בעית אי תשלום....

• פותח הנושא CaTz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

CaTz

New member
בעית אי תשלום....

בעית אי תשלום....
שלום לכולם...אני חדש בפורום זה... ואני לא בטוח ששאלתי קשורה לפורום...אבל אני ינסה..! :) אני בן 18 לפני לימודים לפני צבא...! לפני שבועיים התחלתי לעבוד בסופר בתור עובד ניקיון דרך כוח אדם...! עכשיו...העובדים המקומיים מספרים כי זה שמשלם לעובדי הניקיון... נעקב כל פעם את התשלום...ואף מספר פעמים לא שילם כלל לעובדיו... עכשיו אני עובד עד סוף השבוע הזה..מכיון שהלימודים שלי מתחילים בשבוע הבא... אני התקשרתי אליו בתחילת השבוע והודעתי לו כי אני יעבוד עד סוף השבוע... עכשיו הבעיה היא שאני מפחד שהוא לא ישלם או שהוא יעקב מאוד את התשלום.. אני מחפש עזרה או עצות כלשהם בעניין...למי ניתן לפנות וכאלה... בתודה מראש CaTz

תשלום שכר צריך להיות בתום חודש

בעית אי תשלום....
שלום לכולם...אני חדש בפורום זה... ואני לא בטוח ששאלתי קשורה לפורום...אבל אני ינסה..! :) אני בן 18 לפני לימודים לפני צבא...! לפני שבועיים התחלתי לעבוד בסופר בתור עובד ניקיון דרך כוח אדם...! עכשיו...העובדים המקומיים מספרים כי זה שמשלם לעובדי הניקיון... נעקב כל פעם את התשלום...ואף מספר פעמים לא שילם כלל לעובדיו... עכשיו אני עובד עד סוף השבוע הזה..מכיון שהלימודים שלי מתחילים בשבוע הבא... אני התקשרתי אליו בתחילת השבוע והודעתי לו כי אני יעבוד עד סוף השבוע... עכשיו הבעיה היא שאני מפחד שהוא לא ישלם או שהוא יעקב מאוד את התשלום.. אני מחפש עזרה או עצות כלשהם בעניין...למי ניתן לפנות וכאלה... בתודה מראש CaTz
העבודה. איחור בתשלום השכר של עד 10 ימים לא יזכה אותך בפיצויי כלשהו. איחור של מעבר לכך יאשפר לך לתבוע בנוסף לשכר המגיע לך גם פיצויי הלנה.

CaTz

New member
אפשר מידע נוסף...?

העבודה. איחור בתשלום השכר של עד 10 ימים לא יזכה אותך בפיצויי כלשהו. איחור של מעבר לכך יאשפר לך לתבוע בנוסף לשכר המגיע לך גם פיצויי הלנה.
אפשר מידע נוסף...?
הם אומרים שהוא משלם ב-15 לחודש...! אבל הוא בא כל הזמן באיחור של יום או יומיים... חוץ מזה... לאן אני יכול לפנות במקרה שהוא לא ישלם או יעקב את התשלום שלי הרבה זמן..??

אההה - נפלת לתוך ויכוח נוקב בפורום

אפשר מידע נוסף...?
הם אומרים שהוא משלם ב-15 לחודש...! אבל הוא בא כל הזמן באיחור של יום או יומיים... חוץ מזה... לאן אני יכול לפנות במקרה שהוא לא ישלם או יעקב את התשלום שלי הרבה זמן..??
אההה - נפלת לתוך ויכוח נוקב בפורום
אני טוענת שחודש עבודה יכול להתחיל בכל יום בחודש, לדוגמא ב-15 ולכן על המעביד לשלם לך עד ה-14 שבחודש אח"כ. אם נוסיף את 10 הימים שמותר לו לעכב תשלום שכר ובגינם לא ישולמו פיצויי הלנה הרי שאם הוא משלם לך עד ה-25 לחודש זה תקין. כלומר לא משנה באיזה יום מתחיל החודש זה צריך להיות מספר ימי העבודה באותו חודש +10 ימי עיכוב מקסימום. אחרים בפורום חולקים על דעתי וטוענים שאת המושג חודש יש לפרש כהגדרתו עפ"י הלוח הגרגוריאני ולכן חודש יתחיל ב- 1 לחודש ויסתיים ב-29/30/31 של אותו חודש. כאמור, המעביד יכול לעכב את התשלום עד ב-10 ימים. כלומר תשלום ב-10 לחודש הוא עדין תקין, אך מעבר לכך, זה אינו תקין. לטענתם, עובד ומעביד לא יכולים להסכים על התחלה של חודש בתאריך שהוא שונה מה-1 לחודש. לא מצאנו פסיקה שתומכת באף אחת מהגירסאות. בקיצור, זה כנראה עניין של פרשנות. לדעתי אם יום תחילת החודש מבחינתך הוא ה-15 לחודש הרי שאם המעביד משלם לך שכר בין ה-14 ל-24 בחודש אח"כ הוא עדין לא עבר על החוק. בכל מקרה, עיכוב של שכר ביומים שלושה לא יזכה אותך בפיצויי הלנה. אם השכר מתעכב ביותר מ-10 ימים יהיה עליך לפנות לביה"ד לעבודה בתביעה לתשלום שכר ופיצויי הלנה.

הנה קישור לדיון שהתנהל פה

אפשר מידע נוסף...?
בנושא.

CaTz

New member
אממ..

בנושא.
אממ..
הבנתי את הקטע של האיחור....! אני עובד דרכו שהוא כוח האדם שמספק עובדי ניקיון בספורמרקט... עכשיו הוא הוא כל הזמן בתל אביב...ואני עובד באשדוד... אי אפשר להשיגו והוא מגיע כל פעם כשהוא רוצה... אני עבדתי שם שבועיים ויומיים...ועדיין לא חתמתי טופס 101... כי הוא לא נראה בכלל בסביבה...! הוא לא עונה לטלפונים בקיצר אי אפשר להשיגו...לכן אני מפחד שהוא יעשה כל מיני בלאגנים עם המשכורת כי הוא יכול להגיד שאני כלל לא עבדתי אצלו...ואין לי כלום להוכיח שאני כן...חוץ מהעובדים האחרים שכנראה לא יסכנו את מקום עבודתם לטובתי....! עכשיו שאלתי היא למי אני יול לפנות במקרה והוא אכן יעשה לי בעיות שעיקוב המשכורת מעבר ל10 יום?

שיר ורד

New member
לפנות למעביד בטלפון ואחר כך בכתב

אממ..
הבנתי את הקטע של האיחור....! אני עובד דרכו שהוא כוח האדם שמספק עובדי ניקיון בספורמרקט... עכשיו הוא הוא כל הזמן בתל אביב...ואני עובד באשדוד... אי אפשר להשיגו והוא מגיע כל פעם כשהוא רוצה... אני עבדתי שם שבועיים ויומיים...ועדיין לא חתמתי טופס 101... כי הוא לא נראה בכלל בסביבה...! הוא לא עונה לטלפונים בקיצר אי אפשר להשיגו...לכן אני מפחד שהוא יעשה כל מיני בלאגנים עם המשכורת כי הוא יכול להגיד שאני כלל לא עבדתי אצלו...ואין לי כלום להוכיח שאני כן...חוץ מהעובדים האחרים שכנראה לא יסכנו את מקום עבודתם לטובתי....! עכשיו שאלתי היא למי אני יול לפנות במקרה והוא אכן יעשה לי בעיות שעיקוב המשכורת מעבר ל10 יום?
לפנות למעביד בטלפון ואחר כך בכתב
ואם זה לא עוזר להגיש תביעה בבית הדין לעבודה. במידה והעברת כרטיס נוכחות במקום שעבדת, תבקש מהם להפיק עבורך דו"ח נוכחות לתקופת עבודתך וזה ישמש כסימוכין לתביעה. אם לא, תכין מכתב ובו פרוט שעות עבודתך ותנסה להחתים את מי שהיה ממונה עליך במקום עבודתך (גם אם הוא חלק מהצות של עובדי הסופר ולא מועסק ע"י הקבלן).

מצב
הנושא נעול.
למעלה