בעיה

נאדיו

New member
בעיה

כבר שנה (!) שאני במצב בעייתי שבו המטולוג רוצה לשלול לימפומה ע''י הוצאת אחת משתי בלוטות לימפה מוגדלות באיזור תת לסתי, אחת בכל צד של הצוואר (2.3 ס''מ בערך כל אחת) אך אא''ג לא מצליח למשש אף אחת מהן למרות שגדלו לאחרונה וטענתו היא שגם אם אולטראסאונד מנחה אותו למיקום מוערך של הבלוטה, ללא יכולת למשש את הבלוטה הוא בעצם לא יכול לדעת איפה היא בדיוק ולכן לא יכול לנתח.
זה נשמע לי לא הגיוני כי הרי הסונר מנחה את הרופא למיקום די מדוייק של הבלוטה, מה גם שבלוטה בגודל 2.3 ס''מ ועם קורטקס מעובה, כשידוע שאין עוד מוגדלות בצוואר בכלל ע''פ סונר עדכני, אמורה לבלוט ולהראות שונה מהשאר כך שידעו שהיא זו החשודה לא כך?

בכל מקרה, בשל "ההתעקשות" לבצע ביופסיה, אותו פרופ' הפנה אותי לביקורת של פרופ' רפאל פיינמסר (באופן ציבורי, בלינסון). האם לקחת את המלצתו בשתי ידיים אם יאמר ש*לא* יוכל לנתח? אני פשוט רוצה לדעת שגם אם יחליט לא לבצע ביופסיה אוכל לקבל זאת, להיות רגועה ולחזור לחיי והבנתי שהוא מן המוערכים ביותר בארץ בתחום האא''ג.

בבקשה, זו לא סתם בקשה להמלצה על רופא, זו תחינה לצידוד בכל החלטה שתתקבל ותשפיע על חיי כדי שאדע אם לקבל אותה ולהמשיך הלאה ללא פחד.

נאדיו

New member
אז לא יצאה ביופסיה

פרופ' פיינמסר גם כן אמר שללא ממצא מישושי הוא לא יכול לבצע ביופסיה. אבל זה לא נשמע הגיוני! אפשר למצוא את הבלוטה אם יודעים שהיא המוגדלת היחידה בצוואר+סונר שמנחה.
&nbsp
מה עושים במקרה כזה כשלא ממששים וצריך ביופסיה? להתחנן?

תשובה

מבלי להתיחס לרופא כזה או אחר ניתן לנסות לדגום את הבלוטה במחט תחת הנחית סונר.
ד"ר אופיר הנדזל

למעלה