני מכירה אותה כבר 3 שנים ובתחילה היחסים בינינו היו יותר קרובים וחמים אךבמהלך הזמן למדתי להבין שהיא לא יודעת לשמור סוד, ודי רצה לספר כל דבר לכל אחד, אז זה הפסיק להתאים לי והחלטתי לשמור איתה על קשר רק במסגרת העבודה, כלומר יחסי עבודה בלבד. בעבר היא היתה נעזרת בי לא מעט בכל הקשור לעבודה, ובאמת שמחתי לעזור כשיכולתי, אך נוכחתי לדעת שהרבה פעמים העומס שנוצר לה נבע מאדישות מסויימת, ומשיחות טלפון פרטיות ומרובות שהיא עושה. לכולנו יש ימים כאלה שאנחנו פחות יעילים, או קצת מפוזרים ולא כל כך מרוכזים, אבל אצלה זה משהו שחוזר על עצמו כל פעם מחדש, אני יושבת ממש ממש קרוב אליה, אני שומעת כל שיחת טלפון וגם רואה מה קורה על שולחנה, ונוכחתי לראות שגם כאשר היא יודעת שיש לה עומס ולחץ, אין לה בעיה למרוח את הזמן, לעשות שיחות פרטיות ואחר כך בדקה התשעים לזעוק לעזרה. אני בשלב מסויים מתוך בחירה חדלתי לעזור לה , כי הרגשתי כבר מנוצלת, לא היה לי קל עם הצעד הזה, אבל לא רציתי להרגיש יותר פרייארית. דיווחתי על כך למנהלת שלי, והסברתי לה שאשמח לעזור לכל אדם אבל קודם שיפגין איזושהו מאמץ ורצון לעזור לעצמו. באחד הימים בשבוע האחרון היא שוב נכנסה לאותו מצב של לחץ וכנראה התעצבנה על האדישות שאני והבנות האחרות הפגנו כלפיה, היא כעסה וטענה בקול רם כדי שכל הקומה (אנחנו יושבות בחלל גדול עם מחיצות ויש לא מעט אנשים)תשמע , איזה צוות , פעם הצוות הזה היה עוזר והיה לו אכפת ...ועוד . אני ממש ממש רתחתי מזעם ושאלתי אותה בטון כועס אם הטענות האלו מכוונות אליי , לאחר שהתשובה היתה חיובית , אמרתי שיש לה מנהלת וכדאי שתפנה אליה. התאפקתי מאוד בתגובתי כי לא רציתי שהויכוח יתלהט ואז אולי יפלטו דברים לא לעניין. אני מרגישה שהיא אישה מאוד מניפולטיבית, לאור מה שקרה והיו עוד אירועים בעבודה כמובן שהובילו אותי למסקנה הזאת, יש לה המון חברות בעבודה והיא מאוד אהובה במקום העבודה, בין היתר כי היא אישה מאוד חמה ולבבית, היא מאוד אוהבת אנשים ומאוד חברותית ופתוחה. אין לי בעיה עם זה כמובן, רק מעצבן אותי שהיא מנצלת את זה וכבר הספיקה לספר לחלק נכבד מהנוכחים את הצד שלה בסיפור -כמה עבודה יש לה ואף אחד לא עוזר, רק היא בטח שכחה לספר להם את החלק בסיפור שבו חצי מהבוקר היא היתה עסוקה בדברים אחרים ולא בעבודה. פניתי שוב למנהלת שלי על מנת שתדע מה קורה ועד כמה זה מפריע לי, ורציתי לדעת אם התגובה שלי נכונה? ומה עוד ניתן לעשות ?

שלום לך ../images/Emo140.gif

מה שאת מספרת קיים בכל מקום עבודה כמעט. תמיד יש מישהי כזאת או דומה לה. עשית נכון שפנית למנהלת, את גם לא חייבת לעזור. אני מציעה לך לא להתעמת איתה. תהיי חכמה. תגידי שאת גם עסוקה ולחוצה, ושאין לך זמן. שהיית מאוד רוצה לעזור, אבל את בעצמך צריכה עזרה. תרמזי שבמב הקיים שכולן כל כך עמוסות בעבודה, יש צורך לתוספת בכ"א. תהיי אמפטית. זה שאת כועסת ומתעצבנת, פוגע קודם כל בך. לה יש חברות, היא מצליחה להרעיל אותן נגדך, בשביל מה? תהיי חברה שלה, לא אוייבת. זו לא בעיה שלך, אלא של החברה שמעסיקה אותה.

למעלה