בעיית השיער - ועכשיו התוצאות!

בעיית השיער - ועכשיו התוצאות!

אז אני מודה, כצמחונית (שאיננה טבעונית) שלא קוראת הרבה מעבר ולא מתעסקת בנושא אורגניות וכימיקלים, חלק מההצעות כאן נראו לי קצת משונות! הרעיון של לחפוף את השיער בסודה לשתייה נשמע לי בהתחלה כמו לחפוף את השיער עם קטשופ. אבל! הגעתי עם ראש פתוח ורצון לנסות (כי מה שלא יועיל, לא יזיק), ואחרי שלושה שבועות של שיער רך ונעים שבתי לספר על השינוי (הלא דרמטי, אני חייבת לציין) המועיל, ולייסד שרשור טיפים לטיפוח השיער שאינם דורשים השקעה של שעות.
קודם כל, בעקבות המלצות כאן, הפסקתי כמעט לגמרי את השימוש במרכך ושמפו. אין לי איך לקנות את כל השמפואים הטבעיים האלה, שזמינים רק באינטרנט ובמחיר שאינו שווה לכל כיס. אז אני חופפת פעמיים בשבוע, ובשאר הימים רק מרטיבה את השיער עם מים.
המלצה נהדרת שקיבלתי כאן ויישמתי היא מסיכות שיער ביתיות. מצאתי מסיכה נהדרת, שאני לא אפרסם כאן את המתכון שלה כי היא לא טבעונית, והיא מבוססת בעיקר על בננה ושמן זית. זה עושה פלאים, בחיי! בהתחלה זה נראה מגעיל נורא, הרגשתי שאני מכינה עוגה ובמקום לשים אותה בתנור אני שמה אותה על הראש, והרחתי כמו פאנקייק. השיער הרגיש, מייד אחרי החפיפה, נורא שמנוני ומגעיל. אבל בבוקר חפפתי את הראש, וראו זה פלא. הבעיה, בחיי, נפתרה כלא הייתה. בהמשך השבוע השיער נהיה שוב יבש, אבל שימוש חוזר במסיכה עזר גם לזה והוא המשיך להיות רך וחי לאורך יותר ויותר זמן. אני מאמינה שאפשר לטבען בקלות את המסכה שהכנתי, או להכין אחרת. ראיתי מתכונים מבוססי אבוקדו שנראו מבטיחים. אני אישית העדפתי לוותר, את האבוקדו שלי אני מעדיפה לאכול.
את השמפו של קרמה, שהתברר כלא מוצלח במיוחד, החלפתי לד"ר פישר. ההתלבטות הייתה בין ד"ר פישר ובין נקה 7, ד"ר פישר ניצח בגלל הריח והמראה היותר מזמין לשימוש. לא ממליצה במיוחד, אבל החלפת השמפואים - שגם עליה המליצו כאן - התבררה כמועילה בהחלט.

אז תודה לכל העוזרים! אני ממליצה בחום על המסיכות הביתיות,שיוצאות גם יותר זולות מהמוכנות שקונים בסופר פארם. אם יש למישהו עוד מניסיונו (או ניסיונה) אני אשמח לעוד עצות!הן מתבררות כעושות פלאים

kagome10

New member
יש שופרסל קרוב לביתך?

אני רואה הרבה שמפואים וסבונים ומרככים טבעיים במחלקה הירוקה בשופרסלדיל.

אני בכלל לא משתמשת במסכות, ולא חופפת חודשים, ואפילו לא מרטיבה את השיער במים.

kagome10

New member
ובעצם, תשובה מפורטת

אם אני חופפת, אז קצת זמן אחרי מגרד לי הראש. הראש מגרד מהשמנוניות שעור הקרקפת מפריש כדי להגן על עצמו. החפיפיה הורסת את שכבת ההגנה הזו ומעוררת הפרשה מוגברת של שומן, מה שיוצר תחושה לא נעימה.

אם אני לא חופפת, ומנקה את שיערי על ידי סירוקו, אז התחושה הזו עוברת ולא חוזרת.

noa555555

New member
אוקי....

אצלי אם אני לא חופפת כמה ימים בקיץ, הראש ועוד איך מגרד... החלטה שלך.
לא יודעת אם הייתי יכולה לחיות עם ריח של ראש לא חפוף שבועות או חודשים .... בקיץ הישראלי בעיקר .

kagome10

New member
איזה ריח בדיוק?

אם אני לא חופפת יום או שבוע הראש בהחלט מגרד. לוקח שבועיים- שלושה עד שזה נעלם.

וניסית להסתרק פעם במקום לחפוף?

noa555555

New member
מצטערת שאני מקובעת קצת בענין הזה ..

אין לי בעיה של הפרשה שומנית בקרקפת , וכפי שהבנתי דוקא כן בריא לשמור על קרקפת נקיה מכל לכלוך כדי לאפשר לזקיקי השערה לנשום אחרת מתחילה נשירה לא קטנה.
אבל אם זה עובד בשבילך .. אני לא אתווכח . לא יכולה לדמיין את זה על עצמי (הקרקפת גם כן מזיעה בקיץ , ובכלל... אין תחושה נקיה לא לרחוץ חלק בגוף ובטח שלא במשך חודשים ... ועוד חלק עטוף שכזה. וכן, יש לאנשים שלא חופפים שיער באופן סדיר ריח אופייני מהראש, גם אם הם עצמם הפסיקו להרגיש אותו .

Ofericko

New member
מזל שהבן שלי לא יכול לקרוא את השירשור הזה...

זה היה מגביר את מלחמות היהודים אמבטיה....

kagome10

New member
אני תוהה מה היית אומרת

על כמה ממכריי, שמאמינים בכנות שריח של זיעה זה ריח טוב, וריחות של דאודורנט נראים להם מסריחים.

לדעתי ריח של שמפו זה מסריח בטירוף.

noa555555

New member
תעזבי, אני מצטערת

כל אחד והעדפותיו.
גם בריחות של זיעה יש ויש . יש ריחות עדינים ומושכים עם מליון פרומונים מתוקים
ויש סרחון
ואני בהחלט מבדילה בין השניים... אני מקווה....
כל אחד והעדפותיו.
בפעם האחרונה שהסתכלתי על ראשים לא חפופים הם נראו לא נקיים , מדובללים , שיער לא מבריק... פשוט - לא אסתטי בעיני . לא משהו שאני יכולה להתקרב אליו, בלי להעליב. זה לא אישי.

kagome10

New member
לא נעלבתי

אבל לא אמנע מלהזכיר שגם אסתטיקה זה עניין של גיאוגרפיה. והשיער שלי אישית חלק.

מצד שני, כשאני מםרסמת את משנתי ברבים אנשיםממש מופתעים מזה שאני לא חופפת, אז נראה שלא רואים.

cwen

New member
איך בעצם מנקים על ידי סירוק?

עם מסרק מאוד צפוף?

פלספנית

New member
איך את מגיעה למצב

בו השיער שלך לא דורש את זה?
הייתי שמחה מאוד לא לחפוף אותו כל יומיים אבל הוא פשוט מתחיל לנשור בטירוף מרוב שומניות. מה עושים? =\

kagome10

New member
מחכה. השיער שמנוני בגלל השמפו

ואם אני מחכה שבועיים ומסתרקת <השומנניות יורדת בסירוק> אז הוא מפסיק להפריש שומן בטירוף.

מצד שני, השיער שלי לא ממש שמנוני מלכתחילה, ואני חושבת שאם את מגיעה למצב שבו השיער שלך נושר אז זו בעיה, וכבר עדיף לחפוף.

כן, ככה זה עם שיער חלק

נסי לסרק שיער מתולתל בלי לשים עליו משהו שיעזור לסירוק... לפני אי אילו שנים עשיתי ניסוי ולא השתמשתי בשמפו או מרכך למשך תקופה קצרה. אחרי שבוע לא יכולתי להסתרק מרוב קשרים שנוצרו בתלתלים...
אבל מאז חופפת רק כל כמה ימים אבל משתמשת במרכך רק בשביל לסרק כל יום.

למעלה