בקשה מיוחדת לסיוע....

alonlupoo

New member
בקשה מיוחדת לסיוע....

שלום רב, שמי אלון לופוביץ, בחור בן 27 תושב אזור המרכז. אני מנהל מזה כשנה וחצי את פורום תמיכה לבני נוער חולי סרטן באתר דוקטורס,(WWW.DOCTORS.CO.IL), הפורום, http://www.doctors.co.il/m/Doctors/a/Forums/xFF/List/xFI/1297,המדובר קיים מזה כשנה וחצי לאחר שיזמתי את הקמתו במסגרת אתר אינטרנט שכבר היה קיים מספר שנים לפני כן. מהות הפורום, לסייע לבני נוער חולי סרטן בזמן מחלתם, עידודם ותמיכה בהם, בעיקר מצד אלו שחלו והחלימו, כך שהם מהווים דוגמא לכך שזה אפשרי ומהווים את האור שבקצה המנהרה, גם כשזה נראה קשה ואולי בעיני החולים כמשימה בלתי אפשרית. אני עצמי עברתי משהו רפואי לא קל.... כך שיש לי הזדהות עמוקה עם מהותו של הפורום, הפורום מהווה עבור רבים מעין "בית" בו הם יכולים לכתוב את אשר על ליבם ולהשיג מהצד השני את אותה ההזדהות לה הם זקוקים לרוב, ובדרך כלל יהיה זה ע"י מי שחווה את הקושי בעבר. על אחת כמה וכמה אם מדובר במישהו שהחלים, כפי שכבר ציינתי. הפורום מנוהל על ידי לאחר שבחרתי עם הקמתו לצרף אליו את ד"ר דני רוזין, רופא בכיר, מבית החולים תל השומר, שפועל אף הוא באופן התנדבותי במסגרת הפורום. כמו כן צרפתי לפורום 2 מנהלים נוספים המופיעים בפורום: גיא אפשטיין ועומר נעים - שהחלימו באופן מלא מהמחלה והם כיום לדעתי מהווים דוגמא לאלו שטרם החלימו או כאלו שטרם רואים את האור בקצה המנהרה בדרכם הארוכה עוד- עד החלמתם והפורום צובר תאוצה בינתיים, הוא צובר תאוצה כנראה בעיקר משום שזה פורום ייחודי שאין דומה לו בהרכבו ובעוד מספר משתנים, כמו גם במידת הנכונות שלי לעזור לחבריו ומידת הנכונות שלי להשקיע בו. באחרונה הנכונות היא גם לעזור מחוץ לעולם הוירטואלי, כפי שאפרט בקצרה בהמשך. באחרונה הסתבר לי כי אחד מחברי הפורום אושפז באחד מבתי החולים בארץ, לאחר שמחלת הסרטן שממנה כבר החלים - חזרה... במקרה זה החלטתי לסייע לו גם בשל התחושה כי הוא זקוק היה לעזרתי זו, על פי הודעותיו בפורום בין היתר, ופניתי למספר גורמים ובניהם גם חברת "אייבורי מחשבים", שתרמה לו מחשב וציוד נלווה וחברת "מדיפון" שנעתרה לבקשתי להשכיר לו קו טלפון ללא דמי שימוש יומיים. תכלית כוונתי הייתה שיוכל להתחבר לאינטרנט, שכן הוא נמצא בשבועות הקרובים בבידוד לאחר טיפול הכימוטרפיה שקיבל, אולם אז הסתבר לצערי הרב כי הקו שברשותו אינו אלא שלוחה של מרכזייה ועל כן אין הוא יכול להתחבר לאינטרנט. למרות זאת לא נואשתי, ופניתי למספר גורמים, ביניהם גם חברת "בזק", לסמנכ"ל אגף השיווק, איתמר הראל, בבקשה לסייע לי לסייע לו - ע"י התקנת קו טלפון של בזק עם חיבור לADSL בחדרו לתקופת אשפוזו הנוכחית שנאמדת בכחודש ימים. תודות לסיוע רב ממספר גורמים בחברת בזק, בין היתר גם מצד יגאל ממחלקת השיווק , הותקן אצלו בחדר, בבידוד בו הוא היה נמצא, קו טלפון וראוייה לציין את סיועה של חברת אינטרנט זהב שהסכימה לתרום חודש גלישה חינם כספקית האינטרנט והוא למעשה חובר לאינטרנט וזמנו עבר בצורה סימפטית הרבה יותר במהלך אישפוזו ובידודו. כשהצלחתי חשתי תחושת סיפוק אדירה... תחושה של הצלחה, הצלחתי לעלות לו חיוך על הפנים, הצלחתי לגרום לו לרצות עוד יותר להחלים. הצלחתי לגרום לו לישון עם חיוך כל ערב....הצלחתי, באמת שהצלחתי והרבה.... התיאור הנ"ל נועד ע"מ להמחיש את היכולת לעזור גם כשזה אולי נראה כמעט כבלתי אפשרי, אחד מהגורמים עימם דיברתי מבית החולים בו הוא מאושפז סיפר לי כי זמן רב לא נתקל במקרה כזה בו מישהו כמוני הצליח לעשות את מה שאני עשיתי... אולם העזרה הזו משאירה אצלי את הרצון שהיה כבר ממילא גבוה מאוד להיות עוד יותר גבוה.... הרצון שלי לעזור הוא חסר קץ אולם היכולת הפיננסית שלי לעזור הוא גובל בקושי משמעותי. כאן אני מבקש לספר לך בקצרה אודותיי - אני עצמי בחור בן 27 סה"כ, אני סיימתי את שירותי הצבאי הסדיר לפני כשנה וחצי היות ואת מועד גיוסי הראשוני, שהיה בקיץ 2000 סיימתי עם יציאתי על פרופיל 24בשל גידול שמצאו. לאחר שהבראתי לחלוטין ביקשתי לחזור לצבא ובמשך כשנה נלחמתי על כך - עד שגוייסתי וסיימתי שירות צבאי מלא..... כיום אגב אני בתפקיד מחלץ לכודים באחד מהגדודים בפיקוד העורף. אני סיימתי מכינה קדם אקדמאית באוניברסיטה העברית בהר הצופים ואני מתכנן ללמוד משפטים ותקשורת שנה הבאה.... אכן, אני בחור עם הרבה תכנונים לעתיד, אך מבחינת ההווה, ע"מ שאני אוכל להמשיך לעשות את מה שאני עושה במצבי הנוכחי אני זקוק לסיוע. לכן אני פניתי אליכם. הפעילות שלי בפורום עשוייה להיות כמו תמיד הגעה לחברי הפורום לביקורם באשפוז, ההוצאה הכרוכה בהגעתי עד אליהם היא הוצאה משמעותית, כשהגעתי לבחור שציינתי כאן שעזרתי לו - זה כלל הוצאות של השכרת רכב, דלק, טלפונים ועוד... ההוצאה עצמה מסתכמת בקרוב ל - 500 - 600 ש"ח לאחר שצירפתי איתי עוד חבר מהפורום וכך זה היה קצת יותר קל, אולם כדי שאני אוכל להמשיך את פועלי אני מבין כי אני זקוק לעזרה מגורם חיצוני, שכן אני לא מסוגל לעמוד בנטל הכלכלי הנובע מכך, ומצד שני הרצון העז לעזור.... באחרונה אף פנו אלי מבית חולים נוסף בארץ והציעו לי לקחת חלק בסיוע למאופשזים ע"י כך שייקבע יום ביקור אחד קבוע בשבוע... אני הייתי שמח לעשות זאת, אולם העלות של משימה כזו, העובדה שאין לי למשל רכב... והעובדה שאם אני רוצה להביא לו גם מחשב, אני צריך רכב, ממעיטה לדעתי בצורה חדה את יכולת הסיוע שלי... אשר על כן אני פונה אל מי מיכם, וגם אל ביוג, שמאז המראתו לחו"ל לא הצלחתי להשיגו שהבנתי ממנו כי ייעשה את כל שיוכל ע"מ לבדוק דרכים לסיוע בעניין. אני מצטער על אורך המכתב ואני אשמח מאוד לקבל תגובה ממי שיש ברצונו וביכולתו לסייע לי לסייע לאחרים. תודה מראש. אלון לופוביץ

למעלה