בעיית השיער - ועכשיו התוצאות!

kagome10

New member
לא יצא לי לסרק שיער מתולתל אף פעם

לא עם משהו ולא בלי משהו. שמעתי ששמן קוקוס טוב לשיער.

בכל מקרה, אם זה עובד בשבילך ואין לך בעיות עם הקשרים <נשבעת לך, כל פעם שדיברתי על שיער עם מישהי מתולתלת, היא התלוננה על קשרים!> אז אין סיבה לשנות.

אני וויתרתי על מרכך שנים לפני השמפו, כי לא הייתי צריכה - השיער מסתרק בלעדיו מצויין.

מצד שני, אני תמיד שמחה להראות עוד אפשרויות, סתם כדי שאנשים ידעו שיש בחירה מכל מיני דברים. למשל, בדף הזה:
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?%F9%E9%F2%F8_%EE%E4_%F0%E9%F1%E9%F0%E5_%E5%F2%E1%E3

כתןב שחומץ תפוחים יכול לשמש כמרכך, ומי שכתבה את זה היא עם שיער מתולתל.
אבל האמת, אם אני הייתי צריכה מרכך, אני ממש לא בטוחה שהיה לי כוח להתעסק עם זה.

תודה על הלינק!

לי אין בעיית קשרים ומרוצה מאוד מהתלתלים שלי

למעשה כשהייתי ילדה היה לי שיער חלק-גלי, ותמיד קיוויתי שיהיה לי שיער מתולתל. הורמוני גיל ההתבגרות עשו את העבודה ואני מודה להם על כך
.

Ofericko

New member
את אולי האדם הראשון בהסטוריה של

האנושות שמודה על הורמוני ההתבגרות שלו.....

השיער שלי מתולתל מאוד, ואני לא משתמשת כרגע

במרכך כל יום! עשיתי את זה, וזה ייבש לי את השיער. אם אני מסרקת את השיער מתחת למים זורמים, זה מספיק כדי לפתוח את הקשרים - לא חובה להשתמש במרכך. אני משתמשת בו רק פעמיים בשבוע, פחות או יותר. וכל השרשור כאן על שומן שיער פחות רלוונטי לשיער מתולתל לדעתי. השיער שלנו בקושי מפריש שומן, באופן טבעי. תלתלים הרבה פחות שומניים משיער חלק.

noa555555

New member
לסרק את השיער תחת מים זורמים שובר אותו

שיער במצבו הרטוב מאוד נמצא במצב החלש ביותר , השביר ביותר והנשיר ביותר. קחו את זה בחשבון . הרבה יותר שיער שעדיין לא צריך לנשור או להשבר - יישבר במצב כזה.
ומכאן שכל אחת תעשה את בחירתה.
שיער דורש טיפול עדין ולא אגרסיבי .

זה נכון.

אבל שיער מתולתל ניתן לסירוק אך ורק כשהוא רטוב. מתחת מים זורמים, רטוב בזמן מקלחת אבל לא בדיוק מתחת לזרם המים אלא רק לשטוף אותו אחר כך - זה נכון שזה פחות מוצלח וחלקות השיער יכולות להרשות לעצמן להימנע, אבל עם שיער מתולתל זאת פשוט האופציה היחידה.

noa555555

New member
נסי לפתוח כמה שיותר באצבעות קודם לכן

בעדינות בלי לשבור.
זה פשוט ענין ידוע ביותר, שככל ששיער רטוב יותר הוא חלש יותר, וחבל, זה מחמיר את מצבו . אם כבר אז עדיף עם מרכך שיעזור להחליק ולא למשוך מהקרקפת אלא להתחיל בעדינות מלמטה ולעלות לאט . ולהחזיק את השיער שלא יימשך מהשורש.

גם אני שונאת ריחות כימיים

אני לא משתמשת במרכך כביסה ולאבקה שלי אין ריח. אני משתדלת לקנות חומרי ניקוי נטולי ריח (למרות שאני מנקה הרבה עם סתם חומץ או סודה לשתייה תלוי בסיטואציה) ומבשמת בעיקר עם כמה טיפות של שמן אתרי אם צריך.
אני חופפת רק פעמיים בשבוע עם שמפו של ילדים וזהו. אבל אני מתקלחת פעמיים ביום - בבוקר במים קרירים להמריץ ובערב עם מים חמים להרגע.

hidroash1

New member
מתנצל לא הבנתי

מתקלחים כרגיל אבל לא חופפים? כלומר סבון גוף. אבל את השיער רק שוטפים במים?
למה לגוף מגיע לסבול?

kagome10

New member
יש לי מכרים וירטואליים קיצוניים

כולל כאלו שאפילו לא משתמשים בסבון. והם לא חושבים שזה סבל. הם חושבים שזה בריא לגוף.

זה לא נראה לי הגיוני שלא להשתמש בסבון זה סבל. למיטב ידיעתי ההיסטורית הלא טובה במיוחד, מתוך עשרות אלפי שנות קיומו של המין האנושי, סבון זו המצאה חדשה יחסית.

Ofericko

New member
ואולי, כל אותם עשרות אלפי שנים

של חיים ללא סבון היו חיי סבל נוראי?

אני מניח שזה רק עניין של תרבות נוכחית. לסבון יש (או אמורים להיות) שני שימושים:
1. ניקיון והגיינה.
2. מניעת ריחות לא נעימים.

לגבי הריחות הלא נעימים אני מסכים שזה תלוי תרבות וזמן.
לגבי ניקיון והגיינה, זו מחלוקת הסטורית גדולה האם רמת ההגיינה הגבוהה שהעולם המערבי מצוי בה היום היא התקדמות לכיוון הטוב (מניעת זיהומים וחולי) או בדיוק להיפך (החלשת המערכת החיסונית הטבעית).

(אולי טוב שהמכרים האלה שלך הם רק וירטואלים?
.......)

kagome10

New member
קצת בנוגע לריחות

ריח זעה אמור למשוך בני זוג פוטנציאליים. זו המטרה שלו.

בנוגע לניקיון והיגיינה, הרי למרות שהיו בעיות היגיינה בערים, המגפות הגדולות באו רק לאחר המעבר לערים. בכפרים הייתה יותר היגיינה.

מצד שלישי, יש טענות שהשתמשו בצמחים שמשמשים כסבון, בסבון שמוכן שמושמן חייה ואפר מדורה, או באפר עצמו, שהוא גם כן חומר מנקה ומסיר שומנים.

בכל מקרה, אני לא חושבת שאנשים שמתקלחים כל יום יכולים להיות כאלו מלוכלכים.

ובעיקרון, אין לי איזו תשובה אוניברסלית. אני רק מנסה דברים ורואה אם הם טובים לי אישית.

אין לי התנגדות עקרונית לשמפו ואני משתמשת בסבון <טבעי, ללא SLS, שלא עבר ניסויים על בעלי חיים וכמובן לא מכיל חומרים מהחיי>

Ofericko

New member
ואם כבר התחתנת?

לפני החתונה לא כדאי להתקלח, כדי לא לטשטש את ריחות הגוף.
אחרי החתונה אפשר להתקלח כי זה כבר לא רלבנטי?

בתכלס, זה נכון פרה-הסטורית..... לא ממש תופס לגבי האנושות כיום אה?

kagome10

New member
לא יודעת. אני לא נהנית מריח זיעה

לדעתי האישית, והמושפעת תרבותית, זיעה זה מסריח.

hidroash1

New member
אני מכיר כאלו שריח הזיעה

שלהם לא מתאים לי. אבל יש כאלו שאני מת להריח אותם.
בהם אני מאוהב. סובייקטיבי לגמרי

noa555555

New member
גם אחרי החתונה זה רלבנטי

אנחנו אמורים להמשיך למשוך את בני הזוג שלנו , לפחות פוטנציאלית

חתונה זה לא קיר, אתה יודע
אפשר להזיז .....

(אל תלך לחפש מה פירוש המילה קיר בפרסית ) .

למעלה