בעיית אוזניים חמורה...

MikeTyson

New member
בעיית אוזניים חמורה...

שלום רב. לפני כשבוע וחצי חלו אצלי כאבים באוזניים. לא ייחסתי לכך חשיבות היות והכאבים לא היו חזקים ובאמת לאחר יום וחצי הכאבים חלפו. לפני כ-6 ימים, הכאבים באוזניים חזרו - ובגדול. האוזן נחסמה מאוויר (כמו שיורדים/עולים במעלית הרבה קומות), שמעתי בה רק צפצופים וגם כשאני מדבר אני שומע את עצמי מהצד השמאלי כקול פנימי שלא יוצא החוצה (טבעי לאוזן חסומה). לפני כ-3 ימים התחילו הכאבים. כאבים איומים, כאילו מישהו מכניס לי מברג לאוזן ומסובב אותה. רצתי לרופא, והוא הביא לי טיפות, אקמול ואופטלגין. (רופא צבאי, עכשיו אתם מבינים את העניין...) לאחר הטיפול ה''מסור והאכפתי'' של הדוקטור הצבאי חשבתי שארגיש יותר טוב אבל לא עבר יותר מחצי יום עד שהתחלתי להרגיש את הכאבים מתגברים, ולא רק באוזן עצמה, אלא גם בכל החלק הקשור לצד השמאלי של הפנים שלי. השקד השמאלי שלי התנפח והגרון שלי בצד זה התחיל לכאוב. העין השמאלית שלי כואבת, הנחיר של האף שלי סתום שם ואפילו הצוואר שלי כואב. יש לי כאבים חזקים בראש עצמו (גולגולת) ומאוחרי האוזן עצמה. מה גם שהחום שלי קפץ ל-39 והרגשתי הרבה יותר גרוע משחשבתי שארגיש שהתחילו לי הכאבים. כשהייתי אתמול אצל רופא א.א.ג הוא הביא לי טיפות "יותר טובות" לאוזניים, שגם הן לא מועילות בכלום. עברתי גם לטיפול אנטיביוטי, בהתחלה לקחתי מוקסיפן פורטה ואחר כך בהמלצת הרופא עברתי לאנטיביוטיקה יותר חזקה. שום דבר לא עוזר, החום אמנם ירד אבל הכאבים מתגברים, האוזן סתומה והדלקת / נוזלים עדיין שם. אני לא נרדם בלילות וקשה לי לתפקד ככה. האם שאיבה תעזור במקרה הזה? וכמה זמן לוקח הסיפור הזה במיון? האם שמיעתי תפגע מכל העניין? כי לפי מה שאני רואה ו יותר נכון שומע - כבר שבוע שאני שומע ציפצופים וצלצולים וחוץ מזה שום דבר באוזן שמאל. בתודה מראש

כאבי אוזניים, ראש וירידה בשמיעה

למר טיסון שלום, השאלה הראשונה שאתה שואל מתיחסת (אם אני מנחש נכון) לכדאיות ניקוז הדלקת מהאוזן התיכונה ע"י דיקור התופית. התשובה תלויה במכלול גורמים כמו נוכחות חום (שירד בינתיים), תגובה לטיפול אנטיביוטי ומראה האוזן בבדיקת אא"ג. כאשר יש נוזל כל שהוא באוזן תיכונה השמיעה נפגעת כי גל הקול אינו עובר ביעילות דרכה. מנגד צפצופים וצלצולים (המכונים טינטון) יכולים להגרם ע"י ירידה במרכיב התחושתי-עצבי בשמיעה, לעיתים כסיבוך של דלקת אוזניים, וזה דורש בדיקה ובירור יסודי. היות ובקרת אצל רופא אא"ג אני מניח כי מרכיבים אלו נבדקו, ויש לראות את התגובה לטיפול אנטיביוטי, ולהיות במעקב צמוד של אא"ג, ד"ר אופיר הנדזל

למעלה