בעלות על הדירה

בעלות על הדירה

אמא שלי מכרה את הדירה לדוד שלי (הוא שילם עליה)לפני 23 שנה וחתמה כנראה על חוזה. בטאבו עדיין רשומה אמא שלי על הדירה כי כנראה שהוא לא רצה לשלם מס פעמיים באותה שנה. כל הזמן הזה דוד שלי השכיר את הדירה ודמי השכירות הועברו אליו. השאלה היא של מי הדירה מבחינת חוק?! האם זה על מי שרשום בטאבו או על מי ששילם עלייה ועשה חוזה האם אפשר לבקש ביטול חוזה מקרקעין לאחר 23 שנים למי יש זכויות על הדירה? ואם הולכים למשפט לפי דעתכם לאיזה צד יש יותר סיכוי לזכות בדירה אודה על תשובה מהירה מאיה

תשובה

ראשית אבהיר כי בכדי לתת מענה מלא ומדויק יש צורך ללמוד את כל נסיבות המקרה ולא רק את הנסיבות שצוינו על ידך. בכל הנוגע לשאלת הזכויות הרי כי עד אשר הרישום בטאבו לא שונה והעסקה לא דווחה לרשויות, הזכות במקרקעין היא של האדם הרשום בספרי המקרקעין כלומר בטאבו. מצד שני כפי שניתן להבין מדבריך דוד שלך קנה את הדירה על פי חוזה חתום ולכן יש לו זכות חוזית על הדירה. באם אכן הדירה נקנת ע"י הדוד הרי שיש לו זכות לעשות בה שימוש וכי הניסיון היום לבטל את ההסכם 23 שנה לאחר הקנייה ומסירת החזקה נראה כי אינו נעשה בתום לב. בקיצור באופן עקרוני זכות המקרקעין (רישום בטאבו) היא זכות חזקה אך על פי תאור המקרה לדוד זכות חוזית ובנוסף חזקה בנכס של 23 שנה מה שיקשה מאד לטעון כנגד ההסכם. בברכה, פז לב-רן,

למעלה