בעיית תקשורת

בעיית תקשורת

שלום, הבן שלי כמעט בן שלוש, מתקשה לבטא את עצמו במילים, הדבר מאוד מתסכל אותו והוא מרביץ וצועק וזורק דברים הוא נוטה לכעסים לדוגמא: שהוא מסיים לאכול הוא דוחף את הצלחת, כשלא מצליח לעשות דבר מסוים תוך כדי משחק או בכלל הוא מייד צועק, צורח ונשכב על הרצפה. הוא משחק לבד כשהוא בגן ומתקשה לתקשר במילים עם הילדים האחרים ולכן מרביץ, הוא מרביץ כדי לאמר שלום והתסכול שלו ברור. הוא גם מסרב להיפרד מהטיטול וזו ממש מלחמה להחליף לו טיטול. יש לו אח בן שנה והוא מאוד מקנא בו. אני ממש לא יודעת איך להתנהג איתו ניסיתי בכל הדרכים שאני מכירה אבל אני לא יודעת מספיק, מסתבר, מה לעשות כדי לפתור לו את התסכול וכדי שזו לא תהפוך לבעיה התנהגותית גדולה יותר?

בעיית תקשורת-מענה

לשאלתך שני חלקים- החלק השפתי והחלק ההתנהגותי, שכמובן קשורים זה בזה. לגבי הקושי השפתי- גיל שלוש הוא ללא ספק גיל שכבר צריך לדעת לתקשר ברמה כלשהי עם הסביבה, גם של הילדים וגם של המבוגרים, לפי תיאורך קיים איחור כלשהו ברכישת השפה- יש לאבחן מהו סוג האיחור וכמותו- ובהתאם לקבל טיפול או הדרכה הורית, אשמח לעזור לך בהפנייה לקלינאית תקשורת באיזור מגורייך. לגבי הקושי ההתנהגותי- ניכר כי בנך זקוק לתיווך מילולי מכיוון שעדיין אינו שולט בתקשורת מילולית, סף התסכול שלו נמוך ובטח המצאות של אח צעיר בסביבה לא מקלה עליו, את מתארת כי אין לך כלים להתמודד עימו ולכן גם כאן איש מקצוע יכול לבוא לעזרך, במספר מפגשים קצרים, גם פה יש באפשרותי להמליץ על איש מקצוע מיומן ומנוסה. עדיף תמיד להגיע למרכז התפתחותי בו משולבים מספר אנשי מקצוע בתחום ההתפתחותי (רופא התפתחותי, פסיכולוגית התפתחותית, קלינאי תקשורת ,פיזיותרפיסטים ומרפאים בעיסוק) הרואים את הילד כמכלול ויכולים לייעץ בהתאם.

למעלה