בעקבות ענייני ריקי כהן ומעמד הביניים...

beckyshtein

New member
בעקבות ענייני ריקי כהן ומעמד הביניים...

רציתי לאסוף קצת מידע ולראות אם זה רק אני או שיש עוד אנשים...
במובן של כמה אתם מרוויחות יחד עם הבעל והאם זה מספיק בשביל לכסות את ההוצאות וגם לחסוך משהו.

אנחנו בחודשים טובים מצליחים לשים איזה 1000 ש"ח בצד ובחודשים אחרים בכלל נשארים בחוב...
מנסים לחסוך פה ושם אבל תמיד יש הוצאות לא מתוכננות וזה קשה (אנחנו + 2 ילדים)
איך זה אצלכן?

גם אנחנו זוג + 2

מרוויחים ביחד סכום שמספיק לנו יופי. למעשה, ההיפך הוא הנכון - אנחנו חיים לפי מה שאנחנו מרוויחים. למשל כשההכנסה שלנו היתה נמוכה יותר (בשנה של הפוסט-דוק כשאני פירנסתי) רמת החיים שלנו ירדה מאוד ואחר כך כששנינו חזרנו לעבוד היא עלתה.
אף פעם לא במינוס. כשצריך, מצמצמים מאוד הוצאות אבל לא חיים במינוס.
אנחנו חוסכים כעניין שבשגרה, כשהסכום שמופנה לחיסכון תלוי בנסיבות. כשמתוכננת הוצאה גדולה (בקיץ שעבר צריך היה לאטום את הגג. בקרוב נצטרך להחליף צנרת) אנחנו חוסכים לקראתה.

אצלנו

בעלי מרוויח את רוב הכסף ואני עובדת רק משרה חלקית שבקושי מספיקה לכסות שכ"ד. אנחנו לא עושים סכומים מטורפים אבל בכל זאת מצליחים לשים קצת כסף בצד כל חודש ולחיות ברמת חיים סבירה ע"י הקצאת תקציב שבועי ללא שימוש באשראי.
אנחנו לא קופצים מעל הפופיק ביום יום ומנהלים תקציב מסודר, כזה שיכול להשאיר לנו אוויר לקחת פעם בשנתיים ככה חופשה זוגית בחו"ל, עם מלון, רכב שכור ובילויים.
אחרי חופשה כזאת אני אוספת אנרגיות מחודשות לחזור להתמודדות היום יומית עם הבית, העבודה, הילדים, ההוצאות.. וכו'.. :)
(נ.ב. השנה היעד הוא ברלין ביוני! אני כבר ממש מחכה לזה!)

beckyshtein

New member
האמת שאנחנו מתכננים ברלין באוקטובר!

אבל מחפשים להוזיל את העלויות כמה שיותר כי המצב כרגע לא מזהיר... לא היינו בחו"ל גם בשנתיים האחרונות.
בכל מקרה, איך אתן חוסכות? כי כרגע כל פעם שיש לנו עודף הוא פשוט נשאר בעו"ש ועובר לחודש הבא. בעלי לפעמים משקיע קצת במניות, אבל אני לא כ"כ מעורבת בזה ולדעתי זה די מסוכן כי הוא לא ממש מבין בזה.

taliq1

New member
אם את מצליחה לחסוך זה כבר מעולה

לנו לקח קצת זמן עד שהתאפסנו מבחינה כספית ולמדנו איך לנהל נכון את המקורות הפיננסים ההוצאות וההכנסות

אל תכלס - אם אתם לא מבינים בנושא של מניות - חבל לדעתי סתם להמר ולהסתכן.. אני במקומכם הייתי שמה את הכסף בפיקדון. כזה שניתן לחסוך בו אבל הוא גם מאפשר נזילות מסויימת.
תבדקו אם יש פיקדון כזה שעונה לצרכים שלכם

Tom1909

New member
חיים מיום ליום

אנחנו זוג +2 שמשתכר 15 אלף בחודש שמתפזרים לגנים,מחייה, וכמובן משכנתא.
בחודש אנחנו מצליחים קצת לחסוך בזכות העזרה מההורים ולאחרונה אף חשבנו לקחת הלוואה מהבנק.

אנחנו "ריקי כהן"

אני עצמאית הוא שכיר אבל כל זכויותיו הסוציאלייות מתנהלות כמו עצמאי
חיים בפריפריה
חסכונותת? 500 ש"ח לילדים לחסכונות על שמם
ואם פנסיות נחשבות אז 2000 ש"ח כל חודש לפנסיות העצמאיות שלנו
לפני 4 שנים כשהרווחנו 15 אש"ח והיה ילד אחד (והגן שלו עלה יותר מהחינוך היום...) עלויות המחייה היו נמוכות יותר וחסכנו מעבר להנ"ל גם 1000 ש"ח בחודש. אבל זה לא אפשרי היום כשהדיור הוכפל וכשהקניות בסופר התייקרו

למעלה