בקשה להזדהות

בקשה להזדהות

שלום לכל חברי הפורום, הרגשה של ריקנות תמידית תוקפת אותי מאז שאני קטן, הרגשה של ניכור ושל בדידות. מאז שאני זוכר את עצמי תמיד חיפשתי קשר אמיתי עם הזולת אבל תמיד הקשרים היו קשרים אנוכיים. אני לא מבין מדוע אני לא מצליח להגיע לחיבור אמיתי עם הזולת, כאילו משהו עוצר בעדי ולא מאפשר זאת. האם אני היחיד שמרגיש כך או שיש עוד אנשים שיכולים להזדהות עם התחושות האלו?? מחכה לתגובתכם, תודה רבה.

רצון100

New member
תודה על הכנות

מוכר לי מאוד. כל אדם בתוך עצמו הוא חי. כולנו רודפי הנאות ואפילו אם זה על חשבון הזולת כי אנו חשים רק את הרצון שלנו כחשוב ביותר ותמיד רצים (רוצים) מילוי. אנו לא משיגים ואז מגיע התסכול או משיגים ואז נמאס ושוב.. ייאוש. לא יודעים כבר מה לעשות. איך להיות שמחים? איך להיות מאושרים? איך להיות יחד בחיבור ואהבה אמיתית? כל המעצור שלנו זה הטבע האגואיסטי שלנו. כמו כח משיכה שיושב בליבינו ומושך אותנו לעצמינו בלבד וכך אנו חיים ומסיימים את חיינו- התוך עצמיינו בלבד. אהבה אמיתית היא יציאה מתוך עצמי אל הרגשת הזולת. רצון ודאגה למילוי הזולת. זה מעל הטבע שלנו וישנה שיטה בדוקה לממש זאת. עלינו לרצות להשתנות וזה קורה. הרגשות הדוחקים אותם אתה מתאר באים אלינו רק כדי שנתפתח ונעלה מעליהם אל עבר הרגשת חיים חדשה, חיים באהבה לזולת. תודה ששיתפת אותנו. נקווה שנגיע מהר לאהבה וחיבור אמיתי בינינו. אם רק נרצה יותר מכל דבר..

mikilk

Active member
שלום זאב בודד

הקואצ'רים למיניהם יתחילו בכך שיבקשו ממך לשנות את הניק שלך ולעבור תהליכים פנימיים על מנת להבין מה מסתתר מאחורי התחושות. אינני יכולה לעשות זאת איתך - זהו לא המקצוע שלי. כולנו חווים תקופות ועוצמות משתנות של בדידות - אני יכולה לומר לך שאני, כאשה נשואה באושר ואמא לשלושה ילדים - משפחה שממלאת את חיי בתוכן ובאהבה - חווה ימים ותחושות של בדידות פנימית. ייתכן ואתה אדם מאוד חכם - שצורך ידע ומשמעות ומחפש הרבה מעבר ל"בסיסי" הקיים בכל תחילת מרכת יחסים - אני מאמינה שסבלנות היא מילת מפתח. בהצלחה, נשמח אם תישאר איתנו כאן בפורום

יש הכל אבל אין כלום

תיארת מצב של אושר עם המשפחה אך יחד עם זאת תחושת בדידות פנימית. מצבים כאלו עוברים גם עליי. הכל מסביב טוב ויפה אבל בפנים עמוק הרגשת הבדידות חונקת. ייתכן ואנו מחפשים מילוי אחר, מילוי שהעולם לא מציע לנו. מה יכול למחוק את תחושת הבדידות? לפי ההגיון המילוי שאנו זקוקים לו כדי להפסיק להרגיש בודדים הוא הרגשת חיבור אמיתי עם הזולת. האם הדבר אפשרי? האם ניתן להרגיש חיבור אמיתי עם הזולת ללא תחושת בדידות מדי פעם? אני מאוד מקווה שכן. אני חושב מניסיון אישי שככל שהזמן יעבור תחושת הריקנות רק תגבר ולכן אני רוצה להקדים תרופה למכה ולמצוא יחד אתכם פתרונות אפשריים לבעיה. מקווה שתעזרו לי לי ולעוד אנשים שנמצאים במצב דומה לשלי.

mikilk

Active member
יש הכל ויש הרבה - רק צריך לראות.

החיבור עדיין אמיתי, למרות תחושות הבדידות. אני למדתי להבין שזה חלק ממני, מהמהות הפנימית שלי . אינני בודדה ולא חשה ככזאת - מוקפת בהרבה אנשים ואהבה, אך מכירה היטב את תחושת הבדידות ואף למדתי לנצל את הרגעים כדי להבין באופן מושכל ואמיתי וללמוד לומר תודה על מה שיש. הבדידות לעיתים נובעת מחוסר הגשמה עצמית או מחוסר השלמה עם המצב הקיים. יכולה להעיד על עצמי שבתקופות שבהן אינני עושה מאום "למען הנפש" כגון חוגים / סדנאות / קריאת ספרים / יצירה / כתיבה, אני מרגישה יותר בתחושות תסכול, בדידות פנימית וחוסר טעם מסויים.

רצון100

New member
מה זה בא לומר?

האם יש דברים שסתם קיימים במציאות? יש תחושות מיותרות? לא כך, רואים זאת בבירור בטבע. הכל נברא ופועל באיזון ובהרמוניה מוחלטת. לאדם ניתנה הזכות להגיע לדגרה זו של קיום בהקדם בחירתו החופשית. לכן חיין ויחסיו עם סביבתו אינן תואמים למערכות בטבע (לפחות כרגע מעיניים אגואיסטיות). עלינו להגיע לחיבור עם הזולת לשם חיים נעלים יותר, לשם הידמות לכח השולט בטבע- כח ההשפעה והנתינה. עלינו להשתוות לכח זה. כלמור: ללמוד לצאת מעצמינו לעבר הזולת ולאהוב ללא תנאי. נשמע הזוי ולא הגיוני? זו מטרת חיינו ולכך יש שיטה בדוקה, מעשית ועתיקה...

שיטה מעשית ובדוקה?

דיברת על שיטה מעשית ובדוקה להגיע לאיחוד אמיתי עם הזולת ללא תחושת בדידות כלל. למיטב הבנתי שיטה מעשית ובדוקה חייבת להיות שיטה מדעית אחרת מדובר בעוד פילוסופיה. האם מדובר בשיטה מדעית? מדוע אם כן השיטה הזאת לא מונחת לפניי בני העולם? בקיצור, על איזה שיטה את מדברת ( שמעתי על כל כך הרבה שיטות ואני די ספקן...).

רצון100

New member
מונח לפני כולם

זה אכן פלא גדול שהדרך אל האושר מונחת לפני הכל ורק אלו ששורש נשמתם מתגלה בליבם נמשכים אליה. כך עובדת תפיסת המציאות של האדם. כל אדם חי בתוך הרצון שלו ולכן הוא קולט רק את מה שנתפס בכליו (ברצונותיו). כל אחד לפי זמנו מגיע לשלב בחייו בו הוא שואל על מטרת חייו ועל הדרך להגיע לאהבה או לדבר נעלה יותר מחייו העכשוויים. ובכן, נראה שזמנך הגיע. בשמחה אפנה אותך למקור שבו תוכל ללמוד ולחוות בעצמך את כל שלבי ההתפתחות. בסופו של דבר כל אחד מגיע למקומו. הרי במוקדם ובמאוחר- הכל ישוב לשורשו. בהצלחה

למעלה