בעיות מתמשכות בעסק

shlo44

New member
בעיות מתמשכות בעסק

שלום לכולם אנו שלושה שותפים בעסק המעסיק 6 עובדים העסק שלנו נותן שירותים בתחום התכנון לחברות היי-טק מאחר ואנו חיים מה"יד לפה" אין לנו את הזמן והידע לשווק ולפחות פעם בשנה אנו מגיעים למשבר והעבודות לא זורמות או אז אנו מתעוררים ומתחילים להתקשר ולנסות להביא עבודה, מיותר לציין שבממוצע שנתי אנו מרויחים בקושי ולפעמים אני חושב אם לא כדאי לפרק הכל . לא פעם עלה הרעיון להביא איש שווק שיעבוד על אחוזים . האם למישהו יש רעיון??? תודה מראש

בעיות מתמשכות

בהנחה שאתם מעוניינים בהמשך חייו של העסק ובהנחה שהוא ריווחי: א. האם אתם עושים תכנון שנתי? ב. האם יש לכם יעדים (מכירתיים, שיווקים, כספיים וכו')? כאשר מביאים עובד ובמיוחד משהו שתפקידו מכירות ומתפרנס מאחוזים יש להציב לו יעידים ותחזיות. יש לי תחושה שאינכם מציבים אופק עתידי ולכן גם אם תביאו איש מכירות לא תוכלו לנתל את כל הפוטנציאל כי לא תוכלו להציב יעדים. אני מציעה אולי לשבת ולהגדיר תוכנית עבודה מערכתית, לחלק תפקידים בין השותפים (שאין מניעה שהם ילכו למכור...). אם אינכם יכולים יכול להיות שפתרון מעניין יהיה שתעסיקו דווקא מנהל כללי והוא ינהל את החברה ואתם תהיו או בחברה בתפקידים מוגדרים או מחוץ לחברה ותמשכו רווחים. אבל גם למנכ"ל כבעלי מניות יש להציב יעדים... המסר העיקרי שלי הוא: תכננו!!! אל תחכו שדברים יקרו תגרמו להם לקרות כמו שאתם הייתם רוצים. חוץ מזה שלהעסיק עובד רק על אחוזים יכול לגרור תסכול של העובד כי יהיו חודשים שיהיה יותר קשה למכור ומה אז? לכן בד"כ מומלץ לתת גם בסיס ואז יש עלויות נוספות על התקציב.

shlo44

New member
תודה לפונים אבל

אני מודה לכל אלה שהשיבו על שאלתי אך מאחר ואנחנו כנראה, באמת, לא מסוגלים להצעיד את החברה בכוונים שכביכול אינם מקצועיים, האם אפשר להביא מנהל? או מישהוא ,שיעשה זאת בהנחה, שמשכורתו תשולם מרווחים שיבואו בעקבות השינוי וכל זאת מאחר וכרגע אין אפשרות לשלם לאותו מנהל.

mgbarfly

New member
נהול העסק

הבעייה שאתם נתקלים בה אופינית לעסקים רבים הנותנים שירותים בתחום מיקצועי מוגדר. הבעייה היא בעצם ניהול העסק כעסק, כלומר בצוע כל העבודות שהן מחוץ להתמחות המקצועית שלכם: רכש, הנה"ח, גבייה, שכר, שיווק, מכירות ועוד. אם אתם מעוניינים שהעסק ימשיך להתקיים (ואם יש בסיס כלכלי לכך) תאלצו לקחת עליכם חלק מהמטלות הללו או לשכור שירותים של אחרים שיעשו זאת עבורכם. אם אני מבין נכון מה שאתם מחפשים הוא איש מכירות ולא איש שיווק: משהו ש"יביא עבודות" וינהל את הקשרים עם הלקוחות. להערכתי תחום זה קריטי ושום חברה לא יכולה להתקיים לאורך זמן מבלי טיפול מקצועי בנושא. לפני שאתם רצים להביא משהו לתפקיד מומלץ לעשות עבודת הכנה רצינית של מי הברה, תחום עיסוק, לקוחות קיימים..... בקיצור ניתוח איסטרטגי כדי שתהיו מוכנים יותר לקלוט אותו. ממי גנוסר יועץ עסקי 4973460 - 054

mooky1000

New member
מעוניין לשוחח על קשר אפשרי איתכם

שלום רב אני מעוניין לשוחח על קשר אפשרי אתכם - אני מנוסה בשיווק ומסחר ומוכן לתיגמול על בסיס הצלחה בלבד שכן יש לי מקורות כספיים שוטפים למחיה. צור נא קשר עמי - [email protected]

למעלה