בעיות בנסיעה.

דאלטון

New member
בעיות בנסיעה.

יש מקרים שאני נוסע בנתיב שלי בכביש שני נתיבים ויותר לאותו כיוון נסיעה
ואז אני רואה רכב עומד בנתיב שלי ואני ניכנס לדילמה. אם אני יעצור
אחרי הרכב העומד יש אפשרות שרכב שבא אחרי יתנגש בי
ומצד שני אני אנסה לעקוף את הרכב העומד ע''י כניסה לנתיב השמאלי.
הבעיה שבזמן העקיפה הנתיב השמאלי תפוס ואין לי אפשרות לעקוף ואז
אני חייב לעצור לפני הרכב העומד. היה לי מקרה שרכב עומד תפס לי חלק קטן מהנתיב ואז הייתי צריך לסטות טיפה לנתיב השמאלי וזה מסוכן. גם רוכב אופניים יכול קחת לי חלק קטן מהנתיב ואז כדי לא לפגוע בו זה מחייב תזוזה קלה לנתיב השמאלי . אני מדבר בעיקר בכביש עם שני נתיבים לאותו כיוון נסיעה.

be_roo

New member
לא הבנתי אם אתה שואל או פורק תסכול

אתה מתאר מצב יומיומי על הכביש שלכ נהג נתקל בו וצריך לדעת להתמודד.

בכל הקשור לנהיגה החוכמה היא לזהות את המצב כמה שיותר מוקדם כדי שיהיה לך כמה שיותר זמן לתכנן כיצד להגיב.
נהג טוב סורק כל העת את הכביש, מעביר מבט דרך המראות כדי לדעת איזה רכבים נמצאים סביבו, את האיזור שקרוב לפניו לזהות בעיות מיידיות ואת האיזור קדימה רחוק יותק כדי לצפות בעיות מתקרבות.

בזמנו, מורה הנהיגה שלי היא עורך לי "חידונים", בעמידה ברמזור אדום הוא היה מכסה את המראה הפנימית ומבקש ממני לתאר איזה רכב יש מאחורי.
השיעור הזה לא יסולא בפז, כמות הפעמים שיוצא לי לזהות נתיב חסום ולעבור נתיב בקלילות, רק כדי לראות נהגים מעופפים אחרים נתקעים מאחורי החסימה כי "גילו" אותה ברגע האחרון.....
נהג שמזהה בזמן שהנתיב שלו עומד להחסם, ויודע איזה רכבים יש סביבו, יכול להחליט בצורה רגועה האם הוא יכול לעבור נתיב או שעליו לעצור. והיות והוא צפה את הבעיה בזמן יש לו מספיק מרווח לעצור בהדרגה ולא להפתיע את הנהג מאחוריו גם אם הוא לא שמר מרחק.

be_roo

New member
"עם הנסיון בה הגובה" - אין מה לעשות, לנהג מתחיל לוקח יותר

זמן לעבד את המידע, להחליט כיצד לפעול וליישם.
לכן עבור נהג מתחיל היכולת לזהות בעיות מוקדם היא עוד יותר הכרחית.
&nbsp
נהגים מתמודדים עם דילמות כל יום, הנקודה החשובה היא לזכור לא לפעול לעולם מתוך לחץ ולהפתיע נהגים אחרים. לא זהית בזמן שהנתיב חסום ואין לך זמן לעבור נתיב בלי סיכון? עוצרים מאחורי החסימה וממתינים לאפשרות להשתלב. פיספסת את הפניה? המשך בנתיב ומצא מקום להסתובב.
&nbsp
&nbsp

למעלה