בעיית קרציה

frankthe2

Active member
שלום
לפני כמה ימים הרגשתי מין גוש בפרווה של פיצי החתולה שלנו. לא התייחסתי בהתחלה. בשבועיים האחרונים מאוד קשה לנו - בונים אצלינו ממדים ויש המון רעשים של פטישים, מקדחות, מסורים ושלל מכשירים וצעקות וכו. קרובת משפחה נמצאת בבית חולים עוד תוספת לסיר הלחץ. אז כתבתי שפיצי עצבנית וכל הזמן מבקשת לצאת מהבית. בשבוע האחרון ממש לא הכנסנו אותה הביתה - הפועלים עבדו בחדר המחשב, קדחו, הרעישו לכלכו ופיצי כל הזמן נכנסה ללחץ מזה. היום פיצי נכנסה הביתה כרגיל בשבוע האחרון יללות ורגישות ולא מסוגלת לאכול כמו שצריך - ושוב גיליתי את הגוש הזה על הגב שלה. הפעם החלטנו אני וזו שאיתי להתעמק בזה יותר - גילינו שזאת קרציה.
זו שאיתי נאלצה לצאת מהבית, אמרה לי תשאיר את פיצי בכוח בבית, ננסה לטפל בזה כשאחזור. פיצי יללה, התיישבתי על הספה, העליתי אותה עלי. נרדמה...
משכתי לה בעור איפה שהקרציה הייתה - כמה משיכות פתאום הקרציה יצאה החוצה.. פיצי התעוררה אמרה מיאו וחזרה לישון. הקרציה המגעילה נשארה על השמיכה והחלה לטייל על השמיכה עד שזו שאיתי חזרה וניקתה אותה לשירותים. בינתיים פיצי ישנה. זו שאיתי גם שמה לפיצי אמפולה נגד קרציות וטפילים שהייתה לנו בבית. פיצי ניסתה במהלך התהליך לברוח אבל הפעם לא ויתרנו - שמנו את זה כמו שצריך. שעה פיצי הסתובבה בבית בחוסר נוחות.. עברו מאז כמעט 4 שעות - פיצי ישנה עכשיו כהרגלה על הספה. רגועה ושלווה - היום עשינו לה טוב...
אם תרצו תמונות של הגועל בשביל התיעוד - אני מוכן להשוויץ במצלמה של הפלאפון החדש שלי.

Yukita

Active member
מנהל
יפה שהצלחתם לטפל בבעיה ופיצי נותרה רגועה :-):

רק לידיעה לעתיד - הרבה פעמים כשמושכים קרציות ידנית - חלק מהקרציה (הראש) נשאר בתור העור ויכול לגרום לזיהום.

משום כך, על פי רוב מומלץ שלא למשוך את הקרציות החוצה אלא לשים את האמפולה ולהמתין ורק אז להתחיל בהוצאה, בתקווה שהחומר מהאמפולה גורם לקרציה דחייה והיא מתחילה לצאת ממילא. שיטות אחרות כוללות מריחת מעט שמן זית על צמר גפן, מריחת השמן על הקרציה ורק אז, אחרי דקתיים-שלוש הוצאה. יש כל מיני שיטות אבל כדאי להיות מודעים לכך שמשיכה לא נכונה יכולה לתת תוצאות בלתי רצויות ולנקוט משנה זהירות.

אלישבע777

Well-known member
ומה עם תמונה של פיצי?
לי יש כבוד גם לטפילים...., הם בעלי חיים מופלאים ומעניינים. אבל לא עלינו... גם תמונה של הקרציה מעניינת! פעם באיזה טיול, ראיתי כמה חתולים נגועים בעשרות קרציות. מסכנים! למרבה המזל, קרציה מלאה ושבעה נושרת לקרקע...

לא יודע שזה נכון במאה אחוז אבל ראיתי המלצות על צמר גפן טבול באלכוהול ששמים על הקרצייה ואז היא מרפה את האחיזה ויותר קל להוציא.לא כל אמפולה הורגת קרציות, יודע שברבקטו אפקטיבי

דגלמנגל

Well-known member
סביר להניח שהאלכוהול זולג אל נקודת האחיזה של הקרציה ומשנה לה את הטעם (צריך לשאול קרציה), כי אלכוהול אינו חודר שכבת עור.

למעלה