בעל דירה שאינו מקיים את החוזה

iOdysseus

New member
בעל דירה שאינו מקיים את החוזה

היי

בדירה שאני מתגורר מזה כשלושה וחצי חודשים ישנם אין-ספור תקלות; החל מאסלה נוזלת (ברמה שקשה להשתמש בה), תריסים שבורים בכל רחבי הבית, חשמל חשוף משקע חשמל בסלון ובחדר הכביסה (חדר סגור) יש חור בכל מסגרת התקרה, שמאפשר למים להיכנס (אני בדירה העליונה בבניין, מה שאומר שיש פתח ישיר לרצפת הגג ונכנסים משם מים כשיורד גשם). יש עוד מספר רב של תקלות, אלה הן הרציניות.
לאחר מרדף נון-סטופ אחר בעל הדירה, שהבטיח כי יתקן, טרם קרה הדבר. בימים האחרונים יצא המרצע מן השק; בעל הדירה מסנן, כשעונה צורח וטורק בפרצוף ואף הצהיר שלא מתכוון לתקן כלום.
בחוזה יש סעיף שאומר את הדבר הבא:
"למען הסר ספק מובהר כי המשכיר לא יהיה חייב בביצוע תיקונים כלשהם במושכר ו/או בתכולה בתקופת השכירות למעט תיקונים במושכר בלבד אשר מקורם במערכות הדירה אשר אינן בשליטת השוכר ואינם נובעים משימוש השוכר."
ציינתי את התקלות הנ"ל, שכן, לדעתי, הן נחשבות לחלק ממערכות הדירה ובבירור ניתן לראות שלא אנחנו גרמנו להן (הדיירים).

הבנתי כבר שבעל הדירה לא אצליח להוציא דבר ואני רוצה לפנות את הדירה, אך שגם הדבר הזה נמנע ממני.
אני רוצה להוציא התראה של חודש-חודש וחצי לבעל הדירה ולהודיע לו שאני עוזב, במקביל לבטל את השיקים של שכ"ד.
מצד אחד לתת לי זמן למצוא דירה חלופית, מצד שני מספיק זמן בשביל בעל הדירה להתנהל עם הבית לראות עיניו.

האם אני יכול לבטל את השיקים של שכ"ד מבחינה חוקית?

תודה מראש,
מיואש :(

תגובה לשאלתך

שלום רב,

בכדי להימנע מניהול הליכים משפטיים בעתיד,

אני ממליץ לך לפנות למגשר אשר ייסיע לכם להסדיר את הסכסוך / לסיים את ההתקשרות בדרכים לגיטימיות.

סכסוכים שבין שוכר ומשכיר ...לרוב מסתיימים בבית משפט, סכסוכים אשר יכולים להסתיים טוב יותר באמצעות מגשר מומחה. (במינימום זמן ובמינימום נזק)

במידה ויש לך שאלות נוספות הנך מוזמנת לפנות אלי בשמחה,

בברכה,

אמיר אוחיון, מגשר ומומחה ליישוב סכסוכים אזרחיים | ענייני משפחה
לדף של אמיר אוחיון מגשר, לחץ כאן.

למעלה